Skocz do zawartości
thomas kay

z kategorii najdroższe ryby:

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AnT

Człowiek to nadal tylko zwierzę, które przeszło przyspieszoną adaptację cywilizacyjną i wciąż w środku ma typowe, pierwotne instynkty, tylko ubrane w cywilizacyjne ciuchy. Dawniej żeby zdobyć samicę trzeba było być najsprawniejszym w polowaniu albo zjeść najwięcej wątrób zabitych wrogów. Dzisiaj trzeba tę sprawność wykazać na gruncie cywilizacji, której mechanizmem napędowym są pieniądze. Ktoś, kto ma ich więcej i jest w stanie wydawać je na rzeczy całkowicie zbędne i ostentacyjne, ma szansę na większy sukces w przekazaniu genów dalej. Ale to nie jest nic nowego - nie wiem, czy słyszeliście o amerykańskim plemieniu Kwakiutlów. Otóż kolesie ci mają ciekawy zwyczaj zwany potlaczem. Jego celem jest udowodnienie wszystkim wokół, że wódz danego plemienia jest tak potężny i bogaty, że stać go na zniszczenie o wiele większych dóbr niż wodzowie sąsiednich plemion. Podczas uczty członkowie plemienia gospodarzy 'na pokaz' niszczą dobra materialne, żywność, najcenniejsze rzeczy. Nieraz dochodzi do sytuacji, że wódz w zapamiętaniu podpala własną chatę ze wszystkim co się w niej znajduje. Wygrywa ten, który w tym bezsensownym procesie zniszczy jak najwięcej swoich dóbr. Zyskuje sławę, prestiż i uznanie. Te ryby za kilka tysięcy dolarów wyciągnięte z jakiejś głębiny i zawleczone na drugi kraniec Ziemi, żeby przez jakiś czas popływać w akwarium współczesnego 'wodza' to piękny odpowiednik potlaczu :-)

:thumbup::unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem napisać,że większość z tych drogich ryb przedstawionych powyżej nawet za darmo bym nie wziął bo są nieciekawe,ale widocznie co innego dyktuje tą cenę.Może,że same sobie wodę podmieniają ?

chyba nie tylko wodę ale i ballinga same dozują a jak trzeba to do lodówki po mrożonki dylają

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie piękno to pojęcie względne jednym podoba się chromis za 20zł innym ryba za 5000USD :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdrozsza jaką widziałem to był jakiś wargatek z Karaibów, poszperam w papierach i moze znajde co to za jeden, parka byla coś za 80000 Euro. Lista była od De Jonga, TIM albo QFI.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o jakiego chodzi, nie pamiętam pierwszego członu, ale drugi to De Yongi chyba :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffy14, jakbyś chciał sobie pooglądać pięknego Achillesa na żywo, to zapraszamy :)

A tak odnośnie tematu. Norbert uważa, że Pitbule są piękne,a dla mnie to prosiak....różne są gusta :)


Reaktywacja 08.2010 - A&N Reeftank

sygnat1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci Seb pewnie o Gramma dejongi. W hurcie miał ją wystawioną "niedrogo", bo jeśli mnie pamięć nie myli 1500EUR za sztukę. Rybka wygląda jak... Gramma :welcome:

Na ostatnim stocku De Jong też ma niezłą fanaberię - Lipogramma klayi za jedyne 1250EUR, jest też ogończa za 3750EUR, a to i tak przecena, bo kiedyś była 4500EUR.

Ale Thomas kay ma rację. Morskie ryby to jest nic przy hodowlanych odmianach Arrowany. Także karasie "chodzą" za niebotyczne pieniądze. Pamiętam artykuł o największej złotej rybce jaką udało się wyhodować. Nie została wyceniona, ale wożono ją jako atrakcję turystyczną. Była ubezpieczona na okrągły milion $.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na biznes - trzeba stworzyć rynek na akwaria ze zwierzętami głębinowymi. Wiecie - zbiorniki będą z tytanu, w kształcie kuli, wewnątrz kamery oczywiście. Do tego pompy wytwarzające ciśnienie panujące na kilku kilometrach wgłąb oceanu. Na oświetleniu się zaoszczędzi, bo go nie będzie :-) W środku głębinowe ryby, te wiecie, ze świecącymi wyrostkami. Jedną rybę będzie można sprzedawać za kilkaset tysięcy dolarów :-) No i będzie to dość snobistyczne hobby, którym każdy chętnie się pochwali. Jak się przyjmie to mam następny pomysł - akwarium symulujące głębinowy zbiornik ze źródłem geotermalnym - fajne zwierzaki tam mieszkają i też dobry biznes :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na biznes - trzeba stworzyć rynek na akwaria ze zwierzętami głębinowymi. Wiecie - zbiorniki będą z tytanu, w kształcie kuli, wewnątrz kamery oczywiście. Do tego pompy wytwarzające ciśnienie panujące na kilku kilometrach wgłąb oceanu. Na oświetleniu się zaoszczędzi, bo go nie będzie :-) W środku głębinowe ryby, te wiecie, ze świecącymi wyrostkami. Jedną rybę będzie można sprzedawać za kilkaset tysięcy dolarów :-) No i będzie to dość snobistyczne hobby, którym każdy chętnie się pochwali. Jak się przyjmie to mam następny pomysł - akwarium symulujące głębinowy zbiornik ze źródłem geotermalnym - fajne zwierzaki tam mieszkają i też dobry biznes :-D

kilkanascie tysiow $ za taka rybe to troche mało.

no ale jesli juz to znacznie taniej wyjdzie zrobienie takich ryb robotow, ktore bedą jeszcze piekniejsze niz oryginały i nie będzie problemu ze zdechnięciem/przywroceniem ich do zycia.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gemmatum za 6k PLN to lekka przesada...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ostatnio, że ceny m.in. zebrasomy gemmatum, xanthurum oraz a. achillesa poszły ostro w górę. Ale ja się nie znam i nie mam porównania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U eksporterow nie zauwazylem jakis drastycznych podwyzek na ww.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ostatnio, że ceny m.in. zebrasomy gemmatum, xanthurum oraz a. achillesa poszły ostro w górę. Ale ja się nie znam i nie mam porównania :)

A ja słyszalem że Shitzu mają włączyć na listę ras niebezpiecznych, na których posiadanie trzeba będzie mieć specjalne pozwolenie. :thumbsup:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebuje bo udało mi się znaleźć fajny filmik z jedną najdroższych ryb. Sami oceńcie czy ładna. Mnie się tam podoba:


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ona jest warta ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na reeflex napisano ze około 5000$


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

na reeflex napisano ze około 5000$

matko toż to rozbój w biały dzień, a jak by mi taka zdechła <_< idzie się pochlastać :harhar:

już mi się przestała podobać :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM ma w ofercie Carcharinus melanopterus za 7000zł jeśli ktoś chętny :harhar:

Co do cen to mi się wydaje że to wina wszelkiego rodzaju opłat ponoszonych po drodze tak myślę :question: ale fakt niektóre ceny są chyba wzięte z kapelusza.

jak za odpieniacze zreszta


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na biznes - trzeba stworzyć rynek na akwaria ze zwierzętami głębinowymi. Wiecie - zbiorniki będą z tytanu, w kształcie kuli, wewnątrz kamery oczywiście. Do tego pompy wytwarzające ciśnienie panujące na kilku kilometrach wgłąb oceanu. Na oświetleniu się zaoszczędzi, bo go nie będzie :-) W środku głębinowe ryby, te wiecie, ze świecącymi wyrostkami. Jedną rybę będzie można sprzedawać za kilkaset tysięcy dolarów :-) No i będzie to dość snobistyczne hobby, którym każdy chętnie się pochwali. Jak się przyjmie to mam następny pomysł - akwarium symulujące głębinowy zbiornik ze źródłem geotermalnym - fajne zwierzaki tam mieszkają i też dobry biznes :-D

W Krakowie można sprowadzić chyba za 300 zł ale wszystko zje .

A i nie trzeba dawać ciśnienia bo one w trakcie poławiania sa specjalnie aklimatyzowane do normalnego ciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.