Skocz do zawartości
Marqo

wycinanie w szkle

Rekomendowane odpowiedzi

Załóżmy , że chcę obniżyć poziom wody w sumpie. W tym celu chciałbym jedną szybę trochę skrócić . Jakich narzędzi użyć do tego (bez wycinania całej szyby)? Pilnik a może coś innego ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marqo, ja może nie na temat, ale ... jeśli podpytujesz pod kątem odpieniacza - też miałam/mam taki (tylko pompa wewnątrz), to nie dasz rady wyżej go postawić? pewnie sam na to wpadłeś i pewnie ogranicza Cię wysokość szafki, ale ... może jednak nie :)

ps. swego czasu @SkoczekPL bawił się w przeróbki działających sumpów, więc może podpytaj .


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika chyba czytasz mi w myślach . IMHO mam za wysoki poziom wody dla tego odpieniacza ~29cm . Podniosłem go o jakieś 5cm i bąbli wylatywało znacznie mniej . Sebek pisał, że idealnie pieni przy bodajże 20cm. Wyżej podnieść nie da rady ,zawór powrotu mnie blokuje :realmad:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, moja Malinka u Sebka pieniła idealnie na 27cm no a u mnie nie chciała :)

ale ja wsadziwszy pojemnik na makaron :D pod pienidło i poszło cudnie.. i piana śliczna i bez bąbelków i regulacja marzenie, ale w tym akwa Malinka była w panelu i górowała nad akwa... jak latarnia morska :D

powiem tak, u mnie pracowała AB 2000/1 UP i musiała być wysoko...

a co do cięcia to ja się nie znam :(


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pomyśl jak tu zawór przesunąć :)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest na AB 2000/1 UP igła. Ktoś ma pomysł czym tego dokonać ?

To teraz pomyśl jak tu zawór przesunąć :)

Problem w tym , że nie da rady nigdzie indziej . Ostatnio siedziałem pół dnia i kombinowałem jak tu wsadzić zawór aby odpieniacz szło wsadzić . Wchodzi dosłownie na styk.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem u siebie taki problem i skończyło się na nowym sumpie:)

Jeśli masz zapas mocy w odpieniaczu spróbuj zdławić pompę jakąś kryzą ja sobie tak radziłem ale wkurzało mnie że jedzie na pół gazu i mam nowiutki sumpik z komorą na 22 :)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady aby stawiać nowy sump . Wystarczy przegrodę obniżyć tylko jak ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się nie znam, ale ... podejrzewam że powinieneś wyciąć tą przegrodę - a wprawę już masz :)

osuszyć sump i wkleić nową/niższą przegrodę...

o...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę jak nika ponieważ moim zdaniem nie da rady nożem do szyb tak ją zarysować na całej długości aby równo odciąć


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh znowu sumpa rozklejać ? Niee... Będę jednak się upierać przy małym pilniku aby zrobić coś ale grzebień . Przy robieniu otworów pod śrubunki używają to czemu i nie tutaj.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj brzeszczotem wolframowym ale tym o przekroju okrągłym


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pilnik wolframowy ? Łatwiej będzie dojechać.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dremel z diamentową tarczą lub coś podobnego. Naciąć przy drewnianej listwie rowek a potem kawałek papieru na obłamywane szkło i kombinerkami. Na koniec wyrównać osełką na mokro lub czymś podobnym. Oczywiście nie zapomnij o okularach ochronnych i o tym, że sporo bardzo drobnego proszku szklanego dostanie się do komory sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - ja sie odwazylem :) W kazdym razie jeszcze nie w sumpie tylko na kawalku szyby.

Kupilem zestwa tarcz diamentowych na ebayu: http://www.ebay.co.uk/itm/190612661602?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Ciecie szyby 4mm idzie dosc latwo. W zasadzie "przebicie sie" przez szklo to kwestia kilku sekund. Tarcze sa chinskiej produkcji i maja otworek ciut wiekszy niz srubka przytrzymywujaca wiec tarcza ma lekkie bicie. Dalo sie to zniwelowac wysokimi obrotami ale mam wrazenie ze przy szybszych obrotach tarcza sie szybciej zuzywa. Chyba najlepiej szlo przy ustawieniu pokretla na "czworce"

Oceniam ze jedna tarcza 16mm wystarczy na okolo 15cm ciecia 4mm szyby.

Przed cieciem polecam naciac szklo na koncu lini ciecia, bo ostatnie 1-2cm szkla lubi peknac na skutek wibracji


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięcie było na sucho czy na mokro?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tester ciales w pracujabym akwa?

bo ja caly czas planuje przejsc na komin zewnetrzny ale ze szkla :-)

chce dokleic balkonik


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek - ciałem na mokro bo na sucho iskrzylo przy kontakcie tarcza-szklo. To znaczy nie tyle iskrzylo co widzialem swiecacy punkcik na styku ciecia i nie chcialem spalic tarczy.

Sledzik - ciałem w zlewie kawalek szyby dla testow


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Przy mechanicznym cięciu, wierceniu szkła urządzeniem szybkoobrotowym największym problemem jest odprowadzenie ciepła.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Ja wierciłem dziury w akwa wkrętarką z prędkością 60-120rpm i delikatnie polewałem wodą żeby wypłukać pył zamulający wiertło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja chce wyciac u w boczbej szybie 12mm pod grzebien.... I wreszcie wywalic ten oblesny komin ze srodka

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Rysujesz docelowy otwór, na dolnych narożnikach wiercisz otwory i łączysz je rysą noża do szkła.

Po zarysowanych liniach tniesz pilnikiem wolframowym.

Jeżeli szyba pęknie to po linii zarysowania nożem. Tak to robił mój szklarz robiąc otwór pod komin zewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja wiem , tylko to akcjana zalanym dzialajacym zbiorniku :-( no i jak ciac pilka qolframowa rowno ;-)

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Otwor ma byc przy krawedzi bocznej zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.