Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Mój pierwszy kontakt z Oceanem w praktyce

Rekomendowane odpowiedzi

3 tygodnie od zalania a w baniaku więcej życia niż w moim po prawie 6 miesiącach... nie za szybko trochę :question:

Możliwe że nic się nie stanie i tego życzę, jednak przyglądałbym się wszystkiemu dokładnie czy oby na pewno jest dobrze.

Powodzonka :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem stopniowo Chromis pierwszy, Tydzień później Xenia, no i teraz wczoraj nigdy nie wprowadzałem gwałtownie :)

a Parametry ostatnio jak patrzyłem jakieś dwa tygodnie temu wyglądały tak

to KH 8

CA 400

Magnez 1350

NO3 25

a te są z dnia dzisiejszego 21.12.2012

NO3 20

Magnez 1300

CA 400

KH 8

czyli prawie nic się nie zmieniło Lekko Magnez i NO3 poszły w dół,

czyli wszystko jest w normie jutro trochę świeżej wody doleję a tak już szczegółowo to minął już prawie miesiąc od Włożenia skały dokładnie 4 Tygodnie będzie we wtorek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana w sobotę wymieniłem JVP 101 na Drugą Koralię 1600 i od razu więcej miejsca się zrobiło jestem po pierwszej podmianie i jak na razie widzę że Koralowce powoli się rozrastają, Również krewetka porządek z Aiptasia zrobiła i pierwszy raz pancerz na nowy zmieniła u mnie w Akwarium :)

Akwarium%2037.jpg

Akwarium%2038.jpg

Stan na 26.01.2012 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Kaskadę przyjdzie pora nie wszystkie Grzyby w barszcz , Pomiędzy Odpieniaczem a Koralią jest miejsce więc w tamtym rogu można by ją zamontować na tylnej szybie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z testami NH3 i NO2 ? Robisz ?

Akwarium mlode, za mlode IMHO. U mnie tez po zalaniu na skale z dzialajacego baniaka wszystko bylo ok przez jakis czas. Ale pozniej jak PO4 skoczylo to Salifert w probowce byl pieknie niebieski ! No i gloniska tez mimo wszystko zaczely rosnac ! A skala byla przez dlugi czas bez swiatla. A u Ciebie przy NO3 - 20-25 to wielce prawdopodobne ze gloniska rusza. IMHO cierpliwosc poplaca. Wszystko IMHO za szybko - piasek, ryby, korale etc.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin testy co tydzień robi moje się nie nadawały do morskiego :) nic niepokojącego nie wykazały :) NO3 ostatnio było już 20 :) Przed podmianą :) a podmiany będą co 10 Dni :) Glony fakt pojawiły się ale nie aż tak drastycznie z szyb je usunąłem i jakiegoś zwierza pożerającego planuje wpuścić, Bardziej się obawiam wieloszczetów bo jakieś różowe stale wyłażą wczoraj coś białego cienkiego ciągnął kiedy pęsetą je trochę uszczuplę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mija 7 Tydzień od włożenia skały od kilkunastu dni są na skale jakieś glony ile mogę to staram się usuwać ale nie wszędzie dojdę z pensetą ale myślę że sprawa po Kilku dniach i wprowadzeniu jakiegoś zwierza który się w tym zajada zniknie :) ale nie mam pojęcia jaki to gatunek tej "murawy" się u mnie pojawił podmiany robię co 10 dni jak macie jakieś pomyśły co do zjadaczy tego zielonego to mile widziane nazwy :)

tutaj kilka zdjęć przy zgaszonym świetle :)

Akwarium%2039.jpg

Akwarium%2040.jpg

Akwarium%2041.jpg

Akwarium%2042.jpg

a tutaj kilka zdjęć z oświetleniem

Akwarium%2043.jpg

Akwarium%2044.jpg

Akwarium%2045.jpg

Akwarium%2046.jpg

stan na 13.02.2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pospieszyłeś się za bardzo ale może się mylę. Do odważnych świat należy :whistle:


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz tyle glonów więc nie rozumie po co te podmianki ?

Chyba tylko po to żeby dostarczać glonom Papu żeby lepiej rosły :thumbdown:

A światło tez raczej nie sprzyja temu baniakowi i jego mieszkańcom, no chyba że tylko to tak na zdjęciu wyszło.

Przestań podmieniać wodę i zrób testy, nie masz swoich to poproś kogoś niech wpadnie do ciebie na kawę ze swoimi.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w lekkim szoku. Ryby wcześniej niż glony. Przeskok spory, do tego brak jakiejś filtracji. Nie zdziwie się jak to p******nie pewnego dnia.

Oświetlenie też jakieś liche.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takimi glonami może poradzić sobie Dolabella auricularia ale jak już wszystko zje to musisz ją oddać bo ci padnie z głodu :thumbup:

powodzenia trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał jakieś turbo by się przydały :p


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje Dolabella auricularia, ale tak naprawdę to jak skończy się dojrzewanie to glony same się stracą, a resztki usuniesz ręcznie lub coś je wetnie. Na razie to bym nie dawał żadnych zwierzaków, tylko popracował nad sprzętem i lepszym oświetleniem, a baniak niech powoli dojrzewa. Cokolwiek tam wpuścisz to jeszcze bardziej obciążysz zbiornik i nic dobrego z tego nie wyjdzie. Dajesz jakieś bakterie ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ździw się tak jak powiedział @Kośmid. Weź filtr daj . :wallbash:


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nieźle. Obsadzanie zbiornika przed rozpoczęciem jego dojrzewania. Już mnie nic nie zdziwi.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz tyle glonów więc nie rozumie po co te podmianki ?

Chyba tylko po to żeby dostarczać glonom Papu żeby lepiej rosły :thumbdown:

A światło tez raczej nie sprzyja temu baniakowi i jego mieszkańcom, no chyba że tylko to tak na zdjęciu wyszło.

Przestań podmieniać wodę i zrób testy, nie masz swoich to poproś kogoś niech wpadnie do ciebie na kawę ze swoimi.

wiem że się pośpieszyłem za bardzo i to są efekty.... niestety ale każdy uczy się na własnych błędach, Jutro będę u Marcina to on testy zrobi i Kaskadę z chemią założę powinno coś pomóc lub przynajmniej zahamować te Gloniska,ale na bieżąco je wywalam staram się też codziennie czyścić Kubek od Odpieniacza z tym tylko mogę mieć do Czwartku problem bo jak na złość Rura w Łazience pod wanną musiała trzasnąć i klops pół piwnicy zalało :) ale jakoś muszę to przeżyć Bakterię lałem "Nutrafin"

Dzisiaj jak czyściłem to zauważyłem że zoa zaczęły się powielać..

na 3 Tygodnie stopuje z podmianami i oświetlenie zmniejszę do 4-5 Godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem z glonami nie ma co walczyć, same muszą się wynieść. Zbiornik musi dojrzeć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak boogiee pisze, skończy się dojrzewanie to skończą się glony. A z tymi podmiankami wstrzymaj się do czasu zakończenia dojrzewania. Na razie nic więcej nie wpuszczaj. Po pewnym czasie zielone glony zaczną obumierać ( z zielonego będą się robić takie siwe )aż się całkowicie stracą


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynają te gloniska ustępować :) jednak podejrzewam że to zasługa Kaskady z Wkładami :) oświetlenie zmniejszyłem do 4 Godzin i 15 Min, na razie nic więcej nie kombinuje niech spokojnie teraz sobie to wszystko dojrzewa jak testy wykażą że trzeba zacząć robić podmiany to dopiero zacznę :) może do Wakacji ucieknę do 216 Litrowego zbiornika też profilowy :) na razie jest projekt szafki na Górze akwarium na dole schowek na wędki i klamoty, i ogólnie Szuflady gdzie będzie można coś schować sampa na pewno w tym większym też nie będę robił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem generalne porządki :) przeczyściłem szyby, Odpieniacz, Grzałkę, skałę tam gdzie mogłem właściwie tylko pozostałości glonów koło Xenii zostały bo nie chciałem jej uszkodzić resztę całkowicie wyczyściłem szczotką i przepłukałem wodą wcześniej odlaną tak żeby wody w akwarium nie zmącić , przy okazji kilka sporych wieloszczetów usunąłem :) i jeszcze raz ją ułożyłem :) jutro przepłukam wkłady w kaskadzie oraz Pompy cyrkulacyjne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dotykaj się do zbiornika w ogóle tylko czyść odpieniacz żeby Ci się nie przelał i nie bądź taki nerwowy niech sobie dojrzenie i w tedy glony znikną same????

jakie masz NO2 teraz ???? Nie szkoda Ci ryb i korali ??? Tu dopiero dojrzewanie się zaczęło:)

Popracuj nad cierpliwością i zanim założysz większy baniak to zrób z tego cudo :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynaliśmy tego samego dnia i od tego czasu masze drogi się rozeszły... U mnie nie było nitkowych były okrzemki i zielone na szybach i nic więcej :p lałem tylko fito i ..

http://nano-reef.pl/topic/40455-najmniejsza-solniczka-na-forum-12l/page__st__40


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Spokojnie nie ma tragedii z każdego D da się wyjść. Nie podmieniaj, wsadź adsorbent fosforanów, kup mitraxa to ci wyżre nitki, pogadaj z kimś kto ma mnożące się w akwarium małe ślimaki na glony to zjedzą nalot i spokojnie obserwuj. Sprawdź ca mg kh i doprowadź te parametry do ładu. Możesz też podbić gęstość [zasolenie] do 1.026.

Na większe przejdź jak wyprowadzisz ten baniak i nabierzesz trochę doświadczenia.

Jak tam kreweta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.