Skocz do zawartości
alien77

Jak dozowac? Tropic Marin Pro Coral Mineral

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak w temacie chciałbym się dowiedzieć jak dozować ten środek ?


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam , nie ma jak wsparcie niektórych kolegów z forum jak nie kpiący ŚMIECH

to bardzo wyczerpująca odpowiedz na temat użytkowania muszli klozetowej


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ty taki pesymista...

Śmiałem się z wypowiedzi Kidulta a nie z pytania czy czegokolwiek innego.

Wrzuć trochę na luz a życie stanie się piekniejsze


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co, udzielilem rady jak dozowac ow srodek specjalnego przeznaczenia akwarystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult dał/daje sie poznać, że jego wpisy potrafią wnieść poza humorystycznym akcentem - chaos/niejednoznaczność

- sam prawie popłakałem sie ze smiechu jego kiblowym wpisem

no ale dobrze byłoby Kidult zebyś na marginesie w swoich postach dopisywał co masz na serio na mysli, żeby nie miec nikogo na sumieniu :smoke:

Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/topic/28400-acropory-dziwne-dolegliwosci/page__hl__acropory

caly system wymienilem, wode. korale pieknie odzyly. jak tylko wlalem szklanke "tm pro coral mineral" (roztwor 30g/2L RODI) to mi zeszly z dnia na dzien 2 acry, i to tak ze martwa tkanka na drugi dzien platami odpadala. a Pan H.W. Balling (w imieniu firmy TM) mi chcial wmowic ze to zaburzenie rownowagi jonowej (w baniaku zrestartowanym miesiąc wcześniej ze znikoma obsada co do litrazu). TM Pro coral mineral bylo jedyna wspolna rzecza pomiedzy starym i nowym sytemem, a objawy swiadczyly o gwaltownym zatruciu jakas substancja.

To swiadczy o firmie Tropic Marin i ja nie uzywam zadnej chemii od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i może gdybyś tak odpowiedział w pierwszym poście pozatym kibelkiem i mnóstwem śmiechu :" to była by naprawdę konstruktywna wypowiedz

ale ogólnie dzięki zobaczymy co się stanie ,aha no zapomniałbym że nadal nikt nie podpowiedział jak to dozować nawet na własne moje ryzyko

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ok :)

......

Opis produktu

Crystallized pierwiastki śladowe dla zdrowia i wzrost wszystkich bezkręgowców.

  • Zawiera skoncentrowane dostawy wszystkich 70 pierwiastków śladowych na naturalnych wody morskiej.
  • Intensywności, koloru zdrowia i rozwoju bezkręgowców
  • Zawiera jodu i strontu. Nie zawiera chelaty, fosforany i azotany.

W morskim akwarium z dużą bezkręgowców biomasy, w szczególności korali stoney, pierwiastków śladowych w wodzie są szybko wyczerpane. W tym samym czasie stężenie makroelementów, takich jak sód, chlor i siarczan, nadal pozostaje na stałym poziomie. Rozwoju i wzrostu zamieszkania organizmów może być upośledzona ze względu na ten brak równowagi pierwiastków śladowych i jonów.

Regularne dodawanie pierwiastków śladowych, jak również zmiany wody pomaga w utrzymaniu zdrowego środowiska dla wszystkich bezkręgowców. Tropic Marin Pro-CORAL MINERAL jest wysoce skoncentrowana postać 70 pierwiastków śladowych, które są zawarte w mieszaninie soli morskiej Tropic Marin.

Dawkowanie: 5 g (ok. 1 miarka poziomu) dodaje się co tydzień na 50 litrów / 13 US gal. / 11 Imp. Gal. wody w akwarium. Zwiększa to część jodu do ok.. 0,075 mg na litr i strontu do ok.. 1,5 mg na litr. Można wystarcza na ok.. 2.500 litrów / 660 US gal. / 550 Imp.Gal.The Zalecana dawka maksymalna wynosi 2 miarki w tygodniu na 50 litrów / 13 US gal. / 11 Imp.Gal .. W żadnym wypadku taka dawka zostać przekroczony, a odnosi się jedynie do wyłącznego korzystania z PRO-MINERAL CORAL.

Zawiera: związki pierwiastków śladowych, niewielkie ilości wapnia i jonów sodu do homogenizacji.

....

z tej strony ;

http://www.reefdelivered.com.au/products/Tropic-Marin-Pro%252dCoral-Mineral-250g.html

tłumaczone wujek googl :)

pozdrawiam Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, no to zalozmy ze liczysz sie z tym, ze cos Ci poleci.

powiedz, dlaczego chcesz to stosowac jakie widzisz objawy niedoboru jakichs pierwiastkow?

dlaczego nie chcesz po prostu podmieniac wody?

skad wiesz ile i jakich pierwiastkow brakuje i dlaczego uwazasz, ze jeden specyfik rozwiaze wszystkie problemy?

z zalozenia, jesli jednych pierwistkow brakuje mniej, innych brakuje wiecej, innych masz za duzo, a preparat ma scisle okreslone proporcje poszczegolnych substancji, wiec niemozliwoscia jest zbilansowanie pierwiastkow w akwarium tym preparatem, chyba ze masz dokladnie takie zuzycie jakie zalozyli producenci. co z tego wynika?

predzej czy pozniej jakies pierwiastki sie odloza, czegos bedzie za duzo, a czegos za malo, a Ty nie bedziesz miec bladego pojecia co to jest i bedziesz musial dla wlasnego dobra zrobic podmiane wody w ilosci kilka razy po 30-50% wody.

Dlaczego podmiana wody bedzie lekarstwem? Poniewaz producent soli produkuje ja w taki sposob, aby po rozpuszczeniu mozliwie najdokladniej odwzorowywala sklad wody morskiej w takich proporcjach jakie woda morska posiada. Wiec im czesciej podmieniasz wode tym woda w twoim baniaku zmierza szybciej do skladu wody morskiej. I wtedy malo tego ze korale sie bardzo ciesza bo maja wszystko w takich ilosciach w jakich im trzeba, to jeszcze rozcienczasz substancje pochodzenia metabolicznego (z korali, ryb i innych zwiezakow) i to tez pozytywnie wplywa na ZYCIE. mysle ze teoche pomoglem tym co napisalem. :)

oczywiscie to nie wyczerpuje tematu, bo czasem sa takie okolicznosci, ze jednak podmiana nie wystarczy albo musiala by byc suma sumarum zbyt kosztowna. To sie tyczy oczywiscie suplementacji wapnia, jak rowniez w gesto obsadzonych baniakach brakuje K+ i SPECJALISCI wiedza ile tego podawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT - dzięki za wszelką informację

ps-nie godzę się z zadnymi stratami ,a "specyfik" dostałem a nie kupiłem więc musiałem się zapytać co to ? i jak ewentualnie dozować ?

aha i nie mam pojęcia jakich pierwiastków mam za dużo ,za mało czy idealnie w sam raz :)


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult, polemizowałbym... Mimo wszystko. Napisałes koledze skąd wie że preparat zawiera wszystko co jest zawarte w naturalnej wodzie morskiej w odpowiednich proporcjach, a skąd wiesz co jest w soli której używasz? Podmiany to rzecz bardzo ważna, jedna z najważniejszych moim zdaniem, tyle że częste duże podmiany nie zblizają nas do osiągnięcia w akwarium jak napisales wody jak najbardziej zblizonej do NWM, tylko do składu soli jakiej aktualnie uzywasz :) Reasumując, nie neguję częstych podmian, sam je stosuję, chodzi mi tylko o to żeby nie negować konkretnych suplementów, bo nie tędy chyba droga...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ojejku jednemu będzie dawało efekty drugiemu nie spróbuje nie będzie wiedział

zapytał prosto o dozowanie :)

a tu nic na temat tylko ..... :popo:

sam testowałem choć co -ale duzo pisano co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie, jedziemy po bandzie i powinny byc efekty ,zmniejsz dawke o 2-3 razy jak to co podaje producent i bedziesz widzial jakie sa efekty,,moj baniak lamie wszelkie stereotypy o morszczyznie a buja, kazdy jest inny :rofl: ancik wie o co kaman :harhar::welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie spróbuje i dam wszystkim znać jakie są efekty !!!!


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

pewnie, jedziemy po bandzie i powinny byc efekty ,zmniejsz dawke o 2-3 razy jak to co podaje producent i bedziesz widzial jakie sa efekty,,moj baniak lamie wszelkie stereotypy o morszczyznie a buja, kazdy jest inny :rofl: ancik wie o co kaman :harhar::welcome:

no tak i za chwile zbiorę cieki za twój baniak :laser:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie od kiedy zaczalem sie przykladac do podmian to widac kosmiczne efekty. a kolega nawet nie wie czy mu potrzebny specyfik, wiec co my tu bedziemy o dawkowaniu sie rozpisywac? wiadomo ze przynajmniej zalezy od obsady, las acropor i refugium pelne glonow ciagnie swoje z wody bardziej niz FOWLR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zamknijmy temat i sorry ze zawracałem tęgie głowy

THE END


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*KIDULT - tak tu sobie czytam te Twoje wypowiedzi i dochodzę do wniosku , że kolega po prostu znalazł sobie "kozła ofiarnego" w postaci TM P-C-M. Śmierć korali taka jak została opisaną powyżej była raczej spowodowana infekcją biologiczną - bakteria / pasożyt , lub brakiem właściwej dla rafy flory bakteryjnej , a nie toksycznym składnikiem TM PCM. Nie chcę się tu rozwodzić broniąc tego produktu, ale pokażę szanownemu koledze jak wyglądają akwaria prowadzone między innymi na TM P-C-M i TM K+ i TM A- Elem od 6 lat. :)

zapraszam tu: LINK

serdeczne pozdrowienia

Brunon

http://brunon-reef.com


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brunon nikt mi nie wmowi. ze miesiac po restarcie baniaka i dzien po dodaniu tego syfu nagle sie zrovila nierownowaga biologoczna. mialem prawie cala nowa wode, korale ktore przezyly zaczely od noea olipowac i rosnac, az nie dolalem tego szitu.

Ja nie mowie ze kazdy specyfik z tej firmy to trucizna. ja mowie ze im sie zdazyla wpadka z jakas chemia i ze zawsze sie to moze powtorzyc bo tak dbaja o jakosc

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT - a ja nie powiedziełm że mi potrzebny ten specyfik !!! dostałem go ,a że nie znam jego dokładnego przeznaczenia to chciałem się dowiedziec i tyle ....

Nie będę z Tobą polemizował w temacie czy Tobie padło pół baniaka ,bo dodaleś akurat tego czy innego badziewia ,ja chce wiedziec jak się to dozuje a już skutki zobacze na "własnym podwórku "

Jak piszą koledzy wyżej trzymają miękkie ,sps i lps w jednym baniaku i wszystko hula nawet z przeróznymi specyfikami ,zresztą ja mam podobny baniak i też nie narzekam ......


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym został otworzony ten preparat by dodać trochę przy podmianie jak np. sugerował Tester.

Pytanie dla tych co mają, mieli i pamiętają konsystencję samego preparatu proszku. Mieliście sypkie jak np sól ? Bo u mnie jest tak jak by zawilgocone, klejące się większe i mniejsze grudki. Po aplikacji jednej, dwóch miarek -10g na litr RO - mleko, na spodzie osad, który ciężko rozpuścić.

Kurczę, miesza się to już dobre 2 godziny i dalej "mleko" a na spodzie te grudki, nie wiem czy dodam to do akwarium, no chyba, że ten typ tak ma..

Chyba nie zrobię do końca dziś tej podmiany, czekam na info, czy to lać do akwarium czy do wc :(

Edytowane przez helio54 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary wątek ale może komuś się przyda :

 

How to use:
Add one level measuring spoon of PRO-CORAL ORGANIC per 200 liters / 50 US gal.of tank water to the aquarium water no more than once a day. Make sure that the PRO-CORAL ORGANIC does not come into direct contact with your livestock.

If phosphate levels in the tank are low, smaller dosages may be sufficient to stimulate growth and ensure the well-being of the livestock.

Do not use during the start-up phase of the aquarium.

Oxidizing filters, such as trickle filters, external filters or bio-filters may reduce the efficacy of PRO-CORAL ORGANIC. There may potentially be a slight increase in nitrate levels but this is normally harmless.

 

Jak używać:
Dodaj jedną miarkę łyżeczkę  PRO-CORAL ORGANIC na 200 litrów / 50 galonów amerykańskich wody w zbiorniku do wody w akwarium NIE CZĘŚCIEJ NIŻ RAZ DZIENNIE !!.

Upewnij się, że PRO-CORAL ORGANIC nie ma bezpośredniego kontaktu z twoimi zwierzętami.

Jeśli poziomy fosforanów w zbiorniku są niskie,
mniejsze dawki mogą być wystarczające do stymulowania wzrostu i zapewnienia dobrostanu zwierząt.

Nie stosować podczas fazy rozruchu akwarium.

Filtry utleniające, takie jak filtry ściekowe, filtry zewnętrzne lub biofiltry mogą zmniejszać skuteczność PRO-CORAL ORGANIC.
Poziom azotanów może potencjalnie nieznacznie wzrosnąć, ale zwykle jest to nieszkodliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.