Skocz do zawartości
Gość maxevans

Odpieniacz Sera Ps 130 - do akwarium 54l czy to dobry wybor ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maxevans

Witam wszystkich pasjonatów akwarystyki morskiej! Od dłuższego czasu zapragnąłem założyć akwarium morskie.Po kilku miesięcznym studiowaniu forum i zdobyciu malej wiedzy:) zacząłem powoli zbierać sprzęt.Zbiornik ma 54 litry i jest wzorowany na akwarium ''ejerzyka'' ktoremu juz z tego miejsca chcę podziękować za wszelkie dotychczasowe porady.W zbiorniku będą dwa cyrkulatory koralia nano evolution 900l/h i koralia evolution 1600l/h.Oswietlenie to 2 moduly Aquaela Duo Marine 2x22waty.Mam natomiast problem z doborem odpieniacza.Ostatnio moją uwagę przykuł odpieniacz firmy sera model PS 130.Bardzo proszę o porady i opinie na temat tego odpieniacza.W zbiorniku planuje umieścić malo wymagające koralowce jak zoanthus, capnella czy xenia.Co do morskich zwierzątek to krewetka lysmata amboinensis, jakies slimaki i krab.I stad moje pytanie do forumowiczów czy do takiego akwarium wraz z obsadą wspomniany wyżej odpieniacz będzie odpowiedni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w akwarium nie będzie ryb, to odpieniacz jest zbędny - wystarczy podmiana wody co tydzień. Ewentualnie można sobie samemu zrobić odpieniacz ze strzykawek jak w temacie kolegi tomko.

http://nano-reef.pl/topic/22262-nano-odpieniacz-ze-strzykawek-by-tomko/page__p__201316__hl__tomko__fromsearch__1#entry201316

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxevans

Podmiany wody oczywiśćie będą regularnie ale jeżeli do tej obsady dodałbym dwa błazenki to czy wspomiany odpieniacz podoła ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam odpieniacz to tylko kawałek plastiku, jaką pompką chcesz go zasilić? to ma większe znaczenie, plus regularne wymiany kostki.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxevans

Co do pompki to nie zastanawiałem sie nad konkretnym modelem i mocą...pewnie cos doradzą mi w sklepie ale jeżeli ktoś ma jakaś propozycję to wezmę ją pod uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazny w tym akwarium to pomyłka, za mały litraż.

Dla dorosłych pewnie tak. Ale jak wpuści szczyle po 1,5 cm to nie przesadzajmy - 50 litrów im starczy. Zobacz Radku ile jest na forum zbiorników 30 litrów z błaznami...albo 240stek z 2 lub BA! 3 pokolcami...


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby to sprawa indywidualna.. chociaż szkoda wpuszczać ryby do takich małych kosteczek..

Jeśli chodzi o pompkę to minimum będzie 275R plus.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla dorosłych pewnie tak. Ale jak wpuści szczyle po 1,5 cm to nie przesadzajmy - 50 litrów im starczy. Zobacz Radku ile jest na forum zbiorników 30 litrów z błaznami...albo 240stek z 2 lub BA! 3 pokolcami...

Wystarczy - na ile? Pół roku? To, że są tu genialne pomysły z pokolcami w 240l i błaznami w 30l, to sam wiem, co nie znaczy, że je popieram. W końcu pokolec zmiesci się i w 30 litrach :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxevans

Może się wypowiedzieć ktoś kto ma/miał ten odpieniacz w akwarium??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanów się nad BOYU WG-310, mam taki w 70litowym akwarium gdzie były przed dzisiejszą przeprowadzką dwa błazenki, mandaryn i od miesiąca mały hepatus, dwie krewetki, krab pustelnik o ślimakach nie wspomnę plus koralowce i według mnie dawał rade, cena przystępna jest już z pompą czego chcieć więcej? No poza większym akwarium :thumbsup:


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxevans

Darek dzięki wielkie za propozycje :thumbup: myślałem też o Blau Nano-Skim jednak BOYU WG-310 który mi zasugerowałeś wydaje się o wiele lepszym wyborem jeżeli chodzi o cenę tym bardziej że jak już wspomniałeś ma rownież pompkę.Ciekawe tylko jak z wydajnośćią jeżeli by je porównać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpiemiacz sery o jaki pytasz nie ma żadnej wydajność Toy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebny Ci odpieniacz o dużej wydajności. Większość miękkich lubi lekkie bagienko. Taki odpieniacz BOYU będzie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.