Skocz do zawartości
zachu

Wysokie NO3

WODA na podmianke  

131 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z k?d masz wode na podmiany

    • Kupuje w sklepie gotow? s?on? wode
    • Kupuje tylko RO/DI i mieszam sól w domu
    • Mam swój RO/DI i nie kupuje wody ze sklepu


Rekomendowane odpowiedzi

Ten odpieniacz jest straszliwie słaby... Kubełek też bym odłączył, co mnie bardziej zastanawia, to jest to oswietlenie. Czy to jest jakas pomylka, czy to swiatło faktycznie oświetla 180 litrów? Można gdzieś obejrzeć zdjęcia tego zbiornika?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak takie mam swiatelka. zaczynam niebieskim led, pozniej t5 - bialo niebieskie wlaczam na 3h. t5 gasze wlaczam MH ( 10000K sylvian) na 3h i wracam do T5 n 3h (9h swiatła) jeszcze chwilke poswiece na niebiesko led i nastaje ciemnosc.

zbiorniczek mlody wiec nie ma co ogladac.

myslisz ze swiatlo ma cos do no3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skała skąd była?? tzn fracht?? odgazowana..?? może sucha...?? ja jak zawaliłem system to NO3 miałem powyżej 50.

Zneutralizowałem go Purigenem no i dużymi podmianami wody.... zrobiłem około 4-5 podmian po 11 litrów (zbiornik 105 l) i wszystko wróciło do normy... podmiany robiłem raz w tygodniu..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała jest ze sklepu, na kilogramy. nie wiem jaka nigdy nie pytalem. na pewno nie sucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Z tego sklepu w którym kupowałeś wcześniej wodę??

Purigen nie adsorbuje azotanów tylko częściowo odcina cykl azotowy[podobnie jak odpieniacz] i dzięki temu obserwujemy spadek stężenia azotanów. Taki wniosek wyciągnąłem z obserwacji ale pewien tego nie jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skałe kupiłem w innym sklepie, ten z lewa woda nie ma skaly w sprzedazy.

wlasciciel obiecal ze zmieni wklady w filtrach tlumaczyl sie uszkodzonym tds em i ze dawno nie robil testow ro/di. przyznal sie ze faktycznie nie zmienial dawno prefiltrow i zywicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skałe kupiłem w innym sklepie, ten z lewa woda nie ma skaly w sprzedazy.

wlasciciel obiecal ze zmieni wklady w filtrach tlumaczyl sie uszkodzonym tds em i ze dawno nie robil testow ro/di. przyznal sie ze faktycznie nie zmienial dawno prefiltrow i zywicy.

Nie wierzę,próbował oszczędzać na wymianie prefiltrów i żywicy,takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego sklepu w którym kupowałeś wcześniej wodę??

Purigen nie adsorbuje azotanów tylko częściowo odcina cykl azotowy[podobnie jak odpieniacz] i dzięki temu obserwujemy spadek stężenia azotanów. Taki wniosek wyciągnąłem z obserwacji ale pewien tego nie jestem...

Mieszanina wymieniaczy jonowych pochlaniająca amoniak, azotyny i azotany.

Opakowanie 100ml wystarczy do akwarium 400l na pół roku.

Purigen jest najwyższej jakości syntetycznym absorbentem, znacznie przewyższającym inne tego typu produkty dostępne na rynku.

To nie tylko mieszanina wymieniaczy jonowych i substancji o właściwościach wchłaniających, ale unikatowy makroporowy syntetyczny polimer, wychwytujący rozpuszczalne i nierozpuszczalne zanieczyszczenia z wody.

Jego wydajność i szybkość działania przewyższa podobne produkty o 500 %.

Usuwając organiczne zanieczyszczenia pozwala na skuteczne wyeliminowanie ze zbiornika amoniaku, azotanów i azotynów, jednocześnie nie pozbawiając wody cennych pierwiastków śladowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rofl.gif

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sensie z czego sie smiejesz ??

to jest skopiowane ze strony sklepu , to nie moj wymysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

On wcale nie adsorbuje azotanów. Pisze to sam producent na swojej stronie. A producent chyba najlepiej wie co produkuje... http://www.seachem.c...es/Purigen.html

No i na 100% nie jest to absorbent tylko adsorbent. Mówiąc uproszczonym językiem jest to substancja do której powierzchni "przyczepiają się" związki które chcemy usunąć.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On wcale nie adsorbuje azotanów. Pisze to sam producent na swojej stronie. A producent chyba najlepiej wie co produkuje... http://www.seachem.c...es/Purigen.html

SKOPIOWALEM TO ZE STRONY SKLEPU POWTARZAM

http://sklep.roslinyakwariowe.pl/seachem-purigen-100ml-p-6386.html

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To znaczy, że osoba, która pisała ten opis nie przeczytała uważnie opisu na stronie seachem...

Zresztą jeżeli w to nie wierzysz to weź szklankę wody, w której będzie np 10 mg/l azotanów i wsyp do niej garść purigenu. No i za godzinię zmierz azotany...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ja tam w swoim akwa zbilem nim do zera ,, nie wiem co tam zrobil ale zbil

efektem koncowym bylo 0 i oto pewnie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Tak ale nie zastanowiłeś się nad tym, że purigen odcina cykl azotowy na samym początku. To znaczy adsorbuje związki organiczne [częściowo] zanim te "zamienią się" w amoniak i dalej w azotyny i azotany. Puirigen zwalcza źródło a nie efekt [czyli azotany]. Tak zresztą pisze producent. Sam stosuje bardzo dużo purigenu. Jest to produkt który bardzo ułatwia życie.

Gdyby purigen był adsorbentem azotanów to bał bym się go zastosować. Jego zaletą jest właśnie to że odcina cykl azotowy na początku a nie na końcu.Z powodzeniem można go więc stosować np w akwarium roślinnym.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zwyczajnie podlaczam RO DI obok wanny kiedy robię wodę, przykrecam zwyczajnie w miejsce prysznica. Nie mogę robić zmian w instalacji więc taki sposób mi wystarcza, i tak robię wodę tylko na dolewke raz na 2 tygodnie.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) w miejscu w którym mieszkam nie moge ingerowac w instalację wodno kanalizacyjna. (tak mam w umowie)

2) to wygodne kupić gotową sloną wodę

Jeśli nie możesz ingerować w instalację wodno-kanalizacyjną w domu tomożesz zrobić tak jak ja zrobiłem.

Opis masz w dwóch postach:

Pierwszy post

Drugi post

Hula aż miło i nic nie musisz w domu zmieniać. dodatkowa zaleta jest taka że jak nie potrzebujesz filtra to możesz go trzymać gdzie Ci się podoba.

Musisz tylko pamiętać żeby nie pozwolić na wyschnięcie żywicy - ja jak nie uzywam filtra to wyloty filtra spinam zaworkiem ze sobą.

Pozdrawiam


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz ingerować w instalację wodno-kanalizacyjną w domu to możesz zrobić tak jak ja zrobiłem.

Opis masz w dwóch postach:

Pierwszy post

Drugi post

Hula aż miło i nic nie musisz w domu zmieniać. dodatkowa zaleta jest taka że jak nie potrzebujesz filtra to możesz go trzymać gdzie Ci się podoba.

Musisz tylko pamiętać żeby nie pozwolić na wyschnięcie żywicy - ja jak nie używam filtra to wyloty filtra spinam zaworkiem ze sobą.

Pozdrawiam

stary post z 2011

- ro/di już dawno zainstalowane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Jak zalewalem akwa zabraklo mi 25L wody, podjechalem na szybcika do sklepu, chcialem kupic slona, ale juz nei bylo, wzialem RO, podjechalem do domu i spr TDSem, fakt ze Hanka ktora chyba padla bo na mojej wodzie pokazywala 10 a ze sklepu 77, pare dni temu podjechalem do sklepu i powiezialem ze jak bralem wode to pokazalo mi 77, koles napisal ze wymieniali membrane, zapytalem czy maja DI odp ze nie, ze po membranie jest okolo 7-10 i taka mozna lac, masakra ehhh co za ludzie, a pozneij walki w akwarium z plagami :/ z reszta widac u nich w duzym akwa rdze na skalach :/ pierwszy i ostatni raz kupowalem RO ze sklepu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są nawet zaworki na kran zakładane,nie widziałem,ale ktoś o nich pisał kiedyś.Wydatek na komplet filtra nie jest duży,ja mam membranę ponad 3 lata,właśnie ją sprawdziłem i TDS pokazał 5.Jeśli chodzi o prefiltry to wymieniam co pół roku z tym,że my mamy czystą wodę.

sa sa, sam, mam tak zalozone, dodatkowy zaworek do zaworu od pralki i RO wisi sobie nad pralka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.