Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

Achilles młody jest to da raczej radę. Ogólnie wspaniała obsada Michał, ale też nieco ryzykowna, no ale kto nie ryzykuje ten nie ma :) Powodzenia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę robił afery jak jedna, czy druga ryba podgryzie polipa dla odmiany. Smacznego i na zdrowie.

Grunt, że wszystkie pokolce są już ze sobą w miarę dogadane i poza sporadycznymi przepychankami jest spokój. Obsada jest już praktycznie zamknięta. Zostało dopuścić jedno duże lub dwa mniejsze stada anthiasów.

Martwią mnie bardzo problemy gastryczne Achillesa. Wczoraj w ciągu dnia podjadł co nieco mrożonek, wieczorem skubał już tylko skałę ignorując wszelki pływający pokarm. Przed zgaszeniem światła strzelił pokaźną kupę, jednak, o zgrozo, były to niestrawione artemie, które ochoczo zeżarły inne ryby. Definitywnie ma jakiś problem z trawieniem. Pozostaje mieć nadzieje, że odbuduje florę bakteryjną. Na razie podkładam mu pod nos każdy rodzaj pokarmu, jaki mi przyszedł do głowy, może coś mu podpasuje...


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zgaszeniem światła strzelił pokaźną kupę, jednak, o zgrozo, były to niestrawione artemie,

A jak wyglądają odchody po zjedzeniu glonów czy jest to klasyczny "BOB" czy tez inna konsystencja. Jesli Zielony bob to powinno być dobrze.


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporadyczne podgryzanie polipów działa na plus dla SPSów.

Obsada zacna, najpierw nas ująłeś przedsięwzięciem zbiornika a teraz rybami.... trzymam kciuki thumbup.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czerest

Widziałem tylko raz, jak strzelił kupę, właśnie z tymi artemiami. Niestety nie dostaje się opieki na Achillesa :)

@kiflu

Kciuki bardzo się przydadzą :rambo:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku masz inne pokolce, na pewno Achi będzie podjadał pozostałości po nich i w tej sposób odbuduje florę bakteryjną :) Jedyne co, zwiększyłbym karmienie zielonego, które dla nich są łatwiej przyswajalne i takie kloce strzelają, które na pewno achilles zje :) Trzymam kciuki cały czas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem, że Achilles (jak inne pokolce) uwielbia nori. Nasz je z ręki. Nie dostają dużo, za to dobrej jakości - przysmakiem czerwony Sprunga. Mogą tez wesprzeć witaminy dla ryb, wzmocnią je troszkę (my dajemy Immun Stabil Fish KZ-a).

Podstawa teraz to spokój. Jak najmniej kręcenia się przy szybach i wsadzania rączek. Co ma być, to będzie. Towarzystwo musi się dotrzeć ze sobą i ze zbiornikiem.

Wargatka czyściciela masz? Nieodzowna rybka przy Achillesie....Wiesz pewnie, ze one (Achillesy) przy każdym najmniejszym poddenerwowaniu czy stresiku od razu kropeczek dostają. Do tego widoku trzeba przywyknąć (po pewnym czasie). Na początku jednak wskazana obserwacja.

Achilles lubi tez silny prąd wody, żeby go sponiewierało :) Nie zdziw się, jak przy wylotach pomp będzie się kręcił. Nasz jak miał gorsze dni i więcej kropek, które mu dokuczały, to praktycznie cały czas siedział przy pompie, nawet całą noc.

Dawaj znac, jak tam sytuacja.

Jak masz jakieś pytania pisz na PW, postaramy się pomóc.

A.


Reaktywacja 08.2010 - A&N Reeftank

sygnat1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wpuszczenia Achillesa nori wiszą w zbiorniku 24h na dobę. Dawałem zwykłe glony z marketu, ale właśnie wróciłem z ReefShopu z dwoma rodzajami od Ocean Nutrition.

Wargatek pływa, ale na szczęście nie ma co czyścić, bo Achilles się w ogóle (odpukać) nie obsypał.

Będę pisał na bieżąco. Wielkie dzięki za rady, jak nie będę czegoś pewny to na bank napiszę :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i całość z nowymi rybami:

gallery_7670_1977_114202.jpg

gallery_7670_1977_130809.jpg

Gwiazda wieczoru w różnych ujęciach:

gallery_7670_1977_126316.jpg

gallery_7670_1977_80683.jpg

Niestety stołuje się tylko tak:

gallery_7670_1977_129327.jpg

Dobrana para?

gallery_7670_1977_78207.jpg

gallery_7670_1977_93244.jpg

Hawaje c.d.

gallery_7670_1977_13161.jpg

gallery_7670_1977_92465.jpg

Te obwódki wokół oczu to chyba jakaś moda :)

gallery_7670_1977_124036.jpg

gallery_7670_1977_59450.jpg

gallery_7670_1977_130349.jpg

gallery_7670_1977_71210.jpg

gallery_7670_1977_2253.jpg

i na koniec Barbie:

gallery_7670_1977_209.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że ze względu na warunki nie mogę zaszaleć z takim baniakiem bo kredyt by się znalazł super to wygląda :thumbup:


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczena opada .... przepięknie to wszystko zaczyna wyglądać.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiekny zbiornik, cudowne ryby. Ze ty sie nie boisz tych ustnikow przy tych pieknych lps i zoasach...


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armatus ma jednak u kazdego beznadziejnie glupia mine analfabety.

Obwodki sa swietne :ouch::vava:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna rafa......... ciekawe, czy rybcie podsubują ci trochę korale, a może w takim zbiorniku jest to pomijalne.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek super i obsada zacna Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie je :)

Tzn nie je prawie niczego z toni. Przez te 3 tygodnie widziałem, że coś chwycił może z 5 razy. Wpiernicza za to glony ze skały, wyżarł ją miejscami do białego. Nie chudnie, jest aktywny, kropek na skórze też nie jest wiele. Generalnie nie narzekam, choć mógłby w końcu zacząć normalnie jeść :question:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze sparzona salate, banana skubnie (macie tam w Gdansku ?) :lol:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku to może i są, ale u mnie na wiosce?

Gardzi wszystkim, co samo nie wyrosło ze skały. Nacierałem mu nawet jego "stałe" miejsca takim pokarmem w formie pasty. Omija wszystko dalekim łukiem. Tydzień temu był mały sukces, bo złapał kilka kawałków glonów nori, ale następnego dnia pełen ignor, nawet jak mu glony do pyska same leciały.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snocho a probowales mu jakiegos liscia nori wpakowac miedzy skaly, tzn przygniesc liscia skala zeby "idiota" myslal ze to ze skaly rosnie? Bo i takich sposobow slyszalem ze ludzie sie chwytaja.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przeczytalem caly watek i jestem pod wielkim wrazeniem samego baniaka (jego zaplanowania) oraz zaplecza.

GRATULACJE. Watek bede dalej sledzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snocho a probowales mu jakiegos liscia nori wpakowac miedzy skaly, tzn przygniesc liscia skala zeby "idiota" myslal ze to ze skaly rosnie? Bo i takich sposobow slyszalem ze ludzie sie chwytaja.

Też próbowałem. To miałoby szanse powodzenia, gdyby nie inne ryby. Rzucają się na żarcie i wtedy ciamajda odpływa gdzie indziej.

Nie dramatyzuję (już), musi sobie poradzić. Wczoraj coś tam złapał, wypluł, znowu złapał, może nie wypluł...

Przeczytałem kilkanaście wątków i porad o karmieniu Achillesów, na RC wątek ma 1160 postów :)

Najciekawsza porada, chyba z reeflexa - z "nowym" Achillesem trzeba rozmawiać :thumbup:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest w tym rozmawianiu...

Jak zaczynałem moją przygodę z białobrodym też z nim rozmawiałem :) Zachęciły go malutkie strzępy nori odrywające się pod wpływem ruszającej się gumki na czyściku, do którego je przyczepiłem (Mam nadzieje, że dość obrazowo to opisałem.). Jadł to, ale norii samodzielnie nie skubał. Po kilku dniach się przekonał. Kto wie, może te niewielkie ilości pomogły mu przetrwać ten trudny moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.