Skocz do zawartości
lukasz.s4

Fitoplankton a rozkwit życia

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz jeszcze ledy włożyć do próbówki szklanej i tak zanurzyć w fito.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co sobie życie utrudniać wystarczy zrobić tak jak ja mam i też będzie spełniają swoją rolę

post-11106-0-16580000-1321092622_thumb.jpg


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach ......... trudno,chciałeś dobrze,i się podzielić ale będzie dobrze :thumbup: znów przygarnę ,wystarczy kropla

lukasz.s4 świetny sposób :thumbsup: oświetla ale nie rozświetla


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie ruszyła hodowla fito, ale nie mam brzęczka ani oświetlenia, fito stoi na parapecie w pojemniku przezroczystym a ja je po prosto mieszam dwa razy dziennie jak na razie zauważam pogłębianie się koloru zielonego więc wszystko gra. Kiedyś w słodkowodnym miałem plagę z zieloną wodą nie pomagało zaciemnianie i wyłączanie światła tylko UV, więc teraz jakoś specjalnie nie doświetlam hodowli zobaczymy jak za jakiś czas będzie to wyglądało.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie ruszyła hodowla fito, ale nie mam brzęczka ani oświetlenia, fito stoi na parapecie w pojemniku przezroczystym a ja je po prosto mieszam dwa razy dziennie jak na razie zauważam pogłębianie się koloru zielonego więc wszystko gra. Kiedyś w słodkowodnym miałem plagę z zieloną wodą nie pomagało zaciemnianie i wyłączanie światła tylko UV, więc teraz jakoś specjalnie nie doświetlam hodowli zobaczymy jak za jakiś czas będzie to wyglądało.

na pewno będzie to trwało dłużej no i jest większe prawdopodobieństwo że taka hodowla może paść w wyniku niedotlenienia


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jak to będzie na wszelki wypadek mam zapasowy szczep w lodówce ja na razie nie widzę problemów a czas na wolniejszy wzrost mam więc spokojnie póki woda zielona nic nie zmieniam jak będą problemy albo będę przypadkiem w sklepie to rozważę zakup brzęczka tak czy siak mam dowód że fito można hodować bez żadnych nakładów finansowych z wyjątkiem startu.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie jest to bardzo proste ale wiesz napowietrzanie bardzo pomaga wprawia w ruch cały fito który nie opada i się nie "dusi" pod grubą warstwą dwa razy dziennie wstrząsanie to trochę za mało a sam efekt będzie na pewno o wiele lepszy i masz rację da się hodować bez nakładów jeśli masz dobre oświetlenie dzienne to czemu nie :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porcję fito niedawno dostał edemnie Krzysiek26 a teraz Wojtes,tak więc rośnie nasza rzesza miłośników fito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porcję fito niedawno dostał edemnie Krzysiek26 a teraz Wojtes,tak więc rośnie nasza rzesza miłośników fito.

no i bardzo duży plus :)

jeszcze tylko wrotkę trzeba w naszym terenie rozpuścić :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili czekam na porcje zarodkową Tigriopus Californicus, zobaczymy jak pójdzie z nimi,

fajnie że coraz więcej osób idzie w coraz bardziej naturalne karmienie i prowadzenie zbiorników


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dostałem szczep od Qba25 i obecnie mam już własną hodowlę drugi dzień. Oświetlam taśmami LED no i brzęczyk - jak go wyłączyłem na 8 godzin tak jak światło to dużo fito zebrało się na dnie - stąd moja decyzja o nie wyłączaniu brzęczyka.

A da się zbytnio natlenić fito? bo mój napowietrzacz jest sporych rozmiarów i nawet na max skręcony daje duuużo bąbelków :whistle:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz mozesz na koncowke brzeczyka nie zakladac zadnej kostki zeby takie duze bable szly, a nie tysiace malutkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz mozesz na koncowke brzeczyka nie zakladac zadnej kostki zeby takie duze bable szly, a nie tysiace malutkich :)

Qba jak ściągnę kostkę to mam takiej wielkości bąble na maksymalnie skręconym brzęczyku, że mi prawie dekiel wywala :wallbash: no i jest dużo głośniej :thumbdown:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci zapytam czy ktos zamrazal w glicerolu w celu dluzszego przechowywani ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniam to zbedne, normalnie fito moze smigac w lodowce prze okolo pol roku, a zawsze mozna sobie w ciagu kilku dni zrobic nowe i swierze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

A nie odpienia ci się fito jak masz kostkę? Ja przy małych bąbelkach zauważyłem że się odpieniało i teraz powietrze leci prosto z wężyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym nawozicie fito, dalej królują nawozy do kwiatków, czy ktoś korzysta z przepisu na bazie soli PO4 kno3 itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tropical aquaplant :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym nawozicie fito, dalej królują nawozy do kwiatków, czy ktoś korzysta z przepisu na bazie soli PO4 kno3 itd?

ja jak się dokopię u siebie do azotanu i fosforanu sodu to spróbuje zrobić w odpowiednich proporcjach taki nawóz ale na razie jadę na nawozie tropicala dla roślin


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brzęczyk jest za mocny to można założyć na wężyk trójnik i drugą odnogę bez kostki skierować np. do jednej z komór sumpa, aby bąble poruszały powierzchnię wody.

Mamy dodatkowe natlenianie. Tlenu nigdy nie jest za dużo.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie odpienia ci się fito jak masz kostkę? Ja przy małych bąbelkach zauważyłem że się odpieniało i teraz powietrze leci prosto z wężyka.

ja mam kostkę i piany jest bardzo mało chyba że hodowla jest już stara (około 2-3 tygodni bez podmian co mi się zdarzało) to wtedy tworzy się trochę piany ale ogólnie na tyle jej mało że nic złego się nie dzieje


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale wsadziłem ledy do środka, kupiłem wąż świetlny "wodoszczelny" i włożyłem do wody, okazało się jedna że nie był do końca wodoszczelny :(.

Teraz walcze z inną koncepcją:)

Tak na przyszłość do środka nadają się te http://www.bowi.com.pl/_0m/tasma-led-3528-biala-cieply-5m-300diod-ip68_8319t.html, chociaż wg mnie to nie ma sensu ale jeśli ktoś by bardzo tak chciał


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość do środka nadają się te http://www.bowi.com.pl/_0m/tasma-led-3528-biala-cieply-5m-300diod-ip68_8319t.html, chociaż wg mnie to nie ma sensu ale jeśli ktoś by bardzo tak chciał

jakoś bym nie miał odwagi :) lepiej okleić pudełko i też będzie ładnie rosło albo oświetlić świetlówkami z wymiany na nowe i ustawić koło nich butelki z fito i tak teraz myślę że to byłby fajny pomysł by wykończyć świetlówki które wymieniamy a jeszcze świecą i to całkiem dobrze :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.