Skocz do zawartości
Przemek

Nowa Beta wersja softu Pacific Sun - Hyperion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem poinformować że gotowa jest już do pobrania nowa wersja beta aplikacji do obsługi lamp Pacific Sun.

Wersja jest dla lamp 3 kanałowych(wszystkie istniejące aktualnie modele).

Część funkcji aplikacji jest aktualnie ograniczona poprzez zainstalowany w lampie firmware - do pełnej funkcjonalności będzie wymagany upgrade firmware - który na dniach pojawi się do pobrania z tego działu(forum wsparcia NR).

Z ważniejszych funkcjonalności które zostały zaimplementowane w tej wersji oprogramowania to:

1. Możliwość zapisu stałej konfiguracji posiadanej lampy - dzięki czemu zmieniając temperaturę barwową lampy na bierząco widzimy wykresy spectrum posiadanej lampy(nie wymaga aktualizacji firmware)

2. Eksport/Import do pliku tabeli PAR - dzięki czemu możliwa jest wymiana plików z "scenariuszami" oświetlenia między użytkownikami(nie wymaga aktualizacji).

3. Rysowanie wykresu dla tabeli PAR(wymaga aktualizacji).

4. Przedstawianie bieżącej kwadry księżyca wraz z informacjami na temat dnia cyklu księżycowego(nie wymaga aktualizacji)

5. Uwzględnienie poprawek dot. szerokości geograficznej dla światła księżycowego(wymaga aktualizacji firmware)

6. Pomiar bieżącej temperatury i najwyższej odnotowanej w czasie pracy(wymaga aktualizacji)

7. Dodanie zjawisk pogodowych - jak burze(błyskawice), symulacja pór roku(różne zmiany natężenia w różnych miesiącach roku) oraz losowe zachmurzenia(wymaga aktualizacji)

8. Wydłużenie maksymalnego czasu wschodu/zachodu słońca do 6 godzin - dzięki czemu można przy 13 godzinnym oświetlaniu ustawić np. 6 godzin wschód - godzina pełna moc - 6 godzin zachód. Zapewnia to naturalne oświetlenie w ciągu dnia(dostosowane do zapotrzebowania koralowców - oraz oszczędność energii)

9. Zmiana temperatury barwowej dla wschodu i zachodu słońca (niezależnie) - wymaga aktualizacji firmware

10. Możliwość ręcznego ustawiania jasności dla trybu pracy Manual Override - wraz z możliwością przetestowania światła(wymaga aktualizacji)

11. Programowe włączenie/wyłączenie obsługi kontrolerów zewnętrznych GHL/Apex/Neptune - wymaga aktualizacji

12. Symulacja pochmurnych nocy(losowo) - wymaga aktualizacji firmware.

To by było po krótce na tyle - w ciągu najbliższych kilku dni postaramy sie umieścić odpowiednie wersje firmware do pobrania - co umożliwi testowanie pełnej funkcjonalności nowego oprogramowania/firmware.

Proszę w tym wątku wpisywać swoje uwagi/spostrzeżenia na temat nowej aplikacji - wszystkie one będą mile widziane i pozwolą nam wyeliminować błędy których sami nie zauważyliśmy.

Oczywiście aplikacja w pełnym spolszczeniu(jako pierwsza wersja Hyperion dostępna jest po polsku :) )

link do pobrania(trzeba rozpakować winrarem)

http://www.pacific-sun.eu/download/Pacific_Sun_Hyperion.rar

Na koniec kilka screenów:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

pozdrawiam

Przemek Cybulski


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się pojawia błąd windowsowy podczas uruchomienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę spróbować jeszcze raz - dołączyłem brakujące referencje(nie wszystkie komputery wychwytują żądanie zainstalowania FrameWorka)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal to samo, próbowałem odpalić to na drugim laptopie i też to samo się pojawia.

Na obu są zainstalowane xp bez żadnych ograniczeń.

Poprzednia aplikacja działa prawidłowo na jednym i drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dane zawiera raport o błędach?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, proszę więc o czas na przeanalizowanie problemu - nie widzę tego błędu na żadnej maszynie w tej chwili(instalowałem na dwóch dodatkowych)

Zrobię update wątku.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem lokalnie biblioteki które powinny być normalnie na dysku twardym, w systemie

Oraz Telerik(w wersji trial).

Proszę o sprawdzenie ponownie.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam świeżo zainstalowany Win XP SP3.

Podczas próby uruchomienia mam następujący komunikat :

Unable to install or run application. The application requires VIBlend.WinForms.Controls Version 7.0.0.0 be installed in the Global Assembly Cache (GAC) first.

Zainstalowałem wersję Trial (niestety) tego komponentu kolejny komunikat:

Unable to install or run application. The application requires Microsoft.Visual Basic.PowerPack.Vs Version 10.0.0.0 be installed in the Global Assembly Cache (GAC) first.

Ściągnąłem ze strony Microsoft, zainstalowałem i działa

Co do zjawisk atmosferycznych ... Burze/Błyskawice (nie ma parametryzacji ale może nie potrzeba) - czyli działa losowo ? każdego dnia czy w jakichś określonych ramach czasowych ?... i z ciekawości czy mruga jakąś sekcją czy gasi całą lampę ?

Co do wstępnych uwag (to oczywiście tylko moje odczucia tak na mój gust):

- naciśnięcie przycisku odczytaj (zakładka światło dzienne) nie powoduje zmiany wykresu (być może dlatego że wykresów dla wartości pośrednich między tysiącami nie ma), dopiero przesunięcie suwaka aktualizuje wykres

(ciężko też jest przy takim skoku suwakiem ustawić wartość pomiędzy poszczególnymi tysiącami K)

- w polu czas trwania po odczytaniu danych z lampy wstawia mi się wartość 190 - generalnie co bym nie ustawił po odczytaniu podstawia się wartość 190

- testowanie światła w trybie Manual Override powoduje wypisanie komunikatu #Com10 jest zamknięty (ale być może to część nie działającej funkcjonalności przy moim sofcie lampy - komunikatu że opcja nie obsługiwana nie ma).

- opcja załaduj PAR z pliku - po wskazaniu pliku ładuje bez pytania dane do lampy ale nie aktualizuje tabeli PAR w aplikacji ... może lepiej jest zrobić ładowanie z pliku do aplikacji, a wysłanie do lampy dopiero po naciśnięciu przycisku Ustaw.

Powiedzmy że dostałem od znajomego plik (format pliku jest nie czytelny ale dla mnie wcale być nie musi tylko dla aplikacji), chciałbym go więc tylko odczytać i obejrzeć aplikacją ale nie zamazywać swoich ustawień w lampie.

Póki co tyle czekam na nowszy soft i pełną funkcjonalność :thumbup:


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słaby jestem z komputerów ale poprzednią wersję 6.0 udało mi uruchomić. Teraz jest coś, że nie potrafię :wallbash:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No instalka jest niekompletna :thumbdown: , jak trzeba ręcznie doinstalowywać brakujące moduły.

Też mi brakuje tego o czym napisał J@cekWro.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIBlend.WinForms.Controls (na stronie trzeba się rejestrować ale możesz wpisać maila fikcyjnego ... bo potem pewnie spam będzie przychodził a jak pozmyślasz to może nie) :smoke:

http://www.viblend.com/downloads.aspx

PowerPacks

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=145727&clcid=0x804


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki mnie też się udało ale wiele funkcji jest niedostępnych bo trzeba mieć ostatni firmware 1.7 a ja mam 1.62 :crybaby: ,chyba?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że uda się z tą aplikacją coś zrobić aby się uruchamiała w łatwiejszy sposób.

Mam służbowego małego lapsa ale niestety z ograniczeniami i tam takich operacji nie da rady przeprowadzić, a używam go częściej.

Teraz czekamy na nowy firmware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moduły dograne - nie będzie potrzeby już nic instalować.

Kwestia odczytu czasu trwania - także poprawiona - błędnie w tym miejscu odczytana była wartość temperatury barwowej - choć rzeczywisty zapis do pamieci lampy był.

Manual override - niezgodność firmware jest przyczyną błedu.

Opcja wczytywania PAR zostanie rozbita - i będzie dodatkowy przycisk - Załaduj do pamięci.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku próby ustawienia wschodu/zachodu czas trwania ustawia się zawsze na 190, nie można tego zmienić.

Robię tak:

Wpisuje np 30 daje ustaw i gdy robię za chwilę odczytaj robi się 190.

Kiedy można się spodziewać nowego firmware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek jest na wyjeździe "zagramanicznym" - jak wróci do zapoda. :coffee:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe oprogramowanie się sprawdziło. Zrobiłem sobie backup mojej tabeli PAR i ostatnio się przydał. Wczytanie mojej ulubionych ustawień lampy trwało 2 min :thumbsup:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wracamy do pracy - kilka rzeczy niestety należało przemodelować.

O postępach na bieżąco będę informował.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poniżej znajduje się link do oprogramowania na PC(w wersji Beta)

oraz firmware 7.0 - w wersji Beta również.

Testowałem firmware dosyć długo - wydaje się być bez błędów - jednak proszę o informacje gdyby coś udało się zauważyć.

Niektóre funkcje są jeszcze wygaszone - po kolei będziemy je "odchaczać".

Bardzo ważne - proszę dokonać upgrade firmware już za pomocą nowej aplikacji.

Po zainstalowaniu - proszę się tylko połączyć z lampą, nic nie ustawiać - następnie przejść do zakładki Menu serwisowe - i załadować poniższy plik BIN.

Lampa się zrestartuje - i będzie można już spokojnie używać większości opcji - które na spokojnie omówię wieczorem.

http://www.pacific-sun.eu/download/hyperion70.rar

(oprogramowanie - będzie krzyczało że jest wersja demo części form - to normalne)

oraz plik BIN - najważniejsza część projektu - w zasadzie na szkielecie poprzedniego został całkowicie zrobiony nowy.

Szkielet musiał pozostać - ze względu na architekturę elektroniki - ale pozostała część - jest mocno rozbudowana - jak pory roku, burze itd.

http://www.pacific-sun.eu/download/HYPERION_FIRMWARE_BETA.BIN

Ja będę ponownie za około dwie godzinki - w razie pytań proszę pisać.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważne!

Firmware tylko dla posiadaczy lamp z aktulanym firmware od 1.5x w górę! To bardzo ważne!


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.