Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Aiptasia w nano

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakies metody na walke z aiptasia w malym baniaku? Konkretnie 25l i zadna chemia nie wchodzi w gre. Wieksze sztuki zabilem preparatem Tropic marine i zostala masa malenstwa.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Jak wpuścisz młodą wundermanii to nic jej nie będzie w 25l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Poszperałem, poczytałem i wychodzi na to, że....

Nie, nie muszą żyć w grupie. Jest jednak gdzieś napisane, że dopiero w grupie zaczynają "polować" na Aiptasie. Pojedyńcze sztuki lub pary z jakiegoś powodu (brak) nie zjadają ukwiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 30 litrach jedną średnicy gumki na ołówku i jest taka już od kiedy założyłem baniak. Jest w miejscu że nie przeszkadza niczemu więc ją zostawiłem.

Nie rozrasta się i nie powstają żadne nowe. Kilka osób również doradzało zostawienie jeśli nie wadzi a brak jest doświadczenia w jej nakłuwaniu :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też samotna wundermani wybiła całą aptasję z 400-ki. Zajęło jej to kilka miesięcy ale uporała się jakoś.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to,ze w grupie są bardziej śmiałe, nieprawda jest to, ze pojedynczy osobnik nie zajmie się różami. Moim zdaniem tego typu opinia jest wyimaginowana przez sprzedawców... Po 4 latach w morszczyznie wiem, ze nawet pojedyncza sztuka zajmie się aiptasia, tylko na polowania będzie wychodzić tylko nocą i wtedy tez będzie widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

@LiZaRd tak właśnie powinno być. Miałem u siebie w zbiorniku kwarantannie brzydala i jedną Wundermani właśnie w celu pozbycia się aiptasii i najwyraźniej się udało bo ukwiały zniknęły, krewetka podrosła.

Jednak dużych ukwiałów zwierzaki nie ruszyły. Duże Aiptasie były na tyle duże, żeby zjeść moją krewetkę. Tak dużych ukwiałów pojedyńcze sztuki nie ruszą. Duże się łatwo wybija chemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dużych ukwiałów zwierzaki nie ruszyły. Duże Aiptasie były na tyle duże, żeby zjeść moją krewetkę. Tak dużych ukwiałów pojedyńcze sztuki nie ruszą. Duże się łatwo wybija chemią.

Też tak zrobiłem u siebie. Wpuściłem wurdemanni i największe aiptazje nakarmiłem soczkiem Joego. Efekt bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też podrzucić skałkę komuś kto ma sprawnych killerów. Wiem że Zielony Mintaj ma sprawnego brzydala.

A jak kupisz gdzieś sprawne wurdemanni, to jak podrosną to szybko znajdziesz na nie zbyt na forum- nawet ja bym się skusił odkupić


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem przypadek że samotna krewetka wybiła całą plagę łącznie z dużymi sztukami, za drugim razem już nie miałem takiego szczęścia i samotna nic nie ruszyła nawet małych. Różnica była taka że ta pierwsza była duża już podczas kupna, dodatkowo zakleży wszystko od konkretnej sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.