Skocz do zawartości
airybartosz

Wyłapujecie wielszczoty z akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dotyczące wieloszczotów troche przeraża mnie ich ilość w moim akw ja tylko wyłącze światło wszędzie wyłażą , gdzieś przeczytałem że wiloszczot może atakować ślimaki a nawet ryby i to mnie zaciekawio bo w moim akw znikają ślimaki

I myślałem nad unicestwieniem tych robali za pomocą picesty ale czy to dory pomysł przecież one podobno czyszczą dziur w skałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male, kilkucentymetrowe sa bardzo pozyteczne. Wieksze tez, o ile maja co jesc i nie siegaja po korale. Jednak jakby mi ginela kielbasa z lodowki to bym wypowiedzial im wojne :harhar:


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Wywalam każdego jakiego zobaczę, bo łażą po zoanthusach i porządnie je stresują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiam wszystkie, póki co większego niż 7cm nie widziałem u siebie, a żadnych skutków ubocznych z powodu ich zostawiania nie zauważyłem;%29.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloszczety można zostawić, ale wieloszczoty mogą nieźle pozamiatać w akwarium...


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy w życiu żadnego nie wyrzuciłem, ciężko ocenić czy to dobra decyzja czy nie... W każdym razie żadnego dużego na tyle abym się go bał też nie widziałem :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że tak się wtrącę. Czy w momencie kiedy świeżą skałę ze sklepu przed włożeniem jej do zbiornika moczyłem 2-3 minuty w RODI celem właśnie pozbycia się pasażerów na gapę i np. coś uciekło ze skały i się go pozbyłem lub też nic się nie wyłoniło, to wciąż jest możliwość, że wyjdzie dopiero po jakimś czasie będąc już w zbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to sa wieloszczety?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nemesis szanse są zawsze nigdy niema 100% pewności że wszystko wyszło.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o więcej opinii,bo właśnie mam wyłowioną sztukę ok. 10cm i nie wiem co z nim zrobić.Wim,że są pożyteczne,ale podobno tylko do jakiś rozmiarów(czy dziesięć cm to już za dużo)


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@markus892 jak już wyłowiłeś to ja bym już nie wkładał go z powrotem

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,chyba tak zrobię,przecież to nie ostatni :lol:

Pozdrawiam.


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jednego sukinkota miał z miał z 40 cm wsadziłem go do garna z pompą i sam się wykończył dzieląc na kilka kawałków - musiałem bo myślałem że się ... jak wkładałem ręce do wody.

Małe wieloszczety takie do 10-15cm zostawiam.Gdyby wszystkie urosły do 40cm już dawno bym wiedział ale tak się nie dzieje.

Edytowane przez Ben_sage
pkt. 8 Regulaminu + lekka cenzura :) (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zostawiam, fajne zwierzaki, w dzień rzadko wychodzą na widok, nigdy nic mi nie zjadły poza padliną (martwe resztki miękasów na dokładanej do baniaka, nowej skale) . Jednak największy jakiego zobaczyłem ma może 10cm.


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zostawiam według mnie są pożyteczne.

Pozdrawiam

Mateusz


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy one faktycznie powodują podrażnienie skóry itd????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go będziesz nosić w kieszeni możliwe. :crybaby:

Na co dzień nie zależy mi na kontakcie z nimi, a przypadek może ci wybaczą.

Proponuję kobietę do podrażniania :thumbup:

ps.Widzę że Nika wróciła z urlopu :geek::ice:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem tylko jednego ale za to jakiego ... Aż sam nie mogłem uwierzyć , że takie coś mam w akwa . Kobita zaczyna mnie wołać , że wąż w akwa siedzi , ja na to śmiech . Przychodzę, patrzę a skubany miał ok metra długości.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. W nocy przydybałem stwora jak na zdjęciu, domyślam się, że to wieloszczet. Trudno powiedzieć ile ma długości, bo go w całości nie widziałem (jeden koniec wystawał z jednej strony kamola, drugi z drugiej, a ile w środku było upchnięte nie mam pojęcia. Ruszało się synchronicznie więc obstawiam, że obydwa końce należą do jednego zawodnika. zakładam, że może mieć 10-15 cm. Polować na niego czy pozwolić na buszowanie w kanałach skały? Na zdjęciach wygląda nawet ładnie :)

post-14097-0-41002900-1331725252_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo się nie znam na wieloszczetach, ale wiem że są te złe i te dobre i chyba mi się wydaje że to ten niedobry. Jakoś mi się kojarzą te kolczaste szczoteczki które nieźle parzą jak się je dotknie.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego ogroma to bym starał się usunąć.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ,bo ich nigdy u siebie nie widziałem.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.