Skocz do zawartości
lukas.piotr

lampa LED, proszę o opinię

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, max do 25-30l.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Przecież to jest zwykłe DIY i to jeszcze wyjątkowo prymitywne. 228zł :rofl:

Wychodzi 1140zł za 100W, to za to masz chińczyka 120W w schludnej obudowie, a nie jakieś straszydło co wstyd by było w garażu zawiesić.

Poszukaj na necie, sprzedają takie komplety do samodzielnego montażu w dobrych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły ok, tylko cena kosmiczna. W maritexie masz za tą sama cene moduł 6-cio diodowy.

Co do chinoli to mają.... tylko schludną obudowę, więc się w nie nie daj wpuścić. Chociaż gdzieś w chińskich ofertach widziałem lampy gdzie można sobie było wybrać diody: no name to właśnie te "zachwalane" przez kolegów i te same lampy na Cree - ale już 60-70% droższe. Nawet Chińczyk z próżnego nie naleje.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszydło do garażu?Może i tak ,tylko zrobione w POLSCE.Złożone fakt z materiałów podejrzewam chińskich ale u nas i to trzeba szanować bo to nasz krajowy pomysł.Oby więcej takich produktów u nas powstawało ,to moje zdanie.Co do tej lampy 120 watowej to przeszukałem internet i nie znalazłem żadnej o grubości równej albo poniżej 35 milimetrów tyle co ma straszydło (wygląd) , ani na podobnych albo lepszych ledach (jakość).To tyle odnośnie mojej oceny.120w :banned:


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35mm to jakiś graniczny wymiar? :)

Pytam z ciekawości - bo zaintrygował mnie ten argument - nic innego Tobie nie pasuje?

Stosunek ceny do oferowanej mocy/możliwości - niestety bardzo słaby. :(

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tylko wysokość to warunek to możesz sobie formatkę z alu zakupić i możesz zejść do nawet 1 cm , oczywiście dotykać tego bym nie dotykał a i diody pożyją krócej.


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie widzę zbytnio możliwość balansowania kolorem, sa tylko 2 różne diody blue i white, brakuje swiatla oddającego efekt super aktyniki czy fiji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grubość lampy jest mało istotna, światło się liczy!

mam zamiar wykonać lampę z Cree xp-g- 3szt oraz Cree xp-e RB -6szt. akwa malutkie kostka 30.l

plus dodatkowo dla osiągnięcia lepszego efektu jedna dioda UV ale tutaj korzystając z okazji chciałem zapytać czy to dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie widzę zbytnio możliwość balansowania kolorem, sa tylko 2 różne diody blue i white, brakuje swiatla oddającego efekt super aktyniki czy fiji.

Mam prośbę, o rozwinięcie tej myśli. Jakie diody oddały by efekt super aktyniki lub fiji?


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, max do 25-30l.

zalezy co chce w baniaku trzymac.ja mialem w swojej 60-ce wlasnie 2x biale i 3x niebieskie cree i 18w t5.na miekkie i lps-y starczylo...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie postu Przemka.Stosunek mocy do ceny i możliwości może i słaby.Problem tylko taki że w tym przedziale cenowym nie ma na rynku żadnej konkurencji ani wyboru.Osobiście mam tą lampę i trochę ją tuningowałem odnośnie przyciemniania i wykorzystania dodatkowo jako oświetlenie nocne.Co do wysokości ,w moim przypadku mam akwarium zabudowane w ścianie i wysokość od korony akwarium do półki nad nią to około 40mm.Montując coś bardziej grubego zszedłbym poniżej poziomu korony i w przypadku małej katastrofy(zablokowane spływy do sumpa) lampa byłaby w wodzie.Ale to tylko techniczny mój argument.Co do estetyki wolę lampy cienkie z powodu wyglądu.Oglądałem już trochę zbiorników pod lampami led których wygląd zewnętrzny przypomina cegłę albo grubą książkę.Dobrze jak można ją zasłonić lub schować tak jak w moim mniejszym zbiorniku.Gorzej jak mamy wszystko odsłonięte.Ta lampa o której piszemy ma tą przewagę(grubość 35mm) że śmiało wejdzie do każdej obudowy po lampie gdzie były świetlówki t5 ,a to dlatego że wysokość obudowy lampy t5 to średnio 45mm i mamy wtedy estetykę i nie trzeba być specem od DIY aby to zrobić.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.