Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

A też masz taki układ jak Inmar i ja - wszystkie pompy cyrkulacyjne na tym samym boku co komin? U mnie to pomogło dlatego, że pompy cyrkulacyjne wiszące wysoko, tuż pod krawędzią przelewu zaciągają syf z niższych partii akwarium. Oczywiście te drobiny, które znajdą się blisko pompy są przez nią wyrzucane dalej, ale ta część drobin, która jest od nich dalej łatwiej trafia do komina. W uproszczeniu, z tego, co widziałem po ruchu drobin wygląda to tak:

gallery_7670_2506_185432.jpg

Dużo bardziej wolałbym mieć pompy cyrkulacyjne na przeciwko komina, albo choć wyloty pomp głównych, ale przy takim ustawieniu akwarium trzeba kombinować.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, masz cholernie mętną wodę - skarpeta nic nie pomaga??

:)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A też masz taki układ jak Inmar i ja - wszystkie pompy cyrkulacyjne na tym samym boku co komin? U mnie to pomogło dlatego, że pompy cyrkulacyjne wiszące wysoko, tuż pod krawędzią przelewu zaciągają syf z niższych partii akwarium. Oczywiście te drobiny, które znajdą się blisko pompy są przez nią wyrzucane dalej, ale ta część drobin, która jest od nich dalej łatwiej trafia do komina. W uproszczeniu, z tego, co widziałem po ruchu drobin wygląda to tak:

gallery_7670_2506_185432.jpg

Dużo bardziej wolałbym mieć pompy cyrkulacyjne na przeciwko komina, albo choć wyloty pomp głównych, ale przy takim ustawieniu akwarium trzeba kombinować.

Mam 2 pompy na przeciwko komina skieruje je z dołu do góry, a trzecia która jest przy kominie z góry na dół czy to dobry pomysł ?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pompy cyrkulacyjne są naprzeciwko komina i dmuchają w jego stronę to ustawiłbym je dość nisko, np. w połowie wysokości zbiornika i skierował wyloty lekko do góry.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a zdjęcia kiedy będą nowe? :baby:

Kłopot z serwisem,aparatu nie będzie jeszcze miesiąc,może filmki z komórki zapodam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś na filmik nie umiem się zebrać,ciągle mi się ręce trzęsą,hehe,poza tym ciągle mi pływa syfek w wodzie i pomysły na jego usunięcie chyba mi się skończyły.Wczoraj wieczorem wyłączyłem waweboxa i zmniejszyłem cyrkulację z 30/100 na 30/60.

Poza tym co mnie martwi to te ślimaki nagoskrzelne,które załatwiają mi kolejne montipory talerzowe.Mam fajną lupę i latarkę z wąskim strumieniem światła więc dużo idzie zobaczyć po zgaszeniu światła i właśnie dziś znalazłem kolejne gniazdo jajek i kilka obok dorosłych slmaczków.

Tak sobie myślę co w końcu z tym zrobić,mam chexatenię i nie wiem czy je ona je,ale ma bebech jak gupik w ciąży razy cztery,może dokupić jeszcze ze trzy sztuki.Kupiłem też chrysusa,który zjada podobno takie slimaki,ale dostałem co innego,tu jest temat. http://nano-reef.pl/topic/53220-mial-byc-halichoeres-chrysus-podrosl-halichoeres-leucoxanthus/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogranicz karmienie to zaczną żreć slimory:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstaw całkiem Aminokwasy i zobacz czy jest efekt u mnie się poprawiło. A podawałem 1 krople dziennie na 125l wody a w drugim 7 kropel na jakieś 700l wody. Któregoś wieczoru zapaliłem światło w dużym akwarium i okazało sie że mam setki albo tysiące takich malutkich 1-2 mm ślimaków może to ich wina. Na nie podobno dobra krówka albo

5371_1.jpg

Canthigaster valentini

ale ja osobiście nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar - czy możesz podać poziom magnezu i wapnia. I pozostali, którzy mają paprochy we wodzie też niech podadzą.

Gdzies czytałem, że przy za niskim magnezie wytrąca się wapń i inne mikroelementy.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Ca mam 410 a Mg 1320,taki poziom mam od 2 tygodni bo korale ruszyły i zwiększyło się zużycie ballinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca 430 Mg 1370 chociaż wydaje mi sie jednak ze to piasek, jeżeli przy okazji przeprowadzki zaloze większy baniak to będzie w nim podłoże takie jak u sebastka jeżeli ktoś widział, taki zwirek , u niego nie było żadnych paprochow. U mnie jak jakaś ryba machnie ogonem przy piasku to nie mam ochoty patrzeć na baniak do końca dnia


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja puki nie rozwiążę sprawy syfu w wodzie piasku nie wsypię.Teraz jak go nie ma to jeszcze więcej go jest a cały detrytus nie wpada do komina tylko gromadzi się na dnie.Ryby przepływając wznoszą go do góry i jest masakra.tutaj coś trzeba poprawić i chciałbym spróbować z większą pompą obiegową,tak około 10 tyś. tyś więcej,czy miałby ktoś pożyczyć do testów na tydzień,dwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej zwiększyć/przestawić cyrkulację, tak aby syf szedł do komina ???

Tyle cyrkulacji co Ty to ja mam w połowę mniejszym akwarium... :) (nie liczę waweboxa)

Obieg chyba nie jest za słaby.

Teza z niskim magnezem chyba więc upadła...

T

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulację przestawiałem już dwa razy,musiałbym ustawić chyba pompy prosto w dno,ale jak przyjdzie piasek to nie przejdzie.Z tym obiegiem też tak trochę myślę,że jest dobrze,do komina mam spory przepływ wody bo to widać,ale jakimś cudem większość syfku zakręca przed nim w dół i dalej lata po akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż jeszcze jedną czy dwie pompki...


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż jeszcze jedną czy dwie pompki...

moim zdaniem to nic nie da, przecież ona tam ma już młyn totalny, jak dołoży kolejną pompę to ryby będą chyba w miejscu stały :) , moim zdaniem to sa resztki organiczne, tylko pytanie skąd one się biora no i w takiej ilośći


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to organika, dziś widziałem :D

Ale to mało ważne. Akwarium jest PIKNE :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to organika, dziś widziałem :D

Ale to mało ważne. Akwarium jest PIKNE :)

inaczej umawialiśmy się w Katowicach miałeś być wczoraj!!


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd ta organika,w rurach nic nie zalega bo zmnieiałem rury a syf jak był tak jest.Dziś kolejny raz zmieniłem położenie pomp oraz zwiększyłem ich moc na 80/100 na pulsowanie.Założyłem z powrotem też grzebień bo miałem zdjęte by woda przelewała się szerokim strumieniem choć nie wiem czy coś to zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z Marka baniakiem bo już zgłupiałem ,Marek narzeka a inni mówią co innego ?


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.