Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

za***iście to wygląda :D weź utrzymaj ten efekt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snocho, potrafisz zrobić coś wypas z niczego :D Mglista i tajemnicza rafa, aż mnie natchnęło! :D Tez tak chcęęęę :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho chyba używa soli AF od dawna,lub od bardzo dawna.Mi się tak zrobiło tylko raz,ale zeszło z dwa dni nim się wyklarowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pstrykniesz nową fotkę hawaiensisa? z chęcią zobaczę jak wyrósł od lipca - sam nastawiam się na tą rybę

Po dużym skoku trochę jakby przystanął, więc specjalnych zmian nie ma. Rybę mogę Ci polecić z czystym sumieniem. Szata młodzieńcza jest jedną z piękniejszych, jaskrawych, oryginalnych, jakie można uświadczyć u pokolców. Z kolei to, co dzieje się wraz ze wzrostem również jest fascynujące. Z biegiem czasu odkrywasz na niej akcenty, które zapierają dech w piersiach. Drobne przebarwienia, takie fioletowe przetarcia, im dłużej wpatrujesz się w rybę, tym więcej ciekawego w niej odkrywasz. Choć na pierwszy rzut okaz, to zwyczajna ciemnofioletowa ryba. Jak pokazałem komuś ze znajomych-nieakwarystów, że to jest ryba, z której jestem najbardziej dumny, to wspomniał tylko coś o daltonizmie :)

gallery_7670_2364_54615.jpg

gallery_7670_2364_60481.jpg

gallery_7670_2364_11680.jpg

Po wczorajszej, emocjonującej podmianie wody zostało tylko minimalne zmętnienie. Niestety trochę wysypało mi ryby, ale mam nadzieję, że przejdzie. Najbardziej widać oczywiście po białobrodym:

gallery_7670_2364_14836.jpg

Trochę o akwarium. Zmian jest niewiele, a jeśli już to in minus. Wypadło trochę korali, które czekają w innych akwariach lub u mnie na zapleczu na lepsze czasy. SPS-y przechodzą u mnie dramat w postaci Centropyg. Po początkowym okresie względnej równowagi, rozejm się skończył. Acropory praktycznie stoją w miejscu, nie polipują. Te, które pokazują minimalne przyrosty, rosną w dziwny sposób, są jakby zdeformowane. Ryb raczej złapać mi się nie uda, więc muszę się z tym pogodzić. Największym złoczyńcą jest Flavissima, w dodatku mam wrażenie, że pozostałe dwie właśnie od niej nauczyły się żerowania na SPS-ach. Może i złoczyńca, ale jaka piękna!

gallery_7670_2364_142664.jpg

Ze sprzętu: wróciłem już do żarników 400W i tym razem zdecydowałem się na nieco zapomniane żarniki Aqua Connect 14000 plus. Światło bardzo przyjemne, intensywnie białe, wpadające w lekki fiolet. Niestety ostatnimi czasy mocno zapuściłem akwarium, na tyle, że konieczna była kuracja Chemicleanem. Wystarczył jeden raz i cyjanobakterie odeszły. Teraz zostało mi zwalczyć dino, którego raz jest mniej, raz więcej, ale całkowicie zginąć nie chce. FTS-y:

gallery_7670_2364_148726.jpg

gallery_7670_2364_78892.jpg

gallery_7670_2364_290388.jpg

gallery_7670_2364_92673.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się osaczony, AF atakuje z południa i północy :)

Snocho co Cię zachęciło do zmiany soli?

$$$ + faktura z polskim VAT-em, więc żaden z powodów nie był merytoryczny i specjalnie godny naśladowania.

Zużyłem 15 wiader w różnych akwariach i mimo wczorajszej przygody zamówię kolejne.

AAA właśnie, zapomniałem napisać, że już miesiąc używam też bakterii AF. Podaję codziennie po 10 kropel ProF i ProBioS.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co miało wpływ na pojawienie się cyjano?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicnierobienie. Na 4 miesiące zaniedbałem podmiany, nawet szyb nie czyściłem, no i pojawiło się.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zawór bramowy do regulacji poziomu w kominie jest naprawdę tak precyzyjny jak piszą ? Mi się ciągle zmienia ten poziom przez co wiecznie reguluję a wiadomo jak się reguluje kulowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo precyzyjny, nie może być inaczej. Mi poziom się zmieniał, bo wchodziły mi na zawór ślimaki. Dałem na spływ sitko od New Jeta i po problemie. Jeśli zmienia Ci się poziom już raz ustawiony, to raczej nie kwestia zaworu. Może też coś Ci się na zaworze osadza, albo wariuje pompa główna.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienia mi się co jakiś czas minimalnie,ale to już powoduje chlupanie,które w nocy jednak słyszę a wtedy poprawa poziomu kończy się godzinną regulacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz z jakimi ustawieniami robisz fotki i jakm obiektywem. Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektyw jest tak tak słaby, że aż wstyd pisać. To kitowe 18-55mm. Fotki robię najczęściej z priorytetem przysłony.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiego to trzeba będzie kilka ładnych lat poczekać :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho

Mam gorace pytanie do Ciebie. Od dluzszego czasu chodzi mi po glowie Japonicus. Tak jak pisalem wczesniej 3 miesiace temu w zwiazku z przeprowadzka musialem kilka ryb umiescic u kolegi. Miedzy innymi plywa u niego moj Achilles ( przykro mi z powodu Twojego ... ). Ty masz Bialobrodego. W zwiazku z tym ze bardzo blisko im do siebie ( Leucosternon i Japonicus ) chcialem spytac czym karmisz jak czesto i jak z agresja. Bialobrodego nie wpuszcze do bianiaka, bo jak dodam Achillesa to raczej na 90 % ktoras polegnie. Japonicus ma opinie bardzo lagodnej ryby. Akurat kolega handlujacy rybami zostawil mi dwa dni temu ta rybe. Piekny skurczybyk. Tlusty, ladnie wybarwiony i jedzacy i tak glosno mysle ... :)


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białobrody jest bardzo agresywny. Nie mam w akwarium innych podobnych do niego ryb, więc starcia nie kończą się zejściami. Jednak przez dłuższy czas było tak, że 6cm białobrody uwziął się na 20cm Siganusa. Jakiś czas temu odpuścił, ale wyraźnie było widać, że Siganus mocno obrywa. Japonicusy są spokojniejsze, kiedyś miałem całe trio: achilles, białobrody, japonicus, w jednym akwarium. Achilles często przepychał się z białobrodym, a japonicus zawsze z boku. On nie atakował, to i jego nie atakowali. Ale co by było gdyby nie było achillesa lub białobrodego? Na Twoim miejscu wstrzymałbym się z dokładaniem japonicusa, dopóki nie dostaniesz z powrotem achillesa. Choć z drugiej strony na pewno japonicus miałby większe szanse, gdyby był w akwarium pierwszy. Pytanie czy nie poczułby się na tyle pewnie, że mógłby stanowić zagrożenie dla świeżo wpuszczonego achillesa?

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo :thumbsup: i takie fotki są najlepsze.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczycie ryby? :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczymy... na odrobinę ciszy :baby:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo kurde, co tu wogole pisac :D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd ja to znam :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiałem bujak przed akwarium :D też działało..W sumie młody skończył wczoraj 9 miesięcy a akwarium nadal go interesuje :D Super sprawa, a u Ciebie to już w ogóle Maleństwo ma co oglądać :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.