Skocz do zawartości
lukiblack

magnes a woda morska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie magnesu do pomp cyrkulacyjnych, cała sytuacja zaistniała w moim zbiorniku sprowadza się do prostego pytania - czy taki magnes może pracować w wodzie ?? Pytanie bardzo prozaiczne ale wolę je zadać niż później szukać przyczyny plag egipskich. Pewnie marka cyrkulatora jak i magnesu może mieć znaczenie - chodzi o najtańsze JVP.

Chciałbym aby magnes trzymał tło ale jedyną opcją jest magnes w kominie - obecnie tło trzyma się na słowo honoru a gdy wypłynie do góry to kataklizm murowany - pompa będzie podawać całą wodę z sumpa i minimalnie zaleje mi mieszkanie czego oczywiście bym nie chciał. Wchodzą w grę dwa rozwiązania - pompa z magnesem na ściance komina albo przerzucenie grzebienia na szybę od strony akwarium (obecnie grzebień jest nie widoczny, umieszczony od wewnętrznej strony komina).

Jeżeli komuś przyszło by do głowy inne rozwiązanie proszę o podpowiedz,

Pozdrawiam

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W uchwycie magnesy są z dwóch stron, więc zawsze jeden znajduje się w wodzie. Myślę, że nie ma różnicy, czy drugi też w niej będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, idź do pana mądrego z serwisu AGD i za przysłowiowe piwo niech ci da parę starych zepsutych pomp od wypompowywania wody z pralki. Rozbierzesz wirniki tam są magnesy 3x2cm (beczki) przetniesz na połowę i już masz 2 sztuki. Z kilku pomp będziesz miał super trzymanko.

Lub 2 lub 4 neodymowe silne z dysków twardych, są tam po 2szt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnes od Tunze jest od póltora roku w wodzie ten od pompy i trzymajacy)- ale one sa dobrze zatopione jakaś żywicą chyba


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki bardzo za wszystkie wskazówki, po dokładnym obejrzeniu magnesu postanowiłem go umieścić w kominie - właściwie nie ma różnicy między stroną z cyrkulatorem a magnesem na zewnątrz szyby. Teraz śpię spokojnie bo tło nie ma szans wypłynąć :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.