Skocz do zawartości
lukasz.s4

Fitoplankton a rozkwit życia

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich od jakiegos czasu rowniez leje do baniaka fitoplankton-faktycznie widac bardzo pozytywne efekty tej metody-niesamowite ilosci kielzy,mnostwo roznego robactwa na szybach,slimaki turbo rosna jak na sterydach[od wielkosci glowki od szpilki do aktualnie wielkosci duzego grochu],co do korali-twarde w nocy wygladaja jakby "obrosly puchem" euphilie[mam kilka gat] i coulastrea cala noc zeruja,widac iz tez same miekkasy na tym korzystaja-u mnie najwiecej widac to po clavularii green i grzybowiencach,niedawno sam "zalozylem" hodowle fito i tu mam pytanko do zalozyciela tego watku -czy jesli uruchomimy hodowle na bogatej w pierwiastki soli[tropic bioactif] to nadal trzeba wkraplac jakis nawoz?-ja do tej pory nie dalem nic i nie widze aby dzialo sie cos zlego-kolor jest w miare "ciemny" ,zero jakis plywajacych czarnych farfocli,butla stoi na parapecie i jest napowietrzana-to wszystko-a wiec czy moje fito jest oki czy raczej nadaje sie do kasacji?,jednego jestem pewny,nadal chce stosowac ta metode,jak dla mnie mnustwo pozytywow,pozdrawiam grzegorz :welcome:

p.s.bledy poprawione,sorki za nie,czesto staram sie pisac szybko i nie zawsze zwracam na wlasne bledy uwage,dobrze iz sa na forum moderatorzy ktorzy nad tym czuwaja,pozdrowka :welcome:

Edytowane przez grzegorz.p (wyświetl historię edycji)

bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja tez od tydodnia leje fito. Na zbiornik 200 litrow daje 20 ml. tak ok 30min po zgaszeniu swiatla. Korale widac ze lubia ale jak na razie nie zauwazylem jakichs zwiekszonych ilosci zooplanktonu. moze za wczesnie?

Tylko nie jestem pewien na jak dlugo powinienem wylaczac odpieniacz? 2 godziny wystarczy? Jak wy to robicie?


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

syf z odpieniacza = bakterie i zooplankton [widłonogi, wrotki, pierwotniaki] = niestabilna zasyfiona bakteriami i zooplanktonem hodowla fitoplanktonu...

c

Ja wszystkie te argumenty rozumiem, ale jak na razie praktyka mówi że moje fito ma się dobrze. Czas to zweryfikuje, traktuje to jako eksperyment


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak to u mnie wygląda pod mikroskopem. Czy potwierdzi mi ktoś, że jest to fito ?

fito1x.th.jpg

fito2.th.jpg

fito3.th.jpg

Pozdrawiam


720l Akwarium + 250l Sump 3x150W HQI + 4x 54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich od jakiegos czasu rownierz leje do baniaka fitoplankton-faktycznie widac bardzo pozytywne efekty tej metody-niesamowite ilosci kielzy,mnustwo roznego robactwa na szybach,slimaki turbo rosna jak na sterydach[od wielkosci glowki od szpilki do aktualnie wielkosci duzego grochu],co do korali-twarde w nocy wygladaja jakby "obrosly puchem" euphilie[mam kilka gat] i coulastrea cala noc zeruja,widac iz tez same miekkasy na tym korzystaja-u mnie najwiecej widac to po clavularii green i grzybowiencach,niedawno sam "zalorzylem" hodowle fito i tu mam pytanko do zalorzyciela tego watku -czy jesli uruchomimy hodowle na bogatej w pierwiastki soli[tropic bioactif] to nadal trzeba wkraplac jakis nawoz?-ja do tej pory nie dalem nic i nie widze aby dzialo sie cos zlego-kolor jest w miare "ciemny" ,zero jakis plywajacych czarnych farfocli,butla stoi na parapecie i jest napowietrzana-to wszystko-a wiec czy moje fito jest oki czy raczej nadaje sie do kasacji?,jednego jestem pewny,nadal chce stosowac ta metode,jak dla mnie mnustwo pozytywow,pozdrawiam grzegorz :welcome:

Grześ, litości, bez przesady, popraw proszę orty bo aż wstyd

tak trzeba dozować nawóz gdyż sole są pozbawione azotanów i fosforanów czyli brak papu dla fito po prostu lepiej i szybciej będzie rosło


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

dostalem od kolegi pol butli takiego nawozu

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/nawozenie/nawozy-ogolne/nawoz-ogolny-profito-250ml-p-5641.html

jak myslicie mozna go wykorzystac przy hodowli fito ?


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem lampe wodną Niemieckiej myśli za całe 19zł . Teraz tylko szczep fito potrzebny ? Kto się podzieli ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejdostalem od kolegi pol butli takiego nawozu http://sklep.roslinyakwariowe.pl/nawozenie/nawozy-ogolne/nawoz-ogolny-profito-250ml-p-5641.htmljak myslicie mozna go wykorzystac przy hodowli fito ?

nie zawiera azotanów i fosforanów więc fito nie będzie dobrze rosło do bujnego i szybkiego wzrostu potrzebna są nawozy oparte na azotanach


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Rozkwit życia, ale czy tylko pożądanego? Od kilku tygodni widzę coraz więcej amatorów fito których wcześniej nie było, rosną na razie do około 4mm i obłażą całe szyby.

Jakieś "flatwormy" jak to mówią na wyspach, ciekawe czy flatwormy amatorzy korali?

O ile robaczków pokazywanych na wcześniejszych fotkach przybyło, to tego jest plaga. Podobno Mandaryn by się ucieszył (a i Błazny przyłapałem ostatnio na objadaniu szyb).

flatwormbadziew.jpg

p1030680p.jpg

p1030682i.jpg

Jak widać na ostatnim zdjęciu, szyby żyją ;)

W necie piszą że mnożą się aż nie zakryją kożuchem wszystkiego w baniaku, a padną dopiero jak się żarcie skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to tak czasem nie są wirki ??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Nie wiem, nie miałem nigdy tego. Wiem że są zwykłe flatwormy i flatwormy zjadacze acropor :) Tyle na razie wyczytałem :harhar:

Coś z tego:

http://www.reeflex.net/kategorie/125.html

na razie muszę poczekać aż podrosną żeby się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czasem też widuję coś takiego ale nie mam tego w dużej ilości, ja znów mam na szybach różne widłonogi i inne organizmy które zakrywają mi całą szybę jak wyłączę całą cyrkulację to po prostu wszystko ożywa


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam tez zdecydowalem sie na hodowle fito (i wrotkow). Kupilem metr paska z diodami, owinalem 2L PETa i wlalem "zaczyn" z Nanochloropsis

oto filmik mojego fito spod kamery. powiekszenie jakies 380x i przez to troche jakosc nie teges... ale cos widac :)

W sasiedniej butelce mam "zupe" z wrotkami ktora na przemian karmie drozdzami i dolewka fito.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie wygląda to tak samo wrotka mnoży się super

PS czemu karmisz drożdżami ??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@tester bakterie zabiją ci hodowlę. Karmienie drożdżami jest zdradliwe bo najpierw jest super a potem nagle hodowla zdycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Bakterie są wszędzie a jak drożdże zdechną to będą dla nich świetną pożywką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś hodowałem artemie na drożdżach i jak mi pompka napowietrzająca siadła po 12 godzinach było i też po artemii więc ciężko powiedzieć czy to dobra metoda czy nie pytanie czy karmienie drożdżami wpływa jakoś lepiej na hodowle wiadomo jakie wpływ drożdże mają na nasz organizm :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie są wszędzie a jak drożdże zdechną to będą dla nich świetną pożywką.

A czemu maja zdechnac? Nie zdechna bo zostana zjedzone poza tym karmie malymi ilosciami a bakterie beda mialy pelno innej pozywki - nie koniecznie w postaci drozdzy.

u lukasza.s4 a powodem smierci artemi byl brak powietrza a nie drozdze.

Od dwoch tygodni tfu, tfu karmione drozdzam wrotki rozmnazaja sie jak glupie i czaynam nie miec co z nimi robic :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor a Ty czym karmisz swoje hodowle?

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu maja zdechnac? Nie zdechna bo zostana zjedzone poza tym karmie malymi ilosciami a bakterie beda mialy pelno innej pozywki - nie koniecznie w postaci drozdzy. u lukasza.s4 a powodem smierci artemi byl brak powietrza a nie drozdze. Od dwoch tygodni tfu, tfu karmione drozdzam wrotki rozmnazaja sie jak glupie i czaynam nie miec co z nimi robic :)

powodem dla którego ja nie karmię jest to że u mnie czasem wyłączają prąd na 4-5 godzin w przypadku drożdży od razu by hodowla padła dlatego nie stosuje jej u siebie :) o to mi chodziło z przykładem z artemią :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Hoduje ktoś może fitoplankton Isochrysis i Tetraselmis? Bo chętnie kupiłbym porcję startową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma informacje nt przyrostu biomasy Nannochloropsis w optymalnych warunkach. Albo chociaz wlasne obserwacje na ten temat ?

Kombinuje w nowym akwa stala dolewke fito. Zastanawia mnie tylko problem przyrostu fito. Np dwulitrowy zbiornik - ile moglbym pobrac fito np w ciagu 24h zeby sie na bierzaco rozmnazalo? Czy w ogole takie rozwiazanie ma sens? Zauwazylem ze moje acropory "fredzelkuja" w nocy w poszukiwaniu zarelka natomiast w dzien prawie wcale. Montipory z kolei sa mocno otworzone 24h na dobe.Favie i favitesy tez tylko w nocy polipuja. Moze warto podlewac im fito? Jesli nie 24h to chociaz w nocy.

Z wlasnych obserwacji (tylko ocena koloru kultury) moge powiedziec ze ilosc w ciagu tygodnia mam druga butelke 2L pelna fito. Jednak jakos nie mam przekonania do tej oceny


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fito to raczej dla miekkasów, dla SPSów i LPSów to zoo, co do polipowania to normalne zachowanie, żeby zwiększyć możesz podawać vitalizera i amino - u mnie po tym korale szaleją

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.