Skocz do zawartości
el_kocurro

112L Pierwszy raz na słono

Rekomendowane odpowiedzi

A więc ...

mimo usilnych prób rok temu nie udało mi się rozpocząć przygody z akwarystyką morską.

Po wyjeździe na kontrakt puste akwa i sprzęt gotowy do zalania został pozostawiony w macierzystym mieszkaniu.

Jednak .... udało się . NOWY sklep z akarystyką morską w miejscu gdzie mnie wywiało pozwolił na rozpoczęcie przygody.

No i wczoraj zalalełm :)

Dokumentcja zdjęciowa z opisem to najlepsze rozwiązanie.

Akwarium 112 L tylko tyle w wynajmowanym mieszkaniu ..ale zawsze coś - oczywiście pokrywa poszła w odstawkę , zrobiłem obudowe tak aby wszystko pasowało pod sprzęt.

1.jpg

Trochę sprzętu

2.jpg

Woda 75L z pracujących zbiorników ze skelu Natural QURISTIC w Świnoujściu

3.jpg

Turboflotor BLU 500 zamontowany - pokrywa docięta :)

4.jpg

Żywy piasek Ocean direct

5.jpg

Zasypane akwa

6.jpg

Skała 15 kg żywej skały kupionej w sklepie Natural AQURISTIC Świnoujście

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Konstrukcja już w akwa

12.jpg

Zalewanie

13.jpg

14.jpg

Pierwszy start

15.jpg

16.jpg

Praca odpieniacza

17.jpg

Dzisiaj 7 rano

18.jpg

Oczywiscie dzisiaj jadę po kolejne 25 L wody z pracującego zbiornika.

No i ....czekanie aż dojrzeje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wygląda a co do falowników na alledrogo można kupić magnesy bo te ssawki są takie średnie i lubią się odklejać :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.Kup magnesy bo jak odpadnie pompa to będzie siwy dym.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za podpowiedź ...zaraz poszukam i kupię magnesy ...choć podejrzewam, że za 2 miesiące przesiąde się na koralie lub tunze ...ale na spokojnie

Akwarium wyklarowało się fotka dzisiaj 6 rano

19.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie - fajne, lekkie ułożenie skały. Odnośnie wymiany na inne pompki, to się zastanów, czy warto. Chyba, że zamierzasz z jakimś sterowaniem zrobić cyrkulację. JVP są tanie i dobre (rzadkie połączenie), a może się okazać, że kupisz Tunze i będą głośniej pracować. Jak już masz koronę, to poziom wody (jak możesz) dociągnij ponad jej dolną krawędź - wtedy akwa lepiej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejerzyk w sumie masz rację, jestem bardzo zaskoczony jak jvp sa ciche.

Obecnie najbardziej hałasuje odpieniacz - nie przeszkadza mi to, ale jest zdecydowanie głosniejszy niż jvp.

Co do poziomu wody :D:D taki był cel... tylko oczywiscie zabrakło mi RO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

ejerzyk w sumie masz rację, jestem bardzo zaskoczony jak jvp sa ciche.

Obecnie najbardziej hałasuje odpieniacz - nie przeszkadza mi to, ale jest zdecydowanie głosniejszy niż jvp.

Co do poziomu wody :D:D taki był cel... tylko oczywiscie zabrakło mi RO :D

No to życzę powodzenia, a na pewno będzie dobrze bo o takie wyczekane akwarium się bardzo dba :)

Hałas z akwarium ma to do siebie, że się sumuje :/ Ale u mnie też najgłośniejszy jest odpieniacz, potem cyrkulatory SUN SUN/JVP i na końcu obiegówka. Z czasem wszystko powymienia się na markowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, a u mnie najcichsza jest pompa w panelu i jest to szałowy produkt chińskiej myśli technicznej... najgłośniejszy oczywiście niezawodny "niemiecki mercedes" w postaci porządnie wykonanej roboty dla ludu, czyli Tunze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo to cieszę się że takie info mozna pozyskać ....swoją drogą za mocne tunze moge mieć z 8 jvp :)

pilnuję się tylko żeby nie być nadgorliwym i nie przedobrzyć ..a więc na spokojnie i bez gwałtownych działań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka,jesli jest mozliwosc to podnies pompe od pienidla troche wyzej,pompa igielkowa im mniej zanurzona tym lepiej dla jej poprawnego funkcjonowania,coz pomysl nad zewnetrznyn panelem-ewidentnie widac film na powierzchni wody,cyrkulatory bardziej skieruje na lustro wody-ulatwi to jego rozbicie i zwiekszy wymiane gazowa w akwa,zycze powodzonka

p.s. pomysl nawet nad niewielkim sumpem-polaczonym z akwa albo za pomoca pudelka lub ururki ,znacznie to ulatwi obsluge zbiornika :welcome:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka,jesli jest mozliwosc to podnies pompe od pienidla troche wyzej,pompa igielkowa im mniej zanurzona tym lepiej dla jej poprawnego funkcjonowania,coz pomysl nad zewnetrznyn panelem-ewidentnie widac film na powierzchni wody,cyrkulatory bardziej skieruje na lustro wody-ulatwi to jego rozbicie i zwiekszy wymiane gazowa w akwa,zycze powodzonka

p.s. pomysl nawet nad niewielkim sumpem-polaczonym z akwa albo za pomoca pudelka lub ururki ,znacznie to ulatwi obsluge zbiornika :welcome:

Hej, pompa w AM Turboflotor 500 jest zamocowana na stałe w jednym miejscu, więc nie ma możliwości zmiany wysokości,

odnośnie sumpa, panela niestety nie chce robić rewolucji bo akwarium jest "tymczasowe" na maksymalnie rok ...z możliwością krótszego posiadania :) W domu mam wszystko przygotowane w 180 L lub jak żona pozwoli to bym 400L przerobił :)

Docelowo za 2 tyg zrobię z czarnego pcv pokrywę półokrągłą tak aby zakryć odpieniacz i grzałkę

Kolego, w którym miejscu jest ten sklep w Świnoujściu?

Obok Komfortu i EuroAGD sklep nazywa się NATURAL AQUARISTIC po lewej stronie jest biuro podróży. W tym sklepie kupisz wszystko do akwarystyki morskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie dwa miesiące minęły - akwarium miało szansę dojrzeć - chociażby ze względu na urlop (2tyg) spędzony w Sharm El Sheikh :)

Na początku stycznia doszło trochę towarzystwa i szczepki korali

Lysmata amboinensis

Lysmata wurdemanni

Pterapogon kauderni

Amphiprion ocellaris 3 szt.-jedna będzie do oddania

3 ślimaki

2 kraby

A tak to teraz wygląda:

10_01_2012.jpg

10_01_2012.jpg

10_01_2012.jpg

10_01_2012.jpg

10_01_2012.jpg

10_01_2012.jpg

10_01_2012.jpg

10_01_2012.jpg

10_01_2012.jpg

10_01_2012.jpg

10_01_2012.jpg

10_01_2012.jpg

10_01_2012.jpg

za tydzień zmiany - próba sumpa i pudełka przelewowego - jeśli wszystko się powiedzie odpieniek i grzałka idą out z akwarium:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje decyzji i życzę powodzenia przy przerabianiu filtracji w akwa. Czekam na dalszą fotorelację.

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie skała pierwyj sort pełna życia od kupna aż do teraz. Koniecznie odpal ten sump to dużo da jak sprzęty pochowasz. Mi osobiście akwarium bardzo się podoba tylko bym chyba spróbował ustawić skałę jako dwie wyspy a nie jedną piramidę ale możliwe że się mylę i albo by się nie dało albo by wyglądało gorzej.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się ...po ciężkich bojach kupnie rur, złączy zaworów i innych i zamontowaniu niestety nie działało :crybaby:

...trzeba było prosić o pomoc :) wykład z hydrauliki (dzięki Darek :thumbsup: )

"warunki pracy lewara",

"warunek konstrukcyjny określający maksymalne możliwe wzniesienie najwyższego punktu lewara"

UDAŁO SIĘ :unworthy:

A oto efekty mojej pracy

Rurka zasysania

19275875.jpg

Widok z góry

19276021.jpg

Sump prawa strona grzałka + odpieniacz

lewa strona żywa skała RR + Purigen + pompa powrotna

19276053.jpg

A tak teraz akwarium wygląda

19276195.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

Zdjęcia z dzisiaj

troszkę się zmieniło:

- przerobiłem komin spływowy na dłuższy

- nowe ułożenie skały

- tło

- nowa lampa 3x24

19_02_2012.jpg

W sumpie doszła skala i automatyczna dolewka

19_02_2012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el_kocurro mógłbyś mi napisać jaką dokładnie ma wysokość ten odpieniacz (turboflotor blue 500)? szukam w necie ale nigdzie nie mogę znaleźć jego wymiarów. a bardzo zależy mi na jakimś niewysokim coby się pod szafką zmieścił no i dobrze pienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el_kocurro mógłbyś mi napisać jaką dokładnie ma wysokość ten odpieniacz (turboflotor blue 500)? szukam w necie ale nigdzie nie mogę znaleźć jego wymiarów. a bardzo zależy mi na jakimś niewysokim coby się pod szafką zmieścił no i dobrze pienił.

Wyskość odpieniacz to prawie 37 cm

co do pienienia to zdjęcie poniżej zrobione 3 min temu, kubek wczoraj wieczorem był myty.

19666275.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź. Też przymierzam się do 112 litrów ale mam ograniczone miejsce pod szafką. Jak się okazało odpieniacz nie jest zbyt wysoki a więc powinien się bez problemu zmieścić i jak widzę to całkiem dobrze pieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja

26_03_2012.jpg

Do sumpa trafił seachem phosguard,

z życia nowa ryba ecsenius midas - coś niesamowitego - jej uśmiech mnie rozbraja :)

midas_13_03_2012.jpg

z innych zmian zrobiłem koronę z profili pcv z obi - łącznie wydałem na nie 18zł :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.