Skocz do zawartości
thomas kay

z kategorii najdroższe ryby:

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie że większość drogich ryb skierowana jest dla koneserów, ja jako prosty człowiek patrzę na kolory, sposób poruszania ryby. Nigdy nie zastanawiałem się gdzie jest poławiana. Jedyna refleksja jaka mi się nasunęła będąc w Egipcie to dlaczego Sohal jest taki drogi.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ryby z Morza Czerwonego są drogie, ponieważ są rzadko importowane i w małych ilościach.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem, że tej ryby łowi się tylko kilka sztuk rocznie i tylko na specjalne zamówienie. czyli jest klient to nurkujemy:) a nurkuje się głęboko bo ryba żyje na głębokości 50 do 120 metrów, tylko przy wyspach Cooka. nie wielu jest nurków na świecie którzy mają takie umiejętności. ponoć jest tylko jeden potwierdzony przypadek na świecie udanego utrzymania tej ryby w akwarium, gdzieś w Japonii żyje w akwarium już 10 lat, tak że da się:) 5 tysi $ to raczej optymistyczna cena zważywszy że samo napotkanie tej ryby podczas nurkowania graniczy z cudem, ponoć złowienie jednej ryby wymaga kilkutygodniowych nurkowań, cena rośnie z każdym dniem, ale nie wiem na ile w tym prawdy. pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest jakies rozwiązanie, zupełnie tanie

post-11348-0-84790100-1326629324_thumb.jpg


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje maleństwo jest ładniejsze :thumbsup:

maak.jpg

dsc5486o.jpg


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jada ta paracentropyga multifaciata i skąd ją masz?

Moje maleństwo jest ładniejsze :thumbsup:

maak.jpg

dsc5486o.jpg


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjada  hydroidy. Czasem pogoni za płatkami Brine Shrimp od Ocean Nutrition. Mrożonego nie zjada. Może jak podrośnie. Bo chwilowo to ma 2 cm. A przyjechała do Reefshopu.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydroidy znaczy co?

Zjada  hydroidy. Czasem pogoni za płatkami Brine Shrimp od Ocean Nutrition. Mrożonego nie zjada. Może jak podrośnie. Bo chwilowo to ma 2 cm. A przyjechała do Reefshopu.


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centropyge-boylei.jpg

Centropyge boylei cena - 60tyś zł ... komu, komu bo idę do domu? ;) hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba piękna ale jakby obumarła, to nic tylko się Pochlastać :) ale ci którzy mają do niej dostęp robią na tym Biznes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są tacy dla których to duże 6dych nie ruszy ale ja niestety do nich nie należę... podobno dosyć wysokie ceny osiągają też nowe odmiany barwne ocelarisów ostatnio podobno pojawiły się żółte jak .. żółtki ale ceny nie znam


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie za wielu było by chętnych na taką rybę, a coś intuicja mi podpowiada że to ORA Farm bo oni różne cudaki mają w ofercie jeśli chodzi o Błazenki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genicanthus personatus. 18.000 Euro/ sztuka. Jak by ktoś chciał to są u De Jonga (młode) :). Tylko lepiej się spieszyć bo są tylko 2 :)))

Edytowane przez MarcinM (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genicanthus personatus. 18.000 Euro/ sztuka. Jak by ktoś chciał to są u De Jonga (młode) :). Tylko lepiej się spieszyć bo są tylko 2 :)))

Nawet nie chcę myśleć jakie akwa bym postawił za 18k w euro. :respect:

Rybka jak dla mnie nie za specjalna ale pewnie jacyś chętni się na nią znajdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynaja sie ceny jak za koi :thumbup:

Ale jak zwykle, Japonczycy sa w czolowce w cenach i dystrybucji takich okazow. Chyba niektorzy hobbysci tam sporo wydaja.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynaja sie ceny jak za koi :thumbup:

Ale jak zwykle, Japonczycy sa w czolowce w cenach i dystrybucji takich okazow. Chyba niektorzy hobbysci tam sporo wydaja.

I to jest jeden z powodów, dla których najlepsze okazy tak rzadko trafiają do Europy.

Ta ostatnia dostawa u De Jonga była naprawdę świetna, bo poza tymi pięknymi ustnikami:

gallery_7670_3416_39130.jpg

"sypnęło" też wyjątkowymi anthiasami:

gallery_7670_3416_27478.jpg

Callanthias japonicus

gallery_7670_3416_18876.jpg

Caprodon schlegelii

gallery_7670_3416_16619.jpg

Sacura margaritacea


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co by powiedziała nasza skarbówka gdyby do akwarium w firmie kupić rybkę za 80 tys pln i wrzucić ją w koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że by się bardzo ucieszyli, bo byłby powód żeby dowalić karę;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za głupotę trzeba płacić, choć ja bym opodatkował bym, z uwagi na ochronę zdrowia pozostałej części społeczeństwa, poczucie humoru jakim wykazał się autor pytania, jak również "lans" jakim błysnęła osoba odpowiadająca jemu.

Co wchodzi w koszty regulują przepisy, jeśli rybol wchodzi, jak najbardziej - można. Jedynie problem w wypadku "zejścia"... trzeba by do weterynarza i utylizację odpowiednią... Ale to już przepisy sanitarne regulują...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.