Skocz do zawartości
Co-2

Odpieniacz do akwa 112l

Rekomendowane odpowiedzi

Delteca skopiować to żaden problem;-)

Ile jesteś w stanie dać za taki odpieniacz?

Kilka razy taniej wychodza rury zwijane z arkuszy - i wcale tak nie szpecą jak się je z sensem poklei.

P.S fajna muzyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że powiedziało się A to i trzeba powiedzieć B :D

Powoli wracam :) , więc możemy się zabierać za odpieniacz do 112 litrów :)

Jakieś sugestie ? jakieś konkretne sprzęty widzicie w tej roli ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- cichy!!! bo jak włączam tunze to mi ptaki w ogrodzie wszystkie wzbijają się do lotu!

- wymiary:

a) nie wyższy w całości niż 40cm

B) nie szerszy niż 10cm ;) wraz z pompą!

c) zanurzenie około 20cm

do tego zdejmowany kubek... może być podobnie do tunze na "sztycy"

...jak coś takiego jest wykonalne to sprzedaje to tunze 9002, które niedawno nabyłem... i biorę DIY

na fali doznań "muzycznych" jakie generuje ten odpieniacz oraz wibracji... zacząłem poważnie rozmyślać jak bardzo moje zwierzęta się źle czują w środowisku tak bardzo zanieczyszczonym hałasem jak akwarium! myśleliście czasami nad tym aspektem? bo to, że w domu pierwsze co słychać to akwarium z przelewającym się chlupotem wody, warkotem pomp... porównywalne do działania lodówki tyle, że ona stoi samotnie w kuchni i raczej jej nikt nie ma na myśli "podziwiać"...

z PS 300 i kosteczkami była błoga cisza, teraz jak rodzice przyszli mnie odwiedzić i rzucili się oglądać akwa to pierwsze co powiedzieli: - ale to warczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze aby miał opcję wyboru jako odpieniacz zewnętrzny montowany po za baniakiem lub na jego ściance (kaskadowy) :unworthy:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek jak nie pozbyles sie reepacka to proponuje cos takiego. Nie wiem czemu tunze nie zrobilo tlumika do tych opdieniaczy, po drugie przy maksymalnum poborze powietrza (a o to chodzi) przelewa kubek i trzeba przykrecac dolot. Wzialem sie na sposob z kawalkiem rurki ze zwyklego odmulacza. Srednice pasuje bez zadnych kombinacji. Tlumik od THCskiba, ale samemu tez mozna wystrugac.

Przy optymalnym zanurzeniu jakie zaznaczyl producent woda nie chlupie, pompa pracuje rowno i jest naprawde cichutko. NIe puszcza babelkow i bierze tyle powietrza ze akwarium 150L pociagnie z powodzeniem. Przy malych zbiornikach gdzie zazwyczaj oswietlenie jest w pokrywie i uniemozliwia to montaz odpieniacza, przypadku kawalka rurki wszystko staje sie proste.

post-8731-0-95382900-1314052952_thumb.jpg

post-8731-0-03114400-1314052960_thumb.jpg

post-8731-0-34736200-1314052980_thumb.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja cie ;) pi... hehehehe ale ruła ;)

Dzięki Grzegorzu za wyczerpującą foto relację dot. tunze. Powiem Ci, że ja swój przerobiłem ciut inaczej:

- wywaliłem rurkę od powietrza tak jak idzie przewód zasilający,

- dałem zaworek made in Castorama (a dokładnie gardeny)

- a na końcu strzykawkę z "filtrem"

ciszej jest... ale to nie to czego bym oczekiwał po małej pompce umieszczonej w pudełku... i to niemieckiej pompce... chińska pompka pracująca w panelu jest niesłyszalna... tą słychać przy zamkniętych drzwiach od pokoju na korytarzu - niemiecka precyzja i jakość... ;-(

mój patent (podpatrzony w necie) w głównej mierze służy do precyzyjnego regulowania powietrzem...

by ten odpieniacz pienił na sucho to trzeba go naprawdę mocno przyciąć, a może Twój patent z przedłużaczem rury reakcyjnej jest bardzo dobrym rozwiązaniem...

jeszcze jedno spostrzeżenie:

utopiłem to tunze któregoś dnia (a dokładniej to dolewka utopiła), woda zakryła całą czarną obudowę i... o dziwo... pienił nawet lepiej i ciszej niż przy normalnym zanurzeni i co dziwne nie przelał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- cichy!!! bo jak włączam tunze to mi ptaki w ogrodzie wszystkie wzbijają się do lotu!

- wymiary:

a) nie wyższy w całości niż 40cm

B) nie szerszy niż 10cm ;) wraz z pompą!

c) zanurzenie około 20cm

do tego zdejmowany kubek... może być podobnie do tunze na "sztycy"

...jak coś takiego jest wykonalne to sprzedaje to tunze 9002, które niedawno nabyłem... i biorę DIY

na fali doznań "muzycznych" jakie generuje ten odpieniacz oraz wibracji... zacząłem poważnie rozmyślać jak bardzo moje zwierzęta się źle czują w środowisku tak bardzo zanieczyszczonym hałasem jak akwarium! myśleliście czasami nad tym aspektem? bo to, że w domu pierwsze co słychać to akwarium z przelewającym się chlupotem wody, warkotem pomp... porównywalne do działania lodówki tyle, że ona stoi samotnie w kuchni i raczej jej nikt nie ma na myśli "podziwiać"...

z PS 300 i kosteczkami była błoga cisza, teraz jak rodzice przyszli mnie odwiedzić i rzucili się oglądać akwa to pierwsze co powiedzieli: - ale to warczy...

To i ja się podepnę bo wszyscy straszą głośnym Tunze 9002 którego chciałem kupić ;)

a ) wysokość nawet na 50 cm ;)

b ) podstawa 10x10 cm, może być inna konfiguracja byle jedna krawędź nie była szersza niż 10 cm a druga 15cm ;)

c ) wysokość wody w komorze sumpa u mnie 20 cm

Jeśli tylko coś się pojawi, biorę ;)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini Franuś w fazie projektu :welcome:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb powiem wprost, jestem tu świeży i Franuś wiele mi nie mówi :D jakiś odnośnik do zapoznania ? :D


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no... klasa :D

jest szansa na zakup we wrześniu/październiku wersji nano ?:D


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie ale widzę że nie tylko ja szukam odpieńka do 100l już mi słabo na samą myśl, muszę coś kupić ale nikt niczego nie poleci resum ps-300 BOYU 310 jak pytam to każdy ma zastrzeżenia zaś na kostkę odpada nie chce się z nim bawić. Seb cała nadzieja w tobie że coś stworzysz w dobrej cenie.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duża luka na rynku do zapełnienia ;)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że w tej chwili na rynku nie ma pompy pieniącej o wydatku odpowiednim do tej wielkości odpieniacza, wszelkie DIY pompy moim zdaniem odpadają, bo jeśli cokolwiek w dobrze zrobionym odpieniaczu ma sie zepsuć to właśnie pompa, więc musi być na nią gwarancja, a wszelkie przeróbki powodują jej utratę, więc pompa musi być nietknięta, dlatego rozważam powrót do Venturi, przynajmniej w tej wielkości pienidle, jak sobie przypomnę tą kremistą pianę i mnogość życia które zostaje w baniaku to tęsknię do tego :) Tyle że póki co nie biore pod uwagę odpieniacza HOB czyli wieszanego, w grę wchodzi tylko konstrukcja tradycyjna, czyli taka "dosumpowa", ewentualnie "dopanelowa". Główne zalożenia mają być takie jak we Franku, czyli ma być cichy, prosty i stabilny.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż.... pozostaje mi czekać z nadzieja że na przełomie wrzesień/październik coś zaproponujesz :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dało by się stworzyć specjalną końcówkę do podawania tlenu zaraz za pompą ale przed odpieniaczem która by puszczała powietrze tylko kłopot w tym że musiała by robić małe bombelki, w takim wypadku pompa by była mała i nietknięta. Tylko niech ktoś wymyśli patent jak powietrze rozpylić w prądzie wody.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to patenty dawno wymyślone i stosowane, poczytaj o dyszy Becketa i dyszy Venturi :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może DOC skimmer 9002 TUNZE(wewnętrzny z pompą), ja mam wersję 9006 nawet ładnie pieni. Z tego co czytałem to właściciele byli zadowoleni, a sam niestety dopiero zbieram doświadczenia.

było coś o tym: http://nano-reef.pl/topic/22686-tunze-doc-skimmer-9002/


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Tunze to chyba na razie jedyna rozsądna opcja.... mimo głośności pracy z którą można powalczyć. Jeśli w przeciągu miesiąca nie będzie nic ciekawszego to i ja go zakupie.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jak powiedziałem ostatnio w morskim sklepie że mam odpieńka Tuzne to stwierdzili że nie jest to najlepsze rowiązanie,nie wiem czemu chyba tu chodzi o wydajność tych mocniejszych modeli, też się zastanawiałem kiedyś nad 9002 bo jak wiadomo napewno ma dobrą pompę no i o dziwo zmieściła sie w tym odpieniaczu. Ten 9002 ma dobre opinie też na zagranicznych forach.

Szukałem kiedyś małego odpieńka z pompą to nic dobrego nie mogłem znaleźć do 500pln, głównie wszyscy mowili że pompy są głośnie i awaryjne i nic ciekawego w końcu nie wymyśliłem, aż zlookalem tego 9006 na ukcji używanego. Nadmienie że chodzi mi wewnątrz akwa, niestety nie mam sumpa :( ale przy następnym zbiorniku już sobie zapodam.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9006 to chyba jednak za dużo jak na 100l :D


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o Turboflotor Blue 1000 do takiego litrażu?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli odświeżę temat bo już moczy się u mnie Mister Twister :p przeznaczony do małych baniaczków :)

Wybaczcie kiepskie foto, światło fatalne

gallery_9028_1741_32549.jpg

Za chwilę dodam film żeby była jasność dlaczego Twister :p


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee :) deczko inne rozwiązanie :p


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.