Skocz do zawartości
Qlfon

Projekt Nautilus [480l w systemie]

Rekomendowane odpowiedzi

leć po hardkorze i daj na środku salonu w końcu to jest pępek świata hehe jaki off top meblarski po prostu z niecierpliwością czekamy na start :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ciąg dalszy - przesuwanie mebli nic nie dało oprócz tego że się zmachałem:) Efekt jest taki, że mam zadanie szukać fotela i dużej rozkładanej kanapy:) No to szukam przecież, nie?;)

Dzisiaj dwie zmiany w sprawie baniaka. pierwsza to:

e36ccbb602a11994gen.jpg

Druga to:

46188cd5f6a2f018gen.jpg

Co w efekcie daje to:

d69c167632206df2gen.jpg - samo BP140XM

i same T5 (6 sztuk)

51491fd5e8dd9641gen.jpg

Wybaczcie stan szyb, żona już się śmieje ze oprócz pierwszego zgonu w akwa (osa) już kurz go porasta:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dobrze Ci radzą - zmień miejsce tego zbiornika ... z daleka od okien , kaloryferów i naturalnego słoneczka.

Co do całości - zapowiada się super baniaczek ... powodzenia.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.I.P: serio: nie mam gdzie go przesunąć, całe mieszkanie z nim obszedłem. Jedyne co mogę zrobić to zmienić rolety na totalne blackouty, to pomoże zredukować ilość naturalnego światła...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchaj od strony okna i tak tego akwa nie bedzie ogladal..wiec rozwiazanie proste.zaklej scianke folia czarna lub niebieska wedle twego uznania...jesli chodzi o kaloryfer to mozesz szafke od srodka na wszelki wypadek oklein folia termo izolacyjna zeby sie nie grzalo i luz...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwną macie schize z tym oknem. Naturalne światło jest dla akwa czymś cennym. To, że mogą rosnąć glony ma znaczenie tylko na początku, jak sie system ustabilizuje to ten problem znika. Jedynie co, to zimą otwieranie tego okna może być niebezpieczne dla temperatury w baniaku...

Poszukajcie sobie na RC zbiorników prowadzonych na swietle słonecznym, czy to w szklarniach, czy z użyciem tub "transportujących swiatło z dachu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wcielo mi posta:( Dzieki Thomash za wpis. Ja juz sie boje odezwac z tym sloncem. Nawet tu wspominalem o solar tubach ale u nas to chyba za duza nowosc jeszcze. Na RC i UR jest sporo naprawde duzch baniakow pod sloncem i jakos daja rade. Zobaczymy, okleic zawsze moge w trakcie gdybym glonisk nie ogarnial. Co do okna - otwierac go nie otwieram, bardziej mnie martwi jego mycie i uywanie chemii do tego. Jak obiecam zonie, ze sam to bede robil to jeszcze jakiego plusa moze dostane?;) Sorki za brak PL literek ale nie wiem jak na androiddzie je wstawic:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nius jest taki, że ma niezrobioną szafkę:( A bez skończonej zabudowy nie ma sensu zalewać. Robi mi się ramka pod BP, może będzie w tym tygodniu, dam do proszkowania i bedzie git. Z szafką problem jest taki że potrzebuję nietypowe rozwiązanie na ściąganie boków.

Wersje które brałem pod uwagę:

1. odsuwane na prowadnicy do szuflad z pełnym wysuwem

2. na magnesach (płyta z magnesem do stelaża). Na szczęście DarekB30 mnie, humanistę, oświecił że kwasówka i magnes to się nie lubią i nic z tego nie będzie. Podopcja 2b jest taka, że do stelaża dokleję paski zwykłej stali i do niej będą szły magnesy.

3. płyty mocowane na rzepy:) I pomimo tego że brzmi co najmniej dziwnie jakiś sens w tym jest.

Wszelkie uwagi i linki do ciekawych rozwiązań mile widziane:) Zwykłe rozchylane drzwiczki nie wchodzą w grę bo muszę ciasno tam będę miał. Przynajmniej od frontu bo z boku będzie fotel. Żona wymusiła;)

EDIT: kaloryfera już nie ma:) A i akwa zostało dobrze odsunięte od okna bo jakoś zapomniałem o tym, że okna się myje i otwiera w tym celu:)

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium które swego czasu obsługiwałem - fronty były zdejmowane - mocowane na tego typu zatrzaskach do stelaża.

Cztery takie zatrzaski po jednym w okolicach rogu każdego z frontów i zainstalowane pionowo.

2-3 centymetry między frontem a fotelem/narożnikiem wystarczy.

Zaletą tego rozwiązania jest to że może zdjąć obie osłony naraz i oprzeć np. w przedpokoju na czas pracy przy akwarium, po czym przynieść i założyć.Tego typu zatrzaski trzymają naprawdę mocno i są bardzo tanie. Wadą - że trzymają naprawdę mocno, do tego stopnia że trzeba się nasiłować palcami by wypiąć choć ze dwóch z nich.


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki spirou:) Miałem to w słodkiej 600:) Fajne rozwiązanie i faktycznie tanie tylko przy wkładani stresowała ryby bo jak wskakiwało to zawsze jakiś wstrząs był. Ale to chyba najmniej przekombinowane jest i być może wrócę do tego.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam, ryby się przyzwyczają :p

jeszcze prostszym rozwiązaniem jest - niedawanie niczego - sam blat wciśnięty luzem między stelażem a fotelem - na zasadzie dopychania go do szafki właśnie przez mebel

no chyba że masz sprytne dzieciaki ;)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, miesiąc minął a ja nic nie piszę:) Nie żebym myślał, że ktoś na to czeka ale miałem wolny weekend (w sumie nadal mam) i trochę podłubałem przy oświetleniu.

Ponieważ moja bańka ma 90x90cm większość gotowych lamp na rynku ciut nie pasuje na długość musiałem zmajstrować coś samemu. posiedziałem, pobawiłem się sketch-upem, poszukałem, popytałem i zrobiłem takie coś:

P1030403.JPG

Materiał: blacha aluminiowa 0,8 mm, anodowana, otwory chłodzenia wycinane wodą, malowana proszkowo, korytko instalatorskie, trochę śrubek m4, kilka trytytek, taśma dwustronna, kawałki mięciutkiej gumy na stopki, uchwyty na trytytki i niezły bałagan w domu. Zmontowałem dziś trzy takie na moje 39W T5.

Dodatkowo popełniłem ramkę dla mojego BP XM. Widać ja na zdjęciu ogólnym.

P1030419.JPG

P1030420.JPG

Materiał i technologia taka sama.

A szafka nadal nie skończona:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny projekcik, a oswietlenie to zawiśnie nad baniakiem na jakims wspólnym profilu czy tak zostaje??


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostanie tak jak jest. Zobaczę jak będzie z temperaturą, jak będzie grzałka to podniosę to trochę ale na teraz od świetlówek do poziomu wody w kominie jest jakieś 9cm. Może będzie ok.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkiełko super lecz uciekaj od okna,glony i temperatura ,wszystko idzie w dobrym kierunku lecz strasznie sobie pogmatwasz cały projekt jak chcesz sobie co kolwiek zrobić w akwa za każdym razem ściągać oświetlenie lampa led za nisko tam masz elektronikę poproś kumpli co akwa wnieśli na pewno pomogą z projektem powodzenia w przemyśleniach lepiej 100razy się zastanowić i raz zrobić wiem to po sobie


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@akvarius: dzięki za rady, jak poczytasz cały wątek to zobaczysz że temat umiejscowienia był już przerobiony na 100 sposobów, krótko mówiąc: "nie da się inaczej". Lampa LED jest od spodu szczelna, leży na uszczelkach okiennych - sądzę że powinno być OK. Podniesienie tych lamp to minuta-osiem, wyglądają na ciężkie ale są b. mobilne. wydaje mi się że większy problem to lampa wisząca nad baniakiem gdzie jak nie odchylisz to i tak wróci, chyba że na linkach skracasz. Z temperaturą będzie OK, w tym pokoju mam klimatyzację, jak faktycznie nie będzie dawało rady to kupię chłodziarkę tylko ten szum może być wkurzający. Coś wymyślimy - nie mam innego miejsca na baniak:( Ostateczność to oklejenie tej szyby od strony okna....


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że ta roleta wystarczy jedynie u mnie to by mnie żona zabiła podczas mycia okna :question:


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@remel: a wiesz że ja nie pomyślałem o tym oknie wcześniej?:) Ale mi przypomniano. I niestety biorąc pod uwagę bliskość Mr. Muscle'a podczas mycia musiałem wziąć mycie tego okna na siebie. Wcześniej jak je ustawiłem to nawet nie pomyślałem o tym, że je trzeba do myci otworzyć;)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej gratów nad akwarium się nie dało ? za dużo kombinujesz włożyłeś masę kasy w PS i światła mało ludzie do 250l pakowali po 2 lampy bo to jakaś lipa , jakieś szyny wszystko opti ładne wzmocnienia nie widoczne a całe światło nad baniakiem psuje efekt.

Nie wiem czy pamiętasz akwarium anmora miał czy ma nie wiem 250 to samo dal PS i musiał doświetlać t5 no dobra ale te belki glo itp to już wygląda lipnie gdyby to był helios led+ t5 to gadka inna.

Moim zdaniem sprzedaj to i kup 250w + 4t5 byś zrobił dużo lepszego dila a taki baniak 90x90x60 już w necie jest i bardzo ładnie wygląda pod tym oświetleniem.

Bez urazy ale od samego początku obserwuje projekt ciekawy bylem jak baniak będzie a tu widzę że wszystko jest inaczej niż się spodziewałem.

Ważne żeby się tobie podobało więc oczywiście moje słowa wypuść drugim okiem i z przymrużeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben: spoko, krytyka jest mile widziana - w końcu zwykle coś dodają ludzie, którzy wiedzą więcej niż ja na ten temat:) Co do lampy: wstępnie miało być 8x39W od ATI, potem Giesemann Infinity. Ale i jednym i w drugim przypadku coś było nie tak. Stanęło na ledach i T5. Jak już się wkręcę i coś zacznie rosnąć a przyrosty nie będą takie chciałbym mieć to coś się pomyśli. Wiem, że ładnie wyglądają kostki "rimless" i jedna estetyczna lampa wisząca nad nimi ale u mnie wisieć nic nie może:( Będzie więc korona maskująca moją radosną twórczość DIY. Amnorowe szkło było dla mnie wzorem, u mnie jednak jest więcej światła. Co prawda do 1W:1l trochę brakuje ale to początek.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1W na litr w przypadku lps i miekkich to marnowanie pradu.

Jesli bedziesz utrzymywal fosfo i azotany na niskim poziomie to swiatlo sloneczne jest wielkim plusem, chcialbym miec akwarium umiejscowione w takim miejscu.

Co do swiatla to ten ksztalt idealnie nadaje sie na same T5. Z dobrymi odblysnikami i do koralowcow ktore planujesz spokojnie wystarczy 10 sztuk, a jakby Ci akropory zawrocily w glowie to zawsze kilka rur mozna dolozyc.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie toż to myślałem ze posta ci skasowali tak daleko był ;D

Napisano 04 September 2011 - 20:43

Kiedy będą fotki po zalaniu już czas , ciekaw jestem jak się zaprezentuje na tle saloniku , fajny wymiar i ciekaw jestem czy będą problemy z piaskiem na dnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, bo widzę że niecierpliwią się niektórzy:)

Było tak:

gallery_7666_1521_424235.jpg

A jest tak:

gallery_7666_1521_652797.jpg

i tak:

gallery_7666_1521_348419.jpg

i tak:

gallery_7666_1521_40647.jpg

i na koniec:

gallery_7666_1521_16428.jpg

Trochę to trwało ale znalezienie kogoś kto chciał się podjąć takiej roboty w Lublinie zajęło mi prawie 3 miesiące:( Ludzie jednak nie chcą zarobić. Większość nawet nie chciała podać kwo ty za jaką byliby to w stanie zrobić. Aż znalazłem chętnego: załatwił lakierowanie płyt i w 4 godziny zmontował to dziś u mnie. Już widzę że kilka rzeczy zrobiłbym inaczej ale uczymy się na błędach. Jutro zamawiam baniak na dolewkę i pewnie poszukam węża silikonowego do pompy bo ten co kupiłem niestety jest za mały:(

Idę sprzątać:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe meble to może masz możliwość oddalenia szkła od okna ?

A akwa a oknem jakiś fajny kwiat :wacko:


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.