Skocz do zawartości
seb

Morszczaki na wyspach - wszyscy cali???

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem:)

W związku z tym co się dzieje w GB mam pytanko, czy nic nikomu się nie stało? Nie macie jakichś nieprzyjemności z tytułu pochodzenia? Z jednej strony burdel na kólkach się u Was porobił, z drugiej strony tylko czekać jak u nas ludzie wyjdą na ulice, powody bedą nieco inne, skutki takie same...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

W Irlandii martwimy się, żeby zadymy nie przeniosły się na naszą wyspę.

Tutaj nie ma całych dzielnic 'imigrantów' jeśli mogę to tak nazwać, ale elementu miejscowego jest sporo i bywały tutaj identyczne zamieszki niedawno.

Za to kumple z UK bez strat własnych, ale wściekli na rząd, że ta dzicz jest bezkarna.

Zamiast rozwiązać problem raz i skutecznie, to policja za nimi chodzi i pilnuje, żeby sobie czasem krzywdy przy paleniu samochodów i wybijaniu szyb nie zrobili.

Magia dwóch słów "czarny" i "biedny" - każdy boi się działać, bo tamci zaraz przekręcą to na działania o podłożu rasistowskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie w tym najgorsze kapitan. Mieszkałem w Irlandi 7 lat i nigdy się do tego nie przyzwyczaiłem. Zawsze każdy problem kończył się tym samym - RASISTA!!! Jednym słowek kolorowi są na wyspach bezkarni. Może taki podejść do Ciebie, dać Ci w "pysk" i nie poniesie z tego powodu konsekwencji, bo tak obróci sprawę, że w razie obrony wyjdziesz na agresora i rasistę. Najsmutniejsze jest to, że faktycznie policja pilnuje, żeby nie zrobili sobie krzywdy w czasie zamieszek, zamiast je tłumić...

Tak czy inaczej, kumple z UK (głównie Londynu) też nie wspominali narazie o problemach w ich okolicach.

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie w Guildford ok. 10 km. od dzielnic gdzie były zadymy spokój wczoraj pracowałem w okolicy Crojdon i zauważyłem wzmożone patrole policji i tyle.

Pozdrawiam


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki nie zgodze sie do konca sie co napisaliscie. Owszem duzo sie mowi o rasizmie, ale rozjasnijcie ekrany telewizorow. Cale zadymy, pladrowanie sklepow, podpalanie, przemoc sa zorganizowane przez glowniazerie. Bialych czarnych, kolowrowych. Gangi angoli ktorym sie nie chce pracowac. Zbieraniona mlodych sfrustrowanych ludzi ktorzy nie wiedza co ze soba zrobic. Dzis w nocy w Manchester najmlodszy mial 9 lat. W Londynie w ponidzielek dziewczyny gdzies w wieku 15 lat zrobily wlam na sklep z torebkami bo jest zadyma jest okazja. To nie jest juz protest po zastrzeleniu w ostatni piatek. To jest wykorzystywanie sytucaji haosu. Dla mnie obecna sytucaja pokazuje rozpad rodziny w UK. Jezeli masakruje sie karetki, wozy strazackie ktore ratuja zycie, podpala sie domy to ciezko o to nazwac protestem. Problem tkwi znacznie glebiej i jest bardzo skomplikowany.

Policja chciala podjac bardziej radykalne kroki, ale rzad powiedzial nie. Byly nawet zamysly o wprowadzeniu wojska.

Przemocy sila nie zwalczysz. Jezeli kordon policji ruszyl by sila na takie grupy to juz nie masz nad niczym kontroli tylko zaczynasz liczyc trupy.

W ostatni noc na Londynskie ulice wyszlo 16 000 policjantow. Byl juz spokoj w porownaniu do tego co dzialo przez ostatnie noce. Rozboje jednak przeniosly sie do innych miast Ja caly, dom tez, zycie bez zmian. Seba dzieki za troske.

http://http://www.youtube.com/watch?v=1qEjDjtujaQ

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sklepów akwarystycznych czasem w zamieszaniu nie pookradali?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obecna sytucaja pokazuje rozpad rodziny w UK.

takie są skutki bezstresowego wychowania :huh:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wychowywać bezstresowo, ale mądrze, wszystko zależy od podejścia i czasu który się poświęca dziecku.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb - tylko w dzisiejszych czasach bezstresowe wychowanie zmieniło się w synonim słowa "dziecko może wszystko" - nie trzeba jechac do UK, popatrz w Polsce co się dzieje w gimnazjach, liceach - jest coraz gorzej, rzeczy które się dzieją w szkołach były nie do pomyślenia kiedy ja się uczyłem, czyli kilka lat temu.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tomkiem, teraz to jest masakra w szkołach a zwłaszcza gimnazjach.


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz Dyzma zgodzę się z Tobą w 100%, bo Polaków też tam nie zabrakło...

Mówiłem tylko o stosunku do "kolorowych" uczestników tego rodzaju sytuacji.

W Dublinie też jest masa rozwydrzonych gnojków, którzy robią co im się tylko podoba. Byłem świadkiem takich sytuacji, że szczękę ciężko było pozbierać z podłogi patrząc na zachowanie bezstresowo wychowanych dzieci (nie jestem zwolennikiem bicia i przemocy wobec dzieci, żeby mi nikt tego zaraz nie zarzucił :) ). Widząc jak gnojek pluje policjankowi w twarz i chwilę później go okłada, a funkcjonariusz prosi, zasłaniając się rękami od ciosów o rozejście się do domu, przekracza moje pojęcie porządku tego świata :)

@tomiooo strzał w 10-kę :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale trzeba przyznac ze Wielka Brytania sam zastawila na siebie pulapke kt ora nazywa sie "poprawność polityczna" - to sa efekty


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zgadzam się z Grzegorzem w tej chwili to nie są demonstracje a jedynie zadymy wykorzystywane i organizowane przez gangi do bezkarnego i masowego grabienia sklepów.

A prawo w uk no cóż jak dla mnie bardzo dziwne i stoi po stronie winnego. Podam wam przykład mojego przyjaciela anglika, który prowadzi firmę budowlaną, jego pracownik na budowie ukradł czek mu czek, ale kolega się zorientował i gościa wsadzili z drugim pracownikiem do samochodu i zawieźli na komisariat policji tam sprawa została wyjaśniona gość się przyznał do kradzieży. Po dwóch miesiącach kumpel dostał wezwanie do sądu, pracownik, który go okradł a raczej jego adwokat złożył pozew o odszkodowanie za straty moralne i stres w wysokości 5tyś f, po prostu złodziej doznał takiej krzywdy przez to, że go zawieźli na komisariat a tam czuł się upokorzony, że od tamtego czasu jest w depresji przez to nie może podjąć prac itd… i zgadnijcie, jaki wyrok

Kumpel musiał zapłacić te 5tys złodziejowi i koszty sądowe oraz adwokata koszt łączny 10tys.

I tu pytanie czy to jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

To nie jest normalne, ale to zaczyna się już u nas. Niedawno na urlopie dowiedziałem się, że słowo "murzyn" jest słowem obraźliwym :wallbash: No i wchodzą te genialne przepisy, wysyłasz dziewczynie flirciarskiego SMS, a ona leci z tym do prokuratora i jesteś skazany za molestowanie seksualne. :wallbash:

Ludzie nie mają obrazu tego jak sprawy wyglądają naprawdę na zachodzie, więc przyswajają sobie takie głupoty, a potem będzie takie samo bagno nad Wisłą.

Nie uważam żebyśmy byli kulturowo, czy cywilizacyjnie zacofani, żeby kopiować takie wzorce, myślę, że to raczej zachód mógłby się poduczyć od nas. Bo u nas nigdy nie było tak, że pewne rasy to były rasy służące, albo że mordowano homoseksualistów. A zachód jest właśnie w trakcie takiej ewolucji - że murzyn nie musi być na polu i zbierać bawełnę dla białego pana, a gej to człowiek, więc wprowadzają setki głupich przepisów, żeby to wymusić.

U nas to jest zbędne, wystarczy dać zachodowi te 100-200 lat na dogonienia naszego poziomu :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam wam drugi super przypadek, jakaś tam firma dała ogłoszenie do odpowiednika polskiego urzędu pracy, że przyjmie do pracy osobę rzetelną dobrze zorganizowaną i gotową do ciężkiej pracy no i niestety ogłoszenie zostało wycofane przez ten urząd, ponieważ osoby leniwe mogły ich oskarżyć o dyskryminację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rada na te porypane czasy: Jeśli nie musicie to nie bierzcie kredytu, zwolnijcie pęd życia i nie oglądajcie się, że sąsiad ma lepsze auto. Ten świat tak został zaprogramowany na konsumpcję. Do głosu dochodzą pierwotne instynkty z zdziczałym pseudo oświeconym społeczeństwie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo luft

ja juz dawno zwolniłem,tylko patrze jak ci wszyscy ludzie biegaja w kółko

nie mam samochodu i jest gitara

jeżdżę taryfą lub autobusami :w00t:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo luft

ja juz dawno zwolniłem,tylko patrze jak ci wszyscy ludzie biegaja w kółko

nie mam samochodu i jest gitara

jeżdżę taryfą lub autobusami :w00t:

Oooo a mi to wlasnie samochod dal swobode dzialania :) wsiadam i jade kiedy chce -- na luzaka :) Bez stresu, ganiania za autobusem :)

Wiem wiem, sa jeszcze wspomniane taksowki - ale po policzeniu kosztorysu wyszlo ze jednak moj samochod troche tanszy :) No i zawsze moge wskoczyc w auto i pojechac na weekend np. na Magure Malastowska zeby zostawic ten zafajdany swiat za soba :) Natomiast zgadzam sie generalnie z tym co napisaliscie :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co do tego co sie dzieje w GB to nie ma slow ,tzw.SIMSONY -tak nazywamy manchesterskich malolatow - robia sobie co chca ze wszystkim co napotkaja na ulicy ale juz dzisiaj, ale juz dzisiaj polocja dostala pozwolenie na uzycie amonicji gomowej takze mam nadzieje ze sie uspokoi. manchester wczoraj byl troszke przyblokowany nie mozna bylo dojechac do centrum bo wszystkie firmy autobusowa mialy odgorny zakaz wiezdrzania. mam nadzieje ze sie terza za nich wezma i bedzie spokoj

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.