Skocz do zawartości
ejerzyk

poziom wody dla AM Turboflotor Blue 1000

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby mi napisać, jaki jest wymagany/optymalny poziom wody dla AM Turboflotor Blue 1000 stojącego w sumpie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem taki odpieniacz ale był powieszony na krawędzi akwarium, wydaje mi się że poziom wody w sumpie niema znaczenia dla tego odpieniacza. Masz linka do filmiku jak u mnie pracował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem taki odpieniacz ale był powieszony na krawędzi akwarium, wydaje mi się że poziom wody w sumpie niema znaczenia dla tego odpieniacza. Masz linka do filmiku jak u mnie pracował

Ja mam taki sam jak TY.Podwieszony w sumpie.Jak stał na dnie to był głośny,więc go podwiesiłem.Podnioslem poziom piany prawie na max bo jakoś słabo pieni(raz na 2 tygodnie a nawet 3 czyszczę kubek).Byc może nie mam tyle białek?Warto poczytac instrukcję(pompa powinna byc jak najbliżej tafli wody)


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię fotkę jak to u mnie wygląda, przyłożę miare, mój stoi w sumpie i poziom wody jest na wysokości ok. 23cm, lecz moja pompa jest podwieszona zaraz pod lustrem wody.

Jutro będą fotki i wymiary.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za odpowiedź, w takim razie pewnie też go powieszę na krawędzi.

Tylko czy ktoś mógłby dla mnie zmierzyć odległość:

1) od krawędzi akwa do samego dołu odpieńka

2) od krawędzi akwa do samej góry odpieńka

3) od krawędzi akwa do wierzchu pompy - chodzi o to jaki może być najniższy poziom licząc od góry akwa, żeby pompa była zanurzona

Z góry dziękuję!

Ktoś pomoże? Jutro chciałbym jechać zamówić sump i bardzo by mi się przydały te wymiary.

Pomoże ktoś? Sorki za tę upierdliwość z mojej strony. Już ostatni raz ponawiam, bo jutro jadę zamawiać sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwila... idę mierzyć :)

Ad1. 32cm

Ad2. 22cm

Ad3. od 23,5cm do 13,5cm

A teraz wersja odpieniacza w sumpie:

Poziom wody 25cm - poziom zanurzenia odpieńka.

Odległość od poziomu lustra wody do wierzchu pompy to 6cm

Wysokość sumpa 40cm

Pozdrawiam

Kolego ejerzyk chyba się zagalopowałem, ja mam turboflotor 1000 multi SL

sorki, moja pomoc okazała się chyba zbędna...

Edytowane przez Darev (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem taki odpieniacz ale był powieszony na krawędzi akwarium, wydaje mi się że poziom wody w sumpie niema znaczenia dla tego odpieniacza. Masz linka do filmiku jak u mnie pracował

Na jakiej pompie on pracował? Duży przepływ wody miałeś.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem na próbę pompęph 2500 igła/mesh, efekt bardzo podobny do tego u ciebie a może lepszy, jak dam radę wrzucę film i zdjęcia, na tą chwilę zostawiam w takiej konfiguracji

A stoi zanurzony 12cm, tak samo pompa (12cm to dół)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam taki sam odpieniek i pewien problem z nim..a dokladnie to 2 problemy:

1.pompa strasznie buczy

2.co kilka sekund cos w odpienku glosno bulgocze.

moze wiecie co z tym zrobic?zanurzony w sumpie na 20cm,pompa stoi na dnie.moze wiecie jeszcze jak uciszyc spadek wody z tego odpienka bo tez strasznie slychac..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, tak mi się przynajmniej zdaje.

Bulgot to wina pompy, dokładniej wirnika, widocznie jest do naprawy/wymiany albo w najlepszym wypadku wyczyszczenia.

Buczenie to zapewne wina rezonansu, zamontuj ja tak aby niczego nie dotykała a będzie bezgłośna.

Na spływ nic nie poradzisz, możesz go zmodyfikować.

Na twój litraż proponował bym zakup mocniejszego turboflotora.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem.planuje h&s kupic ale na razie taki musi wystarczy.odpieniek jest nowy wiec mysle ze wirnik raczej nie jest do naprawy a tym bardziej nie jest brudny..wiesz to nie bulgocze ciagle.jest jedno bulgotniecie co 10 sek.jakby cos sie zapowietrzalo..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie "bulgotnięcie" to wielki bąbel powietrza, wniosek z tego taki że pompa za słaba, powietrze gdzieś się zbiera i co jakiś czas uchodzi.

Może skrócenie rurki łączącej odpieniacz z pompa ci pomoże, tak aby była tuż pod powierzchnią wody.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie "bulgotnięcie" to wielki bąbel powietrza, wniosek z tego taki że pompa za słaba, powietrze gdzieś się zbiera i co jakiś czas uchodzi.

Może skrócenie rurki łączącej odpieniacz z pompa ci pomoże, tak aby była tuż pod powierzchnią wody.

rurke skrocilem a ten dalej bulgocze...jesli pompa za slaba to ewentualnie na jaka wymienic zeby dobrze bylo?jakies propozycje?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina pompy ani rurki... Też już mam ten odpieniek i to bulgotnięcie to powietrze zbierające się przy wylocie. Wystarczy przechylić odpieniek lekko do tyłu i się tam nie zbiera i bulgotnięcia co jakiś czas nie ma. Ja mam go powieszonego na szybie, więc tylko wyregulowałem śrubkami. Na wyciszenie spływu wystarczy rurkę wylotową skierować nieco pod kątem - woda wtedy spływając lekko zakręca i jej nie słychać. Pompa jest cicha jak niczego nie dotyka. U mnie po prostu wisi na rurce dolotowej do odpieńka i jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.