Skocz do zawartości
pawcio1980

Jakie pompy cyrkulacyjne do 200L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kolejne moje zapytanie bo na forum nie doszukalem sie konkretnej odpowiedzi.

Moje akwarium 100x40x50 200L brutto - jako ze bedzie tam siedzialo 30-40Kg LR jakie wsadzic pompy cyrkulacujne zeby nie zrobilo wirowki a zeby obieg byl wystarczajacy?

Planowalem 1x JVP 201 (ta z dwoma dyszami) 6000L/H + JVP 102 5000L/H z drugiej strony czy moze dla lepszej cyrkulacji wrzucic 2x JVP 201 a moze odwrotnie i to wszystko za duzo do takiego baniaka i montowac 2x JVP 101

Dzieki za odpowiedzi,

Pozdrawiam


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVP 101 sobie daruj, są bardzo słabe, do Twojego litrażu za małe.

JVP 102 są ok wydajnościowo, ale kupuj z magnesem, przyssawki po pół roku odpadają. Dwie sztuki wystarczą.

JVP 201 i 202 przynajmniej z mojego doświadczenia są głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Zależy od obsady,miękkie czy twarde.Miałem w 200L z miękkimi 2xJVP 101 i było wystarczająco.

U mnie były ciche a przyssawki ponad rok i nie odpadały. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli 2x JVP-102 z magnesem

dzieki :)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w zbiorniku 100x40x40 mam 2x JVP-101, obsada mieszana (miękkie, LPS, SPS)

Przy zakupie pomp JVP koniecznie sprawdź na jakiej są osi - metalowa czy ceramiczna (!)

Pompy są ciche ale przyssawki kiepskie, faktycznie po pół roku odpadają co jakiś czas

tak więc zdecydowanie polecam magnes ! U mnie pompki po wyłączeniu zasilania nie zawsze

same startują ...trzeba im pomóc :( Jęsli masz mniej kasy na pompy cyrkulacyjne to JVP są

OK ale jeśli masz większy budżet na ten cel wybierz TUNZE.


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim akwa 220L 100x55x40h pierw miałem 2x JVP-102 na magnesach i powiem ci że ciężko było mi je ustawić tak jak chciałem albo piach fruwał albo strefa martwa dlatego prze rzuciłem się na 3x JVP-101 i bez problemu ustawiłem według swoich potrzeb dodam że u mnie tylko miękkie.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni
:thumbup: Szukaj z ceramiczną ,Andretti mnie wyprzedził z odpowiedzią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skoroduje w słonej wodzie, tak długo jak w niej będzie. Do korozji potrzebny jest tlen atmosferyczny. Poza tym wydaje mi się, że te ośki są z nierdzewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób tyle opinii :) , zakup pomp zostawiam sobie na koniec wiec może coś jeszcze wymyśle i chciałbym faktycznie dozbierać na tunze :) chyba jednak zaryzykuje te jvp 101, najwyżej je wymienię - z ułożeniem skały jaki planuje będę raczej potrzebować dobrzej przepustowości. No i oczywiście ceramika i magnes .


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja mam dwie JVP te 3000l/h. Teraz chodzi tylko jedna, bo za bardzo szarpało koralami.

Podejrzewam, że jak kolega kilka postów wcześniej, zamienię je na dwie/trzy słabsze i mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jvp z ośkami metalowymi ponad rok w wodzie i jakoś nie chcą zardzewieć, miałem też jedną z ceramiczną ale była głośniejsza od metalowej :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym dwie Tunze 2045, ale te sa drozsze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od początku Koralie 3 dwie sztuki 3200l/h, w komplecie są dyfuzory które po nałożeniu wydłużają strumień wody i dają spokojniejszy przepływ i ja tak używam, bez dyfuzorów robi się mała pralka. Pompy niesłyszalne pracują od roku. Jeśli mają być LPSy to te wolą spokojniejszy przepływ.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy piszecie o tych JVP 101, chyba ja trafiłem na jakiś felerny egzemplarz:

mam baniak 50x50x40cm, w nim same LPS i miękkie grzybki i mała skałka zoanthus, na początku pracowało samo JVP 101, strumień wody był bardzo mały, ruch w całym akwarium również, dopiero po dodaniu Tunze 6025 woda zaczęła się normalnie ruszać.

Teraz pracują na stałe te dwie pompy , LPSom to odpowiada a o wymiataniu piasku nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie w akwarium 100x40x50h jedna JVP-102 w zupełności wystarcza, a nawet wg Euphylki jest za silna i daje tyle mnie więcej co dwie JVP-101. Jeszcze dodam, że miałem spory problem, żeby ustawić ją tak, żeby nie wymiatała piachu i nie była skierowana na korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy piszecie o tych JVP 101, chyba ja trafiłem na jakiś felerny egzemplarz:

mam baniak 50x50x40cm, w nim same LPS i miękkie grzybki i mała skałka zoanthus, na początku pracowało samo JVP 101, strumień wody był bardzo mały, ruch w całym akwarium również, dopiero po dodaniu Tunze 6025 woda zaczęła się normalnie ruszać.

Teraz pracują na stałe te dwie pompy , LPSom to odpowiada a o wymiataniu piasku nie ma mowy.

pewnie tak właśnie jest, moje mielą bardzo dobrze


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jvp z ośkami metalowymi ponad rok w wodzie i jakoś nie chcą zardzewieć, miałem też jedną z ceramiczną ale była głośniejsza od metalowej :)

ja mam swoje od 18 miesiecy i tez sa chyba jakies felerne bo wszyscy pisza ze rdzewieja a moje jakos nie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w swoim 200l (100x45x45) mam 2 sztuki JVP101 plus obiegówka 2500l/h i jest niezłoa wirówka, choć burzy piaskowej nie mam, wg mnie wystarczyłaby jedna sztuka, osie wymieniłóem na węglowe i nie ma problemu z rozruchem czy hałasem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast jvp-101 lub 102 kup lepiej jvp -100 albo 200. Dużo mniejsze, zgrabniejsze i zużywają jakieś 3-6 W. Cena chyba ta sama.


100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopiłem 2szt jvp-102 i po wsadzeniu ich do baniaka (jeszcze słodkiego) robią niezłe zamieszanie ale nie podrywają żwirku ani nie widać żeby zbyt mocno wiało, zobaczymy jak będzie na słono.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.