Skocz do zawartości
fal

Wyplyw wody z filtra biopellets

Rekomendowane odpowiedzi

fal - super ze masz takie wyniki. U mnie juz od miesiaca azotany i fosforany 0,00!! chociaz fosforany zawsze mialem minimalne. Co do wydajnosci biopelletek wydaje mi sie ze wlasnie wydajnieszy odpieniacz i wolny przeplyw bardziej wplynely na obnizenie parametrow niz to ze woda z reaktora wplywa do komory. Tak czy siak - gratulacje bo ja nie mam cierpliwosci do kulek.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester , dla mnie jest to pewnego rodzaju zaskoczenie , że parametry są w końcu na fajnym poziomie. Dużo szukałem , dużo kombinowałem z różnym skutkiem , zazwyczaj się to kończyło kiepsko dla zbiornika , ostatnie połączenie vsv i biopellets sporo mnie kosztowało nerwów , ale było minęło.

O ile pamięć mnie nie myli to chyba akwarium zakładałem w 2008 roku , więc zbiornik ma około 3 lat i dopiero teraz doszedłem do wniosku , że mogę spróbować zabawy na poważnie z acroporami , jednak nie chcę osobników z odłowu , bo na nie jestem za cienki w gaciach :) , dlatego będę kupował u naszych kolegów z forum , np u kolegi SEB :w00t: .


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął miesiąc od moich doświadczeń z wypływem wody z filtra , parametry wody głownie skupiałem się na PO4 wahają się w przedziale 0,02 -0,03 czyli jest pieknie :) , ale nie do końca bo pojawił się zakwit bakteryjny na skale taki delikatny kożuch , koralom to nie przeszkadza nawet zauważyłem , że wystawiają bardziej polipy , zakładam że jest to dla nich pożywienie i cała sytuacja im pasuje.

Ja jednak mam jakieś obawy , przy skierowanym wlocie bezpośrednio do odpieniacza nigdy nie miałem nalotu bakteryjnego , ale też nigdy nie miałem tak czystej wody , zastanawiam się teraz co robić , zostawić tak jak jest i obserwować , czy może z powrotem wlot do odpieniacza , do momentu aż kożuch zniknie.

Co o tym myslicie ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal

Czy jesteś pewny, że powodem jest miejsce odpływu z filterka? Używam BP od półtora roku. Rura odpływowa jest tylko przystawiona do wlotu pompy odpieniacza Red Skim 200 i miałem kiedyś pewną niewielką ilość nalotu na piasku, ale zniknął po dwóch zmianach w zbiorniku także nie bardzo wiem po której. Raz pozbyłem się świetlówek purple (może i ty masz takie), a dwa zacząłem stosować kupione w sklepie K. Tryca bakterie Biogro. O tym, że świetlówki purple mogą powodować pewien nalot na skałach czy piasku słyszałem od kilku akwarystów.

Andrzej


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały up. powiem tak , przy stosowaniu biopellets w moim zbiorniku lepsze efekty uzyskuje jeśli wylot z filtra nie jest skierowany do odpieniacza , PO4 w zasadzie jest niezmienne 0,02 duża hanka więc uważam , że jest bardzo ok.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozim, nalot bakteryjny jest cały czas , można jednak się do niego przyzwyczaić :) , co do wypływu z filtra parametry stoją jak skała , więc w chwili obecnej już nie kombinuję , czyli wylot z filtra biopellets skierowany do komory z pompą główną.

Ostatnio zakupiłem nową sól deep blue , pierwsza podmiana i szok w akwarium , korale po wystawiały polipy tak jak w nocy , ciekawy jestem jak będzie dalej.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę czasu minęło , a w zbiorniku parametry PO4 na bardzo przyjaznym dla mojego oka i ku uciesze korali 0,03 w zasadzie niezmienne. Wylot z filtra skierowany bezpośrednio do komory , nalot bakteryjny w zasadzie się wycofał , głównie z tego powodu , że zmniejszyłem ilość polimerów. Udało mi się dojść prawie do perfekcji z ustawieniami , wyznacznikiem oczywiscie jest PO4 , gdy podchodzi do granicy 0,04 jest to dla mnie sygnał , że muszę dodać bakterie BioGro , a na nastepny dzień Po4 spada do wartosci 0,02. Mam nadzieję , że niczego nie spieprzę :).

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kulki ( 400ml ) kreci NJ 400 - kwestia filtra...


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal a ile masz kulek w filtrze ? I jakiej wersji używasz ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal a ile masz kulek w filtrze ? I jakiej wersji używasz ?

W tej chwili kręci się około 500 - 700 ml , co do kulek używam N/P Reducing BioPellets.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.