Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Marek musisz miec aluminiowy ten stelaż ja pod 700 litrów mam ze stali, profil 60x40 nie wiem co było by wstanie go ruszyc :welcome:


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remont mieszkania trwa nadal,stelaż powinien być za tydzień.W sprawie szkła prowadzę rozmowę z AM.Chyba zamówię szkło o grubości 12mm,ale ze spinką.Chyba nie będzie mi przeszkadzać bo i tak będzie korona.Zaoszczędzę na tym 1400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tyle floty to proste że ze spinaczem. Jeśli będziesz miał koronę to wcale Ci to w niczym nie przeszkodzi. A nawet będziesz miał półeczkę nad taflą wody :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w AM zamawiasz, to będziesz miał dużo czasu zeby sobie wszystko jeszcze raz przemyślec :D

ale odwdzięczą się wykonaniem, tak że będzie dobrze :thumbsup:


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas oczekiwania 2 tygodnie,ale na spokojnie,remont jeszcze potrwa 2 tygodnie więc będzie w sam raz.Potem wszystko ruszy z kopyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie trwającego remontu pomału zastanawiam się nad filtracją mojego zbiornika.Jak siebie znam przerybię zbiornik i będę płakał,że mam wysokie fosforany dlatego też zacząłem myśleć na czym będzie ta filtracja oparta.Skały będzie tylko 50kg i zmontowana w jakąś ładną przestrzenną konstrukcję.Będzie Sebastkowy odpieniacz na prawdziwe 2000L.Skały do sumpa raczej nie chciałbym dawać,miałem kiedyś jakiś syf tam wiecznie był.Dużo się słyszy ostatnio o wspomożeniu filtracji Siporaxem o którym na razie nic nie wiem.Było kiedyś u mnie refugium i nic mi z niego nie wyszło,nie wiem gdzie popełniłem błąd.Nie wiem czy nie pojadę na samej wódce jak na koniec w moim poprzednim zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem ciężar szkła,bez silikonu,opasek i przelewu i wyniosło 175kg.Będzie problem z wniesieniem,na zakrętach w wąskim przejściu nie będzie mogło trzymać na raz kilka osób.Może jakiś wózek ?

Czym pomalować stelaż ?

najlepiej zwykła nitro a na nią na pół mokro klarlak gwarancja do końca życia i jedan dzień dłóżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar ty mieszkach w bloku czy w mieszkaniu? ja mieszkam w domu i od mojego akwa na skutek parowania zaczęły mi sie rozłazić piękne schody fornirowane za które zabuliłem w promoccji 30 tys wiec jak bedziesz miał 1000 litrów w obiegu pomysł nad odprowadzaniem wyparowanej wody mi paruje okoóo 20 litrów na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie tez wzmacniam szafke pod wafeboxa. Jezeli chcesz wzmocnić stelaz z uwzglednienim "bujania" to po prostu wstaw wzdłużnie zastrzały pod kątem. To zalatwi sprawe definitywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporex to klasyk, lata stosowany, na pewno nie zaszkodzi jeśli umieścisz go w sumpie, tak aby nie zatykał się supstratem - jedyna poważna wada.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar przepraszam ty jesteś chyba stolarzem? pytam dlatego ze ja mam stelaż z drewna i jest suuper -i niczym nie musze go malować!! dlaczego nie chcesz zrobić drewnianego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Axela1,stelaż już zamówiony.Będzie ocynk i malowanie proszkowe.

Bibik,ja mieszkam w bloku,ale nigdy nie miałem problemu z wilgotnością,maksymalnie miałem 65% a teraz do monitorowania kupiłem elektroniczny i zobaczymy jak będzie.Miałem w tym pokoju kiedyś dwa akwaria o łącznym litrażu 750 litrów i było OK.Jak co kupię pochłaniacz wilgoci,ktoś z kolegów już tu ostatnio na ten temat pisał.

Mam czas więc rozważę inne warianty filtracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku a jak wyglada pomysl na oswietlenie masz juz plan w glowie co to bedzie?


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez zakupiłem pochłaniacz szkoda ze nie wczesniej

Jaki masz elektryczny czy tabletki ?

Normad,będą te nowe lampy co mam BP 2 x 140W i będą świeciły nad dwoma wyspami,reszta baniaczka lekko niedoświetlona i takie jest zamierzenie.Może kiedyś wymienię na większą lampę i mam już do niej instalację elektryczną zrobioną w razie czego.Na pewno to będzie lampa LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten jest wypróbowany w praktyce. zanim go kupiłem długo naradzałem sie co do parametrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tak mocny nie musi być trzeba po prostu sprawdzić jakie jest dzienne parowanie jak 2L/24h to po co taki o wydajności 20L/24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja przecież pisze ze mi paruje 20 litrow a nie dwa ,ale ważne jest do jakiej powierzchni metrażu est przeznaczone nie tylko ilość wody ktora ma być pochłonięta na dobe,a nawet ważniejszy jest przepływ m3 na godzinę tak mi tłumaczono

w skocie chodzi o to w jakiej kubaturzew sie ta woda znajdzie!

inne urządzenie potrzebne jest gdy 20 litrów wyparuje w pom 6x8m i inne w pomieszczeniu 16x5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to żeby kupił jak będzie wiedział ile mu odparuje a przy lampach led pewnie nie tyle co przy np HQI no i jaką ma wentylację w domu ,jak da za mocny to mu będzie pochłaniał tyle ile ma wydajności i przyspieszy parowanie w baniaku czyli jakby dał taki budowlany do osuszania tynków to i 100l na dobę by dolewał do baniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiasz sobie zadana wilgotność która chcesz utrzymać w pomieszczeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pochłaniacz i wiem jak działa i kupiłem za duży po czym wymieniłem na mniejszy i parowanie wody zmniejszyło się o połowę więc wydaje mi się że poziom ustawienia wilgotności nie jest najważniejszy ,bo w deszczowe dni jest inny ,latem jest inny ,i przy włączonym centralnym ogrzewaniu jest inny a tego już pochłaniacz nie rozróżnia dlatego pisze że mocniejsze wcale nie bywa lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.