Skocz do zawartości
thomas kay

Sól RED SEA Coral Pro Salt

Rekomendowane odpowiedzi

No ja kupiłem watę w aptece i zobaczymy czy uda się wyłapać to zmętnienie.

Wata jest duuużo gęstsza niż ta akwarystyczna i niestety w komorze musiałem zrobić minimalne "obejście" bo inaczej woda przelewała się górą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po podmianie o 17 już czysto. Zmętnienie zeszło samo.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem watę w aptece i zobaczymy czy uda się wyłapać to zmętnienie.

Wata jest duuużo gęstsza niż ta akwarystyczna i niestety w komorze musiałem zrobić minimalne "obejście" bo inaczej woda przelewała się górą.

Jeżeli zmętnienie jest po węglanie wapnia to watą opatrunkową tego nie usuniesz ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adam_s - co w takim razie zastosować bo mnie już trafia

Przed tą nieszczęsną solą miałem zawsze wodę kryształ a teraz od ponad miesiąca walczę żeby usunąć to zamglenie

Samymi podmianami to pewnie ze 2 lata mi się zejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeskoczyłem na tą sól z IO i jestem mega zadowolony.

Akwa się ustabilizowało co widać po SPSach.

Nie pieszcze się, leje RO , wsypuje sól. Merda się 24h i wlewam do akwa.

Żadnego zmętnienia i innych tego typu dolegliwości.

Myślę że to kwestia innych czynników które powiązaly sie ze zmianą soli...


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lapie 15 L RO czyli 5% podmianka, grzalka, mocna pompa. Kiedy woda jest juz napowietrzona i ma 25'C 555g wsypuje kilkoma porcjami co kilka minut. Kiedy sol sie rozpusci i woda staje sie przejrzysta nie czekam na spadek pH czy KH czy 24h tylko robie podmiane. Zawyzone parametry solanki nie zmieniaja parametrow w zbiorniku a dzialaja jak bufor.

Nie wsypywac porcji na raz, lub kiedy podgrzewa sie woda. Zewalem teraz zbiornik i tak sie pospieszylem ze tez mialem mleko.

Kubelek, troche waty i woda czysta po kilku godzinach.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dwa dni temu trzecia podmiane na tej soli. Nie wiem czy to przypadek, nic innego nie zmieniłem w zbiorniku ale wodę dzis miałem krysztal, nigdy tak czysta nie była. Wszystkie korale ładnie napompowane i wystawiają polipy.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem drugą podmiankę, wlałem mleko, dwie godziny była mgiełka a dzisiaj kryształ. Też chyba jeszcze tak czysto nie miałem..


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ani razu nie było zmetnienia ani przy mieszaniu ani w akwarium. Jedynie biały nalot na pompie od mieszania po wyschnieciu pompy.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osad na pompce mieszającej zawsz mam ale woda przejrzysta, brak zmętnienia.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że u jednych robi sie mleko a u innych nie. Trzeba dojść dlaczego.

Mam kilka pytań, jak długo mieszacie solankę?

Podgrzewacie najpierw wodę? Wsypujecie całość soli na raz czy po trochu i czy przy włączonej pompie?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że moje pytanie zostało bez odzewu.Nie gniewajcie się Koledzy,ale tutaj mamy wybitny przykład promowania zagranicznych towarów bo jakoś nikt się nie przejął parametrami tej soli,ale jak Aquaforest wszedł to się zrobiło piekło bo Polskie,zupełnie jak z ledam Przemka,dopiero czas pokazał co są warte.Na dodatek sól za wiadro 100 zł droższa,które ma 22kg zamiast 25kg.Nie mam pytań.Długo zastanawiałem się czy ten post wysłać by Nikogo nie urazić,ale wysłałem.By nie robić wojny proszę to tylko przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar bez obrazy ale akurat ja atwiej kupie w Anglii red sea Salt ni ta twoja

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam na przemian AF i RSPC, odpowiadając na pytanie o parametry badałem kh10.8, ca450, ph8.

Następnym razem sprawdze PO4 jeszcze.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar przepraszam ale ja tej soli (leśne-akwa ups... znaczy się aquaforest czy coś) w żadnym sklepie w Wawie nie widziałem... a szczerze zakupów przez internet nie robię. A nawet jakbym miał robić to byłby jedyny wyjątek...

RedSea jest prawie w każdym sklepie. Marka jest rozpoznawalna jak np TM, Preis, itd. Sądzę, że przy produkcji, która idzie masowo - cały świat, mam mniejszą szansę na to, że towar się "zepsuje", a musisz przyznać, że czasami tak na rynku bywa, że co na początku dobre szybko zmienia się dzięki oszczędnościom firm na trochę lepsze... czyli dla klienta niestety w większości przypadków gorsze.

Co do Polskich produktów i ich promowania to nie ten temat... tu piszemy o soli RedSea.

Wracając do tematu o RedSea...

Info dla kolegów - ja mieszam w wiadrze 18 litrowym wsypuje sól dzieląc ja na 3 równe części. Do mieszania pompka 300L/h z doprowadzonym powietrzem jak przy odpieniaczach. W lato nie używałem grzałki. Zrobiłem 4 podmianki nigdy nie miałem żadnego zmętnienia zarówno w wiadrze jak i w akwa.

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację,nigdy nie było tak i nie będzie,że jedna sól będzie najlepsza i u Każdego się sprawdzi,ale bardziej chodziło mi o nagonkę na Polskie a tu tylko Piszecie jak sobie poradzić z zmętnieniem a nikt nie krzyczy.Jeśli nie ma się jakiegoś towaru w zasięgu to też inna sprawa i tu akurat nie ma co polemizować.Mam nadzieję,że producent nigdy nie pójdzie na oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar pewnie nie tylko ty byś sobie życzył by jakość towarów była stała i wysoka :)

Tu nie ma co krzyczeć... coś złego się zdarzyło i nie wynika z opisu problemu, że nie przydarzyłoby się przy użyciu innego produktu, innej firmy. RedSea jak i Aquaforest stosowana w wielu akwariach nie dają żadnych niepożądanych efektów ale łatwo sobie wyobrazić jak za niedługo ktoś napisze, że sól firmy Aquaforest spowodowała to czy tamto... i wydaje mi się, że przejście na inną sól nie rozwiąże problemu z węglanem wapnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo ciekawy wątek.

Bardzo zastanawia mnie skąd tak różne objawy na tych samych solach.

Czy to kwestia partii?

Ja używałem soli IO, teraz przesiadłem się na Red Sea CP.

Za każdym razem wyciskam wode podczas wyciskania juz wsypuje sól nie bawiąc się w temp..

Tylko jak pompkę przykryje woda odpalam cyrkulację i sypie sól. To się bełta aż wody jest tyle aby było 1.025 zasolenia. Wtedy albo wlewam a jak nie mam czasu to belta sie jeszcze dobę :-)

Siup pompka i pompuje do akwa.

Tak samo robie z RS jak robiłem z IO. Nigdy żadnego zmętnienia ani mleka przy mieszaniu czy po wlaniu do akwa.

Co ciekawe, jak pisałem miałem IO a mam RS.

Zostały mi resztki w paczkach IO więc.... siup bełtałem je pół na pół z RS i tak samo siup do baniaka.

Więc jakby się te sole gryzły to powinno to nastąpić już po ich zmieszaniu.

W takim przypadku wnioskuje że to "coś" w ekosystemie danego akwarium wchodzi w reakcję z którąś z tych soli...

Tylko co....


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w ekosystemie bo to świeża solanka jest mętna przed wlaniem.

Ekosystem właśnie po kilku godzinach od podmianki sprawia że zmętnienie schodzi i woda robi się klarowna.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie coś z RO i raczej nie chodzi o "wadliwe partje" bo ta sama sól która spowodowała problemy u RPP i mgłę u mnie po rozpuszczeniu kryształ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie stawiam na RO w takim razie. Coś musi puszczać co wchodzi w reakcję.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjablonski ale u mnie od razu po wymieszaniu jest ok, zmętnienie pojawia się po kilkunastu godzinach.

Może robie coś nie tak? Mieszam 2h po czym wyłączam pompę na noc - może tutaj jest pies pogrzebany.??


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc moje kolejne spostrzeżenie, od 3 dni pierwszy raz nie muszę czyścić w akwarium szyb z nalotu i totalnie nic na nich nie ma. Wcześniej czyscilem codziennie, po dwóch dniach mało co było widać. Jutro robie kolejne testy bo dawno nie robiłem. Zastanawiam sie czy to wszystko kwestia przypadku czy dzięki tej soli. Nic w akwarium nie zmieniłem innego i nic nie dodawałem do wody.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCRob a to faktycznie nie zorientowałem się... też mam ostatnio super czyste szyby bez rysowania ich czyścikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jjablonski ale u mnie od razu po wymieszaniu jest ok, zmętnienie pojawia się po kilkunastu godzinach.

Może robie coś nie tak? Mieszam 2h po czym wyłączam pompę na noc - może tutaj jest pies pogrzebany.??

Grzes Ty takie rzeczy robisz? Jaki jest sens zostawienia solanki bez cyrkulacji? juz lepiej zrobic ta podmianke po 2 godzinach.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.