Skocz do zawartości
marbecz

Jak zaraziliście się morszczyzną ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak sobie grzebię w baniaku i wspominam opowiadania kolegi o akwarium morskim które posiada i to dzięki niemu postanowiłem sam się w to pobawić,i tak się zastanawiam co Was skłoniło do posolenia wody?

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze nurkowanie w egipcie :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Nie mialem żadnego doświadczenia, nie znalem nikogo, kto moglby mi pomoc. Po prostu potraktowalem to jak wyzwanie. Zaczalem czytac forum i tak jakos poszlo. Ze wzgledu na brak doswiadczenia zdecydowalem sie na ReefMaxa. Teraz juz mysle o czyms wiekszym i mam nadzieje ze w tym roku postawie jakies 500 litrow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dziecka pasjonowałem się przyrodą, zawsze przesiadywałem przed telewizorem jak zahipnotyzowany słuchałem/słucham do dziś dzień Krystyny Czubówny :unworthy: Każda wycieczka do ZOO kończyła się na akwarium, gdzie zawsze spędzałem najwięcej czasu. Zaczęło się niewinnie od małej kosteczki z gupikami. Później trochę większe. Każda wizyta w sklepie zoologicznym trwała i trwała.. aż w pewnym momencie sprzedawca postawił duże akwarium wystawowe, było to coś nowego, nieznanego. Opowiadał o żywej skale o odpieniaczach etc. była to dla mnie czarna magia. Zafascynowany byłem nawet wirkami na przedniej szybie, wtedy nie wiedziałem nawet co to jest :) i od tego się zaczęło, wertowanie internetu, poznawanie nowych ludzi etc. etc. jestem z Wami niecałe 3 lata, od 23 grudnia 2008 :) ta data jest oficjalną, choć forum czytałem już długo, długo wcześniej :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszą akwarytyką morską spotkałem się w Gdańsku róg al. Grunwaldzkiej i ul. Sobótki. Oprócz akwarystyki słodkowodnej była też morszczyzna. Prowadzący był wyrozumiały odpowiadał nawet na najbardziej najprostrze pytania. Była to druga połowa lat 90'tych. Sklep zmienił lokalizację na centrum handlowe w Gdańsku Osowie i jakoś szybko się zamknął. Wówczas zaporą była cena. Wesołe lata szkolne nie pozwalały na zbytnie ekstrawagancje.

Powrót do marzeń o morszczyźnie był nieoczekiwany. Na irc'u za namową ZHO znalazłem Reefshop. Mieścili się w Wejherowie. Przypadek sprawił iż w 2007 roku kupiłem mieszkanie w Wejherowie. Niby miało być super. Super w tym samym czasie ReefShop przeniósł się do Gdyni.

Z zamieszkaniem w Wejherowie skończyło się życie nomada, diś tu, jutro tam. No i jakoś tak się złożyło iż w końcu jak to mówił ZHO - posoliłem.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem do morza, cos mnie użarło i to byl ten bakcyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu.....wloska lodziarnia w niemczech....stalo tam cos pieknego...akwa na srodku lodziarni z krysztalowa,na blekitno oswietlona woda a w nim korale,hepatus,zoltek no i oczywiscie blazny...wtedy powiedzialem ze kiedys sobie takie sprawie...ale ze wzgledow na koszta moje plany byly wielokrotnie odkladane...marzenia konczyly sie na slodkim...gupiki-mieczyki-skalary-pielegnice-a na koncu paletki...z tymi szlo mi super ale sie znudzilem..w glowie siedzialo morskie i w koncu we wrzesniu 2010 sprzedalem paletki wraz z calym sprzetem i kupilem SERA Nano 60L-tak na probe...Boze jaki ja bylem szczesliwy...!w zoologicznych na slodkie nawet uwagi juz nie zwracalem...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w słodkowodnej siedzę już długooo... a morskiego bakcyla zawdzięczam Mateuszowi (matejoz) ;)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bezrobotnym :D

przeszukiwałem z nudów allegro i tak natrafiłem na odpieniacz i zacząłem czytać i trafiłem tutaj :D i tak się zaczęło na dobre :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 4 roku życia słodkie, po "przerobieniu" prawie wszystkiego na słodko, tak jakoś to wszystko zaczęło prowadzić na kurs zwany akwarystyką morską:)...kupno baniaka z Niemiec...czytanie forum i Egipt...i tak się jakoś kręci prawie 3 rok...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Drące ryja papugi i dziecko w jednym domu było zbyt dużym obciążeniem. Coś musiało zrobić wypad... rzut monetą zadecydował, że lecą papugi. Została luźna kasa po ptakach i brak (drugiego) zwierzaka w domu. Szybka wizyta w zoologicznym rozwiązała problem nadmiaru gotówki. Akwarium nie dość, że się ładnie prezentuje to i nie hałasuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara pizzeria Tivoli w Poznaniu na Słowiańskiej. Tam był klimat, urocza knajpka, świetna pizza, romantyczne lampeczki na stołach, piękne akwarium, no i...pierwsze randki z moją żoną. Teraz mamy ten klimat na codzień. Pozdrawiam :-)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Australia mnie zaraziła.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.acuariodeveracruz.com tam się zaraziłem jakieś 10 lat temu jako nastolatek. od tamtej pory z paroma przerwami przelałem duże ilości solanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowo otwartym sklepie firmowym AquaEL-a (koniec 2009 roku) zobaczyłem ReefMax-a, Miłość od pierwszego wejrzenia. :)

I tak pomału wystartowałem w lutym 2010 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chęci były długo jak miałem słodkie ale kasa robiła dużą zaporę ale wystarczył jedn wypad do egiptu by zarazić się dobre i tak już jest.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prze de wszystkim Kolory i piękno które nie występuje nigdzie indziej, oraz wdzięk z jakim Ryby Morskie ujawniają swe barwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogoń za marzeniami które raczej nigdy się nie ziszczą :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja poszedłem do sklepu akwarystycznego i po prostu jak zobaczyłem te kolory to wiedziałem, że muszę mieć morskie.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez grę w POKERA :lol::lol:

Jak to czasem bywa człowiek lubi sobie umilić życie różnymi zabawami lub grami .

Moją grą był POKER.

Chodziłem więc do znajomych na kilka partyjek,

aż pewnego dnia trafiłem do domu gdzie było akwa morskie.

Nie powiem że było piękne bo było akurat w trakcie dojrzewania,

ale rozmowy na jego temat w trakcie gry były dość ciekawe co mnie zainspirowało i

w ciągu pół roku odpaliłem moje 120 l


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaraził Roman Rożek, dziś nie wiem czy mu dziękować czy nie - te rachunki za prąd !rtfm.gif

Postawił w domu swój pierwszy baniak, odpalił hqi, dopalił T8 - pół godziny, nos przy szybie i wiedziałem że też muszę to mieć tongue.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogą płciową choc Moja twierdzi ze przez telefon. Nie zmienia to jedna faktu ze choroba sie poglebia i w moim przypadku nie ma juz ratunku :ball:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie ,jak większość osób na forum , a że lubie wyzwania to tak już z 3 akwaria zasoliłem i teraz w planach 300-450L ,ale bardzo spokojnie ,bez pośpiechu ,bo to jest choroba ,masz małe i zaraz planujesz większe ,i jeszcze większe ,aż w końcu przeliczasz ,a tu koszty uuuuuuuuuuuuu,ale że wchodzą nowe rozwiązania(LEDY) więc warto ,jeszcze byłem na urlopie w Chorwacji ,to tam rewelki nie ma ,co do Egiptu ,ale nurkowałem i podziwiałem ten wspaniały świat , aaaa zapomniałem te wspaniałe forum Nan- reef dzień bez forum ,to dzień stracony , :thumbup: pozdrowienia dla wszystkich morszczaków


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie połącze ten temat ze starym, ktory juz jest ale nie moge znaleźć bo tematu nie pamietam

takze poprosze o pomoc i wklejeniu linka tutaj. dzieki

pozdro

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.