Skocz do zawartości
kokos

wytrzymalosc zywicy

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

niedawno zalalem caly baniak 200l woda ro+di.

no w sumie wyszlo wiecej tej wody, moze ok 250 litrow max.

na samym poczatku dts pokazywal;

po membranie od 004 wieczorami do 007 w ciagu dnia

po DI caly czas 000.

wczoraj chcialem dolac wody bo wyparowala i;

po membranie od 004 wieczorami do 007 w ciagu dnia (czyli bez zmian)

a po DI- 001.

teraz pytanie- czy zywica mogla to takim malym przebiegu juz stracic swoje wlasciwosci?

woda przed wplynieciem do osmozy miala na liczniku 360 i powyzej wiec na samym poczatku ladnie sie spisywala i nadal sie spisuje ale co z tym DI??

czy woda o wartosci 001 jeszcze sie nadaje czy juz zamawiac nowa zywice??

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli pokazuje 001 to wymiana, ale spusc wiecej tej wody. Czasami pierwsze litry po zastoju filtra pokazuja wiecej nic chcielibysmy widziec na tds.

PS. szkoda ze ludziska nie kozystaja z forumowej wyszukiwarki. :harhar:

http://nano-reef.pl/topic/38240-trwalosc-zywicy/page__p__360042__hl__zywica__fromsearch__1#entry360042

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wody spuscilem tak ok 5l, moze to za malo bo juz sam nie wiem.

ide odkrecic jeszcze raz i zleje ze 20l.

p.s. czytalem duzo ale myslalem ze beda moze jakoes nowe odpowiedzi, sugestie itp :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zlales 5l i jest 001 to juz lepiej nie bedzie. Szkoda czasu. Zywica do wmiany.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana na nową :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ta woda po DI 001 kategorycznie nie nadaje sie do uzytku???

dzies wyczytalem ze gosc lal po di wode o parametrze 002 i pisal ze smialo taka moze byc i nic zlego a wkwa dziac sie nie bedzie.

jest w tym troche prawdy czy to glupoty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, latwo powiedziec wymien zywice ale jak sie tak zastanowic to czemu zywica po 250L przebiegu pokazuje 001ppm? Rada typu "wymien zywice" jest po najmniejszej lini oporu a my musimy tak doradzic "nowemu" zeby z nowa zywica tez nie bylo problemu. Prawdopodobnie trzeba bedzie wymienic zywice ale byc moze problem lezy gdzie indziej.

Kokos odpowiedz na pytania:

Ile tej zywicy masz w filtrze? - mozliwe ze masz maly kartridz i zywica rzeczywiscie juz sie zuzyla

Czy jest ciasno upakowana w kartridzu? - luzna zywica jest mniej wydajna.

Jak dlugo masz ta zywice i czy dlugo byla otwarta?

Czy masz ja z pewnego zrodla? -ostatnio bylo kilka postow o zlej zywicy z allegro.

Czy na pewno jest dobrze podlaczona i czy nie zmieniales kolejnosci filtrow?

Jesli masz jeszcze tej zywicy w np wiaderku to podmien i sprawdz ponownie. W przeciwnym razie reklamuj.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki tester za zainteresowanie tematem!! :thumbup:

odpowiadam;

1. pojemnik na zywice mam taki; http://allegro.pl/filtr-demi-di-demineralizacja-mb400-mb20-aquafilte-i1860824849.html

2. jak by dokladnie upchnac to od samej gory odstawalo by tak ze 2,5 cm bo tam jest jeszcze gabka a pozniej ok 2,5 cm przerwy i jest zywica

3. caly filtr byl zamowiony ok max 2 miesiecy przez 1wszym uzyciem, byla ona od razu umieszczona w kardridzu a jak dlugo lezala u sprzedawcy to nie mam pojecia

4. link do pojemnika od zywicy, to od tego sprzedajacego kupilem (NIE ROBIE REKLAMY ANI ANTY REKLAMY!!!!)

5. pierw jest filtr gabkowy, pozniej weglowy, pozniej membrana, pozniej di wiec chyba jest git

6. nie mam wiecej tej zywicy bo byla dodatkowo przy ro w gratisie.

ehh

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepuść 1 litr wody i odkręć czy czasem nie robi Ci się lej i woda nie przecieka przez niego ja też tak miałem na początku potem ubiłem lepiej żywicę i problem znikł


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemnik jest duzy wiec "zdrowa" zywica nie powinna sie zuzyc po 250 litrach

Jesli bedziesz kupowal nowa zywice i ladowal do pojemnika upewnij sie ze jest ciasno zaladowana. Im wieksze opory ma woda przy przeplywie tym skuteczniej jest czyszczona. Poztaraj sie ja teraz bardziej ubic wypelniajac przestrzen nowa, czysta gabka przeplukana w wodzie RODi

Sprzedawca wyglada na obeznanego z osmoza - mysle ze powinienes z nim porozmawiac moze do gratisow daje jakas regenerowana? Nie wiem.

TDS 0,01 w wodzie dla dojrzewajacego zbiornika to nie jest wielki problem jednak powinienes rozwazyc kupno nowej zywicy jak najszybciej.

Pozdrawiam.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstrzasnelem calym di i bardziej ubilem. zywica ma kolor bardziej niz slomkowy.

moze trzeba przykrecic zaworek zeby woda wolniej przeplywala?

zywica juz zamowiona MB20 a teraz mialem (mam MB400).

dzwonilem do sprzedawcy i mowil ze jeden na tej zywicy moze przelac 1000l a inny 200l (kwestia indywidualna)

mowil rowniez ze moge miec w wodzie sporo np azotanow lub fosforanow i trzeba bedzie typowo dod to kupic zywice to moze ktorys z tych skladnikow stanowi problem...

nie wiem czy ma racje skoro na samym poczatku bylo 000.

byc moze jej jakosc nie jest zbyt dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze dam sobe na spokoj z ta zywica i poczekam na dostawe nowej.

dobrze ze akwa napelnilem prawie po brzegi wiec woda moze spokojnie sobie parowac a jak przyjdzie zywica za ok 5 dni to wtedy sie zobaczy na nowej sypanej prosto z paczki jaka bedzie miala przepustowosc.

jeszcze pytanko- czy nowa, oryginalnie zapakowana powinna byc sypka czy lekko wilgotna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kokos - wraz z parowaniem wody zwieksza Ci sie zasolenie. Dlatego podczas podmian lejesz RO a nie solanke.

Wez to pod uwage.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi być wilgotna! i proponuję po filtrze węglowym zastosować jeszcze jeden filtr z wkładu z pianki polipropylenowej (wg Ciebie gąbkowy ), mniej "kurzu" z filtra węglowego dostanie się do membrany a przy świeżym wkładzie węglowym ,przez parę pierwszych chwil leci CZARNA woda


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR- ja to wiem, dlatego specjalnie zasolenie w baniaku jest na dosc niskim poziomie, w miare odparowywania wody- zasolenie w sposob powolny bedzie delikatnie wzrastac az osiagnie posredni wynik :yes

darekkuku- u mnie jest sprasowany wklad weglowy, podczas 1go odpalenia filtra specjalnie wyciagnelem wezyk by woda po przejsciu przez wklad weglowy nie zanieczyscila membrany- ale woda bez zadnego zabarwienia praktycznie, nepweno nie bylo tego widac golym okiem a juz na pewno nie bylo czarnej wody :harhar:

tak sie zastanawiam powaznie czy by nie kupic dodatkowo po wkladzie z pianki, wegla oraz di i wszystko zlepic w calosc tzn; 2 wklady z pianki, 2 klady z wegla, 1 membrana, 2 di- wtedy podejrzewam trwalosc i jakosc wody powinna byc o wiele wieksza niz po jednym wkladzie ktory moze bardzo szybko stracic swoje wlasciwosci w zaleznosci od tego jaka kto ma wode w kranie.

dzis rozmawialem z gosciem ktory powiedzial ze na wlocie do ro mial wynik 680ppm w po wylocie z membrany- 34, po di- 3.

wyniki strasznie wysokie i woda taka do niczego sie nie nadaje (bynajmniej nie do celow akwarystyki morskiej).

po zdublowaniu wkladow tak jak napisalem rare zdan wczesniej- osiagnal wynik 000ppm i tak mu sie utrzymuje juz dluzszy czas.

pozdr.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokos może masz niedokładnie zamknięty wkład w korpusie albo za lużno upakowane di.

U mnie jak znienacka pojawiło się oo2 to odkryłem luz we wkładzie w korpusie, dopakowałem ile lezie, talk aby ledwo weszła gąbka i sitko, potem nakrętka i zamontowałem w korpusie.

Po chwili wynik ooo :)

Teraz robię wodę i mam dalej ooo.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.