Skocz do zawartości
lukasz.s4

nasze ukwiały

Rekomendowane odpowiedzi

piękne ukwiały też poluje na quadri :) ale jakoś szczęścia nie mam


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój. :thumbsup:

Tylko zboczone błazenki nie chcą w nim mieszkać :realmad:

dsc0068yp.jpg

Uploaded with ImageShack.us


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój. :thumbsup:Tylko zboczone błazenki nie chcą w nim mieszkać :realmad:dsc0068yp.jpgUploaded with ImageShack.us

piękny gdyby moje błazenki go zobaczyły to już by z niego nie wyszły :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój z wiekiem głupieje....

Mam go od 4-ch lat i od tygodnia już 3 razy przekładałem do na skałę a ten uparcie wraca na miejsce, które jego zdaniem jest odpowiedniejsze......Co ciekawe clavularia nie protestuje :)

post-8617-0-76112900-1317289109_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój z wiekiem głupieje....Mam go od 4-ch lat i od tygodnia już 3 razy przekładałem do na skałę a ten uparcie wraca na miejsce, które jego zdaniem jest odpowiedniejsze......Co ciekawe clavularia nie protestuje :)

no ukwiały mają to do siebie że one wiedzą lepiej gdzie im będzie niestety lepiej dla nich nie oznacza lepiej dla nas

a ukwiał piękny :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, to dodam fotkę swojego ... a Nemki ogonkami machają do kolegi Premiero :welcome:

gallery_10552_1724_55392.jpg


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, to dodam fotkę swojego ... a Nemki ogonkami machają do kolegi Premiero :welcome:gallery_10552_1724_55392.jpg

pięknie to wygląda :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuje od czego zalezy ksztalt macek quadri? U mnie niezwykle rzadko ma kulki na koncach

W The Reef Aquarium, vol. 2 jest napisane:

"It is interesting to note here that aquarists have observed captive Entacmea quadricolor elongate their tentacles when they are "hungry" and then shorten them into the typical "bubble-tipped" shape when they are satiated (Jakubowski, 1995)"

"As we mentioned under the topic nutrition, clownfish provide a concentrated source of nitrogen for their host, which benefits the host by stimulating the growth of zooxanthellae that in turn provide food for the host via the products of photosynthesis. While this extra fertilizer from the fish is not required, there can be no doubt that the anemone benefits from it. No controlled studies have been done to determine whether such nitrogen input encourages more rapid growth or promotes proliferation of the anemones, but it may well do so. The presence of clownfish seems to stimulate the development of bubbletips in Entacmea (Fautin and Allen, 1992), and this may relate to the nutrition state of the anemone. Clownfish also stimulate the host, their swishing fins providing circulation of water over the tentacles, facilitating removal of waste, as well as exchange of respiratory gasses."

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i coś w tym jest, moje mają długie i wąskie macki od zawsze a karmiłem je ostatnio gdzieś w połowie 2009 :)

Zawsze wydawało mi sie że grube polipy wiążą się z małą ilością światła i ukwiał celowo pompuje polip by uzyskać jak największą powierzchnię na którą będzie padało światło.

Zacznę je karmić i sprawdzę czy polipy zmienią kształt bo światła raczej im nie brakuje, mają sporo powyżej 1W/l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie zauważyłem taką zależność, ale zależy co podajesz, dobre efekty daje mleko method


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie zauważyłem taką zależność, ale zależy co podajesz, dobre efekty daje mleko method

mleko method to znaczy??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żeby trochę namieszać napiszę trochę z innej beczki. Mój Heteractis magnifica zmienia kolory tipów w zależności od parametrów PO4 :coffee:


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego ale widzę go może raz na tydzień

bo łazi po akwarium i szuka sam nie wiem czego :)

post-12915-0-61676600-1318484890_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szuka odpowiedniego miejsca dla siebie :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak łazi to widać że coś mu nie odpowiada i próbuje się przenieść w inny obszar. Sprawdź parametry, cyrkulację i światło bo może się to skończyć na spotkaniu z pompą ew. zdechnie Ci gdzies pod skałą i będzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radament- a czym karmisz?

ostatnio jak był w zasięgu dostał kryl i artemie + ikre homara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś grubszy kryl? Może daj mu jakąś krewetkę jak będzie w miejscu które Ci odpowiada, niekiedy to wystarcza aby się zatrzymał.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mojego też na początku karmiłem a i tak poszedł swoją drogą czasem działa czasem jak w zależności od humoru :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-9347-0-58465300-1318539807_thumb.jpg

stichodactyla haddoni- moje "maleństwo "


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moj nowy nabytek. Po wpuszczeniu błazny wprowadzily sie praktycznie od razu i juz jestem po drugim tarle.

http://www.youtube.com/watch?v=4gDeFvNSQ20

http://www.youtube.com/watch?v=x5tlKlA5eSI

Albo ten błazen za duży, albo ten ukwiał za mały :D

dscn3677w.jpg

a tu moja perełka :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.