Skocz do zawartości
R3n1

Jest Babka a zarazem jej Nie ma

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś tam temu kupiłem sobie tą babkę kopiącą :

http://pl.reeflex.net/tiere/405_Cryptocentrus_cinctus.htm

Problem polega na tym że od momentu zakupu widziałem ją może 2 razy od pewnego czasu w ogóle jej nie widziałem już stwierdziłem biedactwo padło :/ . Lecz dziś moja żona ustawiała skałę w rogu akwarium i ku jej zaskoczeniu zobaczyła ją pod skałą żywą i zdrową . Skała jest tak ustawiona że z tyłu pomiędzy skałą a szybą jest prześwit aby była cyrkulacja pomiędzy skałą a szybą. Pytanie jest takie czy to normalne żeby ta żółta łajza :p czuła się lepiej za skałami z tyłu gdzie światło tak nie dochodzi pewnie cyrkulacja tam też nie jest za duża .Nie kupiłem jeszcze dla nie 2 do pary ani nie mam jeszcze żadnej krewetki .Jak można ją zmusić ( raczej pewnie się tego nie da ) do tego żeby przeszła na przód akwarium gdzie jest grubsza warstwa piachu gdzie jest masa jaskiń .


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie da się jej zmusić do niczego :)

moje babka czasem nie wychodzi przez dwa miesiące a ostatnio nawet prezentuje się przy przedniej szybie :)

zależy od humoru po prostu :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa, ja się ze swoją "widuję", ostatnio ze 3 tygodnie temu ;) Kieeeedyś, miała swoje spoty przy przedniej szybie, ale jej to przeszło :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wallbash: kupić sobie rybkę z której nie ma żadnego pożytku kopać nie chce łajza mała i pokazywać się też nie chce .

Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopać :D hahaha moja nawet chyba nie wie co to znaczy :) ale po pół roku poprawa jest jak solowiec z nieba spada to jest pierwsza i jak się kończy "deszcz obfitości" to tyle ją widziałem do dnia następnego :)

ale ogólnie babki ciekawe stworzenia :) a raczej tajemnicze...


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jeszcze mandaryna wspaniałego, będziesz miał 2gą niewidoczną rybę :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ale w porównaniu do babki mandaryna czasem widać :p


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myślałem właśnie nad mandarynem bo skały u mnie masa życia na niej też sporo tak że miał by co jeść no chyba że uda mi się kupić jedzącego mrożonki . A co z niego też taka tajemnicza bestia ? :p . Też znika ?

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mandaryn w każdym razie znika, widuję go częściej niż babkę, ale nie nów tak często, powiedzmy, pół mandaryna co 3 dni, cały co 2 tygodnie :) No ale mój nie jada pokarmów zastępczych, więc nie wypływa po paszę, tylko sobie szuka sam :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co się orientuje, to cinctus nie jest babką kopiącą. Ona troszkę pokopie, ale tylko po to, żeby wykopać sobie norkę lub nawet tego nie zrobi, tylko zleci to kreweci i tyle. Ona należy do babek symbiotycznych, które żyją z Alpheusami.

http://www.youtube.com/watch?v=OByZ0pPdF9w

Jeżeli chcesz babeczkę kopiącą, która będzie przesiewała piach i będziesz ją często widział w akwa, to kup coś z rodzaju Valenciennea.

Filmik kolegi z naszego forum:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejerzyk piękne dzięki za rade :)


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jeszcze mandaryna wspaniałego, będziesz miał 2gą niewidoczną rybę :)

a mój po 3 miesiącach ukrywania zrobił się jakiś ekshibicjonista znaczy zrobiła ;)... bo to "pani- mandarynka" i widuję ją codziennie i bardzo często pływa sobie, przy skale co prawda ale nie gdzieś po jamach, wręcz pomiędzy koralami na górze ;-) i sprawia mi to radochę, a jej nie przeszkadza, że się gapię ;)

za to mogę się pochwalić, że mam nemo które pływają pod samą powierzchnią... nie widziałem ich nigdy nawet w toni wodnej... jak patrze na te filmiki od ejerzyka to mi zęby zgrzytają... bo tam nemo prawie na dnie, obok tej babki... a moje żeby obejrzeć to się schylać muszę bo obudowa akwa mi je zasłania ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz Cryptocentrus cinctus to kup sobie krewetkę symbiotyczną np http://pl.reeflex.net/tiere/801_Alpheus_randalli.htm ona kopie a rybcia na czatach, ja mam parkę cinctusów i zawsze jedno na czatach a do kopania mam http://pl.reeflex.net/tiere/2596_Valenciennea_longipinnis.htm to dopiero kopara niestety duża będzie ale b sympatyczna i glonami dojada( zielone kudłate)

ps żeby nie było cinctus też kopią ale tylko w złości jak widza jak koparka pyskiem piach mieli to i one ze dwa razy na dzień nabiorą :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Well dosypałem piachu i od razu jest z przodu :D. Zrobiła sobie jaskinie i teraz waruje :D. Od razu mi lepiej :p


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat. 3 tygodnie temu kupiłem cintusa bo myślałem że trochę pokopie (okazuje się nie te babki nie kopią) i od tego czasu siedzi pod skałką. Wystawia tylko głowę żeby złapać mrożonkę.

Nic to myślę i kupiłem pullearis (tak sądzę, chociaż na paragonie mam wardii). Ta miała kopać, a co robi ?  Siedzi od tygodnia w tej samej jamie co cintus, jedyna różnica jest taka że ją pogłębiła. Siedzą dosłownie łeb w łeb, masakra jakaś :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.