Skocz do zawartości
cromags

Awaria prądu

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, jak długo jest w stanie wytrzymać baniak 360L bez prądu? Domyślam się, że najważniejsza jest cyrkulacja ale co dalej? Widziałem kilka postów w tym temacie ale pisanych dawno. Zastanawiam się nad zakupem czegoś w rodzaju UPS ale z podłączeniem do akumulatora, nie wiem tylko czy jest sens. Czy mieliście jakieś problemy w związku z utratą prądu?


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh wlasnie mialem pisac temat jaki ups polecacie :) ja akurat nie mialem problemu (jeszcze i na szczęście ) z brakiem pradu, ale najwazniejsza jest cyrkulacja, bez pienidla, i swiatla baniak sobie poradzi przez ten czas braku pradu ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile razy wyłącxyli ci prąd w ciągu ostatnich 2 lat? Mnie ani raz.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeszcze sie to nie zdarzylo przez ostatnie pol roku , ale dla przykladu w zeszlym roku nie mialem pradu po okolo 1-2H co okolo 2 miechy

a co o tym sadzicie http://allegro.pl/nowy-ups-orvaldi-650sp-390w-2l-gw-4-gniazda-fv-i1931329451.html niedrogi ale czy wystarczy na cyrkulacje ??

pytam w razie W , bo czesto mnie nie ma w domu po 13-14 godzin i nie chce w nowym baniaku miec niespodzianki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem awarii od kilku lat ale strzeżonego... na necie są dostępne awaryjne zasilacze, nie są tanie ale może warto pomyśleć o ich zakupie w szczególności jak ma się jakieś fajne zestawy pływające :

np. http://allegro.pl/awaryjny-zasilacz-co-ups-600w-aku40-przetwornica-i1934731509.html


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awaryjnie to ja mam tylko napowietrzacz na baterie :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile razy wyłącxyli ci prąd w ciągu ostatnich 2 lat? Mnie ani raz.

Powiedz to mieszkańcom szczecina po tej ostatniej wielkiej awarii:)

druga sprawa to ile czasu taki ups podtrzyma akwa, bo pewnie nie za długo?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem awarii od kilku lat ale strzeżonego... na necie są dostępne awaryjne zasilacze, nie są tanie ale może warto pomyśleć o ich zakupie w szczególności jak ma się jakieś fajne zestawy pływające :

np. http://allegro.pl/aw...1934731509.html

Ten może już mocno pomóc 50W przez 7 godzin. Łatwo przeliczyć co połączyć przez to urządzenie żeby podtrzymać funkcje systemu. Można pokusić się zakładając że awaria trwa krócej na zasilanie pompy obiegowej i jakiejś lampki.

Ja mam podłączone przez zwykły ups komputerowy dwie pompy cyrkulacyjne sterowane BOYU i pasek led który daje troszkę światła.

zestaw wytrzymuje do 3 godzin. i zwykle to wystarcza. Odpieniacz i cała reszta czeka na prąd.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Aby coś było to warte to parę stówek nie wystarczy.

Aku żelowy tak ok 74Ah to już jakieś 450PLN

przetwornica 150W 12V ~ 230V to 100PLN

ładowarka do aku 100PLN

przekaźnik 230V 4-ro stykowy 30PLN

no i dobrego elektronika aby to podłączył i działa w pełnym automacie.

Na samym falowniku wytrzyma śmiało ok. 70 godzin jak dojdzie obieg to jakieś 12 godzin.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darev ale powiedz mi jaka pompa obiegowa będzie działała na takiej przetwornicy? żeby miało to ręce i nogi to taką przetwornice mogę załatwić za 700 zł brutto i będzie miała 200W + oczywiście akumulator

u siebie mam podłączoną 1 cyrkulację pod zwykły ups i na kilka godzin wystarcza

jeśli ktoś nie ma paletek to tyle wystarczy żeby baniak funkcjonował

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak mam podłączoną koralie 7 pod aku żelowy z przetwornica- kilkanaście godzin spokojnie wytrzyma aha i alarm na sms ze nie ma prądu jak by dłużej nie było podłaczam agragat[w bloku na balkonie tez można odpalić]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem taką sytuację w bloku że ktoś odpalił agregat... po 2h wisiała pajęczyna przedłużaczy po oknach sąsiadów... :)

Wracając do tematu...

Mam jakiś zasilacz UPS ale nie wiem jaki :) aku jakieś też mam... wystarczy po podłączać i będzie grało.. ale żę ostatnio zanik prądu miałem w zeszłym roku i to z powodu przepalenia się bezpiecznika głównego na klatce... to mi się nie chce... cały zestaw z odzysku... ktoś wyrzucał UPS bo nie trzymał energii... potem ktoś wyrzucał akumulatory bo miał za dużo... i takim cudem trafiło to do mnie.. :)

A jak by podłączyć cyrkulator 12V zamiast 230V nie pociągnęło by to dłużej..??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki o którym pisze Qba25 - tylko słabszą wersję.

UPS Cyber Power DX 600 E. 600 VA / 360 W. Podłączony pod akwarium od roku.

Jest ogólnie dostępny. Kosztował mnie ok. 200 zł.

Niedawno przy braku prądu ponad godzinę utrzymywał na ruchu 2 pompki w sumie 24 W i trzystopniowa skala pojemności akumulatora pozostała pełna - czyli na trzy diody wskazujące pełne naładowanie wszystkie się świeciły.

Wygląda na to że jeszcze by wytrzymał dłużej.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprzęt do polecenia dla akwarystyki morskiej.... :)

Mój akumulatorek to 12V Panasonic LC-RA1212P1 (20Ah)

UPS MED-COM 500 SpeekerUPS

Czemu się wstawiły dwa moje posty :/ ?? to nie ja... :X


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...taką przetwornice mogę załatwić za 700 zł brutto i będzie miała 200W ...

Za 700 zł????

Ja mam WHITENERGY 150W i pompa OR2500 śmiga normalnie, gorzej było ze świetlówkami, nie odpalały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie i ile mamy zwierzaków w akwarium, przy dużym zarybieniu na pewno czas będzie krótszy. Myślę, że każde akwa wytrzyma min 3-4 godz. bez prądu.


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS to zawsze jakieś rozwiązanie ale być może to jest lepsze: http://allegro.pl/agregat-pradotworczy-generator-pradu-950-w-fv-i1933418253.html


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie podobne chińskie "cacko" kupiłem jeszcze w czasach taniego dolara w Castoramie za ok 190 zł. W przeciągu kilku lat agregacik przydał się kilka razy. Jak nie ma prądu więcej niż 5 godzin zanurzam pompy cyrkulacyjne tak że zaciągają powietrze. Korale się stresują, ślinią na maksa ale jeszcze żadnego nie straciłem.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agregacik super, tylko jak taki ciperwatorek uruchomić w bloku a szczególnie nocą ?


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agregacik super, tylko jak taki ciperwatorek uruchomić w bloku a szczególnie nocą ?

A jak go uruchomić jak nie ma komu go uruchomić, jest jakiś z autostartem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do awarii prądu. W tvn24 z powodu silnego wiatru przewrócił się słup wysokiego napięcia. Kartuzy (Pomorskie) bez prądu...


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego ilu jest odbiorców tlenu, pory doby, oświetlenia. Cyrkulacja i odpieniacz nie muszą działać cały czas w czasie braku prądu. Wystarczy, że będą załączane na pewien czas w określonych odcinkach czasu. Pomocne przy ustaleniu strategii włączeń cyrkulacji w czasie awarii jest mierzenie pH bo to ono świadczy o wzroście CO2 jak również sam spadek pH poniżej pewnych wartości czyni sytuację niebezpieczną. W ten sposób nie musimy mieć wielkiego UPSa.

Co do słupa WN to nie przesądzałbym czy przewrócił się od wiatru czy starości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ godeusz nie wiedziałem że mieszkasz w bloku to oczywiście zmienia postać rzeczy

@ Darev mam na szczęście taki komfort że jak mi wyłączają prąd w domu to mi Solid dzwoni na komórkę z informacją o braku zasilania więc mogę spokojnie podjechać i podłączyć agregacik :)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.