Skocz do zawartości
fifek33

zobaczcie tylko 25gal

Rekomendowane odpowiedzi

wypas baniaczek :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium piekne, ale za pokolce w takim litrazu to czerwona kartka :realmad:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium piekne, ale za pokolce w takim litrazu czerwona kartka :realmad:

No właśnie z racji, że już niedługo stanę się właścicielką nieco większego akwarium, to zdziwiła mnie obsada tego maleństwa... Z tego co wiem w moich 140l będę musiała zrezygnować z Paracanthurus hepatus, która ma w opisie, że minimalny litraż to 200l, a tym bardziej z Zeberki, która powinna mieć min. 300l. A tutaj obsada jest olbrzymia...

Ciekawa byłam Waszej reakcji na tą obsadę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paracanthurus hepatus, która ma w opisie, że minimalny litraż to 200l, a tym bardziej z Zeberki, która powinna mieć min. 300l.

Hmmm hepatus rośnie do 30cm, a Z. flavescens do 20cm i wg mnie jest mniej ruchliwa niż hepatus. Chyba te min. wielkości powinny być odwrotnie. Poza tym moim zdaniem dużo zależy od formy szkiełka, np. w kostce 60x60x55 jest stosunkowo mniej miejsca do pływania niż w akwa 100x40x50, bo tam jest aż metr na rozpęd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm hepatus rośnie do 30cm, a Z. flavescens do 20cm i wg mnie jest mniej ruchliwa niż hepatus. Chyba te min. wielkości powinny być odwrotnie. Poza tym moim zdaniem dużo zależy od formy szkiełka, np. w kostce 60x60x55 jest stosunkowo mniej miejsca do pływania niż w akwa 100x40x50, bo tam jest aż metr na rozpęd. :)

Opisy wzięłam ze sklepu aquamedic. Masz gdzieś jakieś inne i lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam to przegięli... Napisali, że "Dori" potrzebuje: Wielkość akwarium: ~ 2500 Liter

A błazenek 200l...

Przejrzałam kilka ryb na tamtej stronie i wyszło, że w 140l nie można żadnej hodować...

Dopisane:

Pterapogon kauderni - w aquamedic 40-50l, a na reeflex - 300l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik po prostu super :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepom nie zależy na podawaniu wyśrubowanych litraży, tylko na dużym obrocie - tam litraże zwykle są pozaniżane. W reeflexie jest pewna rezerwa z myślą o równaniu w dół osób, dla których 120 l. to "prawie" 200, chociaż przy dorosłych, wyrośniętych zwierzakach pewnie stanowi optimum. Dla porównania można zerknąć jeszcze tutaj.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.