Skocz do zawartości
Qlfon

Projekt Nautilus [480l w systemie]

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30

piękne zielone glony, :thumbsup: moje pokolce byłyby szczęśliwe :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek: trzeba było się ze Skoczkiem zdzwonić jak mnie nie było i przywieźć swoje rybcie na wypas:) Miały hektary łąk zielonych do wycięcia a tak to czyścik wszystko pożarł:)

BTW: jak czyścić czyścik? Wydłubywanie glonów z tego rzepa nie jest fajnym zajęciem jeśli nie jest się na emeryturze:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeej no.... Taką ładną łąkę zniszczyłeś - a ja ją tyle pielęgnowałem :harhar::crybaby: :crybaby:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, narobiłeś się, fakt:) Ale w końcu doczekałem się że coś żywego i ruszającego się wylazło ze skały i skacze po szybach i skale. Nie wiem czy kiełże czy widłonogi ale rusza się i ma ze 4mm długości. W fotki makro się nie bawiłem to ciężko pokazać ale na pewno lubi to glony bo w nocy tylko na tylnej szybie siedzą....


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, życie się jakoś toczy w moim baniaczku. Salarias już powoli nie daje rady leżąc podpierać się płetwami, żółtek robi co ma robić czyli żre zielone i brudzi wodę, jeżowiec wybiera się chyba na karnawał bo przybrał się w zielone wstęgi łazi taki po skale szorując ją do czysta ale jest małe ale: czy w skale może żyć coś co mi wcina krewetki? Miałem/mam dwie krewetki czyszczące i 3 debeliusy. Codziennie widzę jedną czyszczącą i dwa debelisusy. Dzis robiłem kolejne ustawienie skały i pomimo tego nie zobaczyłem wszystkich pięciu na raz. Wiem, że jeden z debelisusów przeszedł wylinkę bo znalazłem pancerzyk ale nie wiem ile po tym krewetka siedzi w ukryciu utwardzając nowy pancerzyk? Mój Percnon gibbesi też zmienił ubranko w kilka dni po wpuszczeniu do baniaka więc łudzę się że to tylko wylinka a nie stwór morderca w skale. Na początek przesadziłem chyba ze świeceniem i wywaliło mi okrzemki. Co prawda woda po RODI jest 000 ale 30-60l weszło takiej 002:( Może to być przyczyną czy po prostu tak ma być i nie zawracać sobie głowy i poczekać aż przejdzie? Glony z asy zielonej przeszły w brązowe i wg. mnie są w odwrocie. Zdjęć na razie nie wklejam bo dopiero zdałem sobie sprawę jaka to jazda zrobić zdjęcie morskiemu baniakowi. To co pokazujecie w konkursach piątkowych to jest jakiś kosmos:)

Z testów na razie robiłem N02 i NO3. Jeśli nic nie spieprzyłem to oba są na 0.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Zdjęć na razie nie wklejam bo dopiero zdałem sobie sprawę jaka to jazda zrobić zdjęcie morskiemu baniakowi.

...

Dobra, dobra dawaj fotki ;)

Czekamy :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby niby wyczyściłem dzisiaj ale fotki to dopiero jutro będą. Coś w tym jest że ustawianie skały to za pierwszym razem nigdy nie wychodzi:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby niby wyczyściłem dzisiaj ale fotki to dopiero jutro będą. Coś w tym jest że ustawianie skały to za pierwszym razem nigdy nie wychodzi:(

hehe ja zaplanowałem na jutro przestawianie skały w całym akwa (to będzie 3 raz od zalania)

Niestety moja druga połowa skutecznie mnie odwodzi od tego zadania :( ale jeszcze będę walczył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę daj zdjęcia bo umieram z ciekawości :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie takie a tu nie ma nic do pokazania, wieczorem wrzucę jak będę miał ciemno w pokoju i bo pomimo filtra polaryzacyjnego i tak przy jasnym pokoju wychodzi nędza:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon pieknie Ci to wszystko wyszlo. Filmik kiedy wsadziles skale i troche swiatla dziennego :clap: Cisnieniem sie nie przejmuj, akwarium jest dla Ciebie nie dla nas . Na fotki przyjdzie czas


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzegorzu, skała teraz zrobiła się taka brzydka brązowo-szara od okrzemek najprawdopodobniej:( Wczoraj ją przestawiałem i ta która była ukryta przed światłem czyściutka bielutka. Ale co tam, wszyscy przez to przechodziliśmy (chyba):)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, pokażę 3 fotki, jedna przy słońcu i ledach na 50, druga bez słońca i trzecia ledy 50% i 6x39W T5.

gallery_7666_1521_2235515.jpg

gallery_7666_1521_1485.jpg

A tu Żółtek robi to co umie najlepiej;)

gallery_7666_1521_337316.jpg

Ustawienie skały mi nie pasuje i pewnie będę jeszcze kombinował bardziej w pion i z tarasami. Jak wcześniej patrzyłem an czyjeś baniaki to wydawało mi się że to taki lajcik ustawić skałę. Kurcze to żaden lajcik:) Zaczynam rozumieć dlaczego (poza innymi aspektami) leniwi Amerykanie zaczynają na suchej skale którą sobie na podłodze układają i kleją do woli...

Wszelka krytyka i spostrzeżenia mile widziane;)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem przesadzasz z tą zmianą ustawienia skały, to ustawienie jest całkiem, całkiem, daje duże możliwości w obsadzie- ustawieniu korali, jak dasz wyżej skałę to korale wylezą Ci z baniaka żeby zaczerpnąć powietrza. Ale to Tobie ma się podobać. Uważaj mam Cię na oku od początku tematu i będę Cię obserwował B)


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że przy oknie jak nie będziesz przysłaniał dzienne światła korale

wylezą ci z baniaka. Tyle że czyszczenie codziennie :smilieA13:


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu jak ojcu się nudzi i odsłoni okno to akwarium robi się zielone jak przyjezdzam , swiatło dzienne jest spoko ale mam wrażenie że tylko w oceanie i morzu a nie w akwarium.

Nie mniej jednak nie planujesz zrobić zabudowy akwarium ? ;)

Ja nigdy estetyką się nie przejmowałem ale w następnym popracuje nad tym bo warto.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję planuję ale Gienek jest zawalony robotą i trochę się to przeciąga:) Z zielonym nie jest tak strasznie, ni było mnie podczas dojrzewania w domu, rolety były podniesione i faktycznie było zielono ale 15 minut z czyścikiem i znów było czysto. Nie chcę się wymądrzać ale bilans zysków i strat może wyjść na plus:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, wczoraj do baniaka doszło trochę życia mobilnego w postaci:

1 szt. Nemateleotris Decora

2 szt. Amfiprion Ocellaris

2 szt. Pterapogon Kauderni

5 szt. Nassarius vibex

ŚLimaki rozpełzły się do swoich zadań, decora schowała się na 24 godziny w szczelinę w skale, pterapogonki znalazły swój kąt w tyle baniaka gdzie cyrkulacja nimi nie rzuca a błazenki okupują front baniaka:) Żółtek i salarias nie zwróciły uwagi na nowych kolegów, cała ekipa wsuwa mrożonki i mam nadzieję że im się podoba. Nadal szukam strigosusa - ktoś coś widział, ktoś coś wie? Mam też zaklepanego Xanthurum - boję się go wpuścić ale jest ciut większy niż Żółtek a żółtek będzie już miesiąc w baniaku. Chyba podrukuję zdjęcia Xanthurum i pooklejam nimi baniak:)

Z podejrzanych zdarzeń to oś mi chyba wcięło jedną krewetkę czyszczącą bo jej nie widzę już drugi tydzień, turbo i tectusy które też już są w baniaku też jakieś pochowane są. Mam nadzieję że żyją.

Wieczorem wygląda to tak:

gallery_7666_1521_501645.jpg


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, newsy z placu boju - w nocy (około drugiej bo jakoś BF3 mnie wciągneło) poszedłem pogapić się na szkiełko an dobranoc. Krewetki są, kraby wyszły, ślimaki robią swoje ale widzę jakiś ruch na skale. Tryb Sherlocka włączony i i patrzę. Co ja paczę :)? Ano patrzę na spore 2-3cm ramię z imponującymi szczypcami wychylające się spod płaskiego kawałka skały który mam centralnie na środku akwa i ramię owo skubie sobie skałę. Jest tylko jedno ale obok widać 3 spore odnóża 1,5-2 cm. Krab jak nic. Może krab morderca który ma na koncie przynajmniej jedną krewetkę czyszczącą i Bóg raczy wiedzieć ile ślimaków. Tylko skoro skubie skałę to dlaczego zjada mi zwierzaki? Kraby są wszystkożerne czy jak? Pochłonięty tymi przemyśleniami wpadam na pomysł "wyciągnę drania". Dobra - ściągam belkę T5 z akwa, delikatnie a tu gadzina już schowana. 15 minut później wylazł kilka cm obok, widzę że jest spory więc pomalutku ręka do akwa, gadzina spokojnie skubie skałę, wyciągam skałę na brzeg akwarium a gadziny nie ma. Zeskoczył czy jak? 3 w nocy się zbliża, wiem że mam obcego pasażera Nautilusa tylko nie mam pomysłu jak go złapać. Mam sitko do dużego zrzutu wody (40mm) myślę czy nie próbować go złapać na mrożoną krewetkę przez kilka nocy w tym samym miejscu i po kilku razach próba wyciągnięcia gada. Tylko czy on będzie siedział z krewetką w tym sitku czy wlezie, złapie i ucieknie? I pomyśleć, że narzekałem że nie mam życia w skale...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło więc czas napisać. Było ładnie ale się zrobiło brzydko:( Miałem okrzemki, moja wina - lałem do dolewki wodę gdy TDS pokazywał 002. Pojawiły się brązowe glony, których wcześniej nie było. PhosGuard poszedł w ruch (w kominie obok zrzutu), potem Sera Silicate Clear w skarpecie obok wylotu zrzutu w sumpie a na koniec polecany Silicarbon w woreczku do filtra przepływowego z pompką NJ1200. No i się zaczęło. W sumpie natychmiast masa czarnego pyłu, w rurach rudy nalot, piana w odpieniaczu ruda. Glonów jakby więcej - normalnie trawnik na euro sobie na skale zrobiły. Do tego po pierwszej podmianie wody (30l na 480 w obiegu) pojawiło się zmętnienie wody, które po tygodniu zaczęło ustępować ale do kryształu jeszcze daleko. Odpieniacz nadal wali na rudo, gloniska są ale jakby trochę mniej. Węgiel 9około 250ml) w skarpecie w filtrze razem z silicarbon. Mg mam niski bo dopiero się przymierzam do Ballinga, Ca zresztą też niezbyt. Ryby mają się dobrze, dwie montiporki jakby mniej polipują, euphylia nie chce wyglądać jak u Nemezis gdy ją kupiłem. Za dużo absorbentów czy coś może jeszcze jest nie tak? A, ważna rzecz - miałem żywy piasek ale trochę mało go było - dołożyłem grys koralowy. Niestety płukałem go w kranowicie i nie wysuszyłem chyba dokładnie, gloniska pojawiły się na nim a na piasku nie bardzo. Zaatakowały skałę ale jakoś ustępują bo zredukowałem świecenie całą baterią lamp. A, nie bąbelkują, no może bardzo mało w niewielu miejscach pod koniec dnia przed zgaszeniem T5. Dzień czy noc ich ilość się nie zmienia.

Robić coś jeszcze czy tak wyglądają konsekwencje kranowitu, zwiększenia karmienia i obsady oraz 002 na TDS? Fotki sprzed chwili:

Syf na dnie:

gallery_7666_1521_247614.jpg

Syf w filtrach i odpieniaczu:

gallery_7666_1521_146992.jpg

Ruda piana:

gallery_7666_1521_207137.jpg

Help, chciałbym znów mieć czystą skałę jak wcześniej:)

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

dałeś "czadu" :wallbash:

na dniach czeka Cię wizytacja z "Warszawy" :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego!!! Gruboooo...

Przy takim zaje..stym projekcie prefiltrów i Żywicy nie chce się wymienić :nuke:

A utak ładnie było...

Ta ruda piana to może być z absorbenta na silitaty. Ja jak swój płuczę z syfu (Silicat EX) to też jest na mesę rudo...

Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałeś "czadu" :wallbash:

na dniach czeka Cię wizytacja z "Warszawy" :harhar:

No wiem:(

A teraz już wiesz dlaczego pytałem czy do Foxa jedziesz?:)

Daj znać jak będziesz w okolicy to żonę namówię żeby jakieś smakołyki przygotowała:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego!!! Gruboooo...

Przy takim zaje..stym projekcie prefiltrów i Żywicy nie chce się wymienić :nuke:

A utak ładnie było...

Ta ruda piana to może być z absorbenta na silitaty. Ja jak swój płuczę z syfu (Silicat EX) to też jest na mesę rudo...

Twistman, wiem:) Żywica wymieniona, nie miałem jej chwilę a wiesz jak to u nas jest z zakupami. Teraz zrobię sobie zapasik 2-3l i będzie git. Gorzej bo mi sie uszczelka w filtrze z żywicą przetarła i boje się czy 000 z TDS to naprawdę 000 leci do dolewki.

A co do absorbentów - napisali że wypłukać to wypłukałem, ale nie wiedziałem że to trzeba godzinami płukać chyba:)

Będzie dobrze, tyle czytam ze cierpliwość i takie tam a jak coś się dzieje to głupie i szybkie ruchy robię. I za dużo tych ruchów na raz chyba było:( Wyciągniemy to jakoś, wystarczy się przyznać i koledzy pomogą:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

A teraz już wiesz dlaczego pytałem czy do Foxa jedziesz?:)

Daj znać jak będziesz w okolicy .......

trzeba było powiedzieć to bym w sobotę podjechał :wallbash:

czekam na znak/sygnał od Foxa aż się "ogarnie" z tym co mu spakowaliśmy w sobotę

będę na pewno tylko jeszcze nie wiem którego dnia :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.