Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

to pokazuje do czego sie nadają ledy :) (w spsowym zbiorniku). A lampa Ati jak wiadomo ma magiczne odbłyśniki wiec powinieneś zaobserwować jeszcze wieksze zuzycie kH :)

Daj znać czy faktycznie bedzie jeszcze lepsza konsumpcja kH.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to "lata", ja osobiście latam na ręcznym i mam pytanie co odpowiada za utrzymanie przewodu zasilającego za akwa? ciężarek czy jakiś zwijacz bo widzę, że ciągle jest lekko naciągnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to "lata", ja osobiście latam na ręcznym i mam pytanie co odpowiada za utrzymanie przewodu zasilającego za akwa? ciężarek czy jakiś zwijacz bo widzę, że ciągle jest lekko naciągnięty.

Wisi pod własnym ciężarem,jest elastyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem. Kiedy ja doczekam się takiego pięknego akwarium ??? :blushing:


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek pomijając estetykę lampy konkretnie opadającą plekse jakie wrażenia z samej ilości światła pod ati?ja u siebie jestem zadowolony

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego u Marka pleksa opada, dziwne. Pleksa nie opada jeżeli ATI ma 8 świetlówek, przy 10 jest już troche za duża powierzchnia i niestety opada. Mam obie i u mnie ta w lampie 8x80W jest prosta jak stół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcosB mi przy 6x80 pleksa opada.Te typy tak chyba mają na początku mnie to denerwowało ale się przyzwyczaiłem.

Baniaczek pierwsza LIGA

Pozdrawiam Robert

Edytowane przez robert2678 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek pomijając estetykę lampy konkretnie opadającą plekse jakie wrażenia z samej ilości światła pod ati?ja u siebie jestem zadowolony

pozdr.Jarek

Tak,jestem zadowolony,to w sumie moja pierwsza lampa T5,zawsze świeciły z HQI lub ledami.Jarek,Miałeś swój udział w zakupie tej lampy przez Krzlewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek

jak masz ustawione pompy tunze? w sensie w jakim trybie i na jakie moce?


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8x80 a jak pisałem i teraz jeszcze raz zmierzyłem,na środku pleksa mi opadła o 2,5cm.Dziś jeszcze mi odpadł jeden przycisk przy wyświetlaczu.

Tomiooo,pompy mam skręcone bo za mocno dmuchały mi,wiecznie gdzieś miałem odkryte dno.Jedna jest niesterowalna i chodzi na 8000l/h a pozostałe,jedna pulsacyjnie 30 do 100% a druga 30 do 50 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą pleksi to jest tak, że są jej dwa rodzaje. Przynajmniej ja tak miałem.

Jak kupiłem swoją Sunpower ściemnialną 8x80 to pleksi była cienka i faktycznie opadała. Lampę po tygodniu zawiozłem do sklepu, bo coś tam nie grało ze sterowaniem wiatraków, była to kwestia ustawienia, ale Łukasz zaproponował że mogę wziąć drugą, bo już ją przynieśli z dołu nie wiedząc że w mojej chodziło o pierdołę. No to jak już była taka propozycja, to wziąłem nową. Pleksi w tej nowej była ze dwa razy grubsza. Nic mi nie zwisa i nie opada w lampie do dnia dzisiejszego.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj widzę marku następny badziew robi ati z resztą widać po cenie różnica 2 tysiące robi swoje


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi osobiście to ugięcie nie przeszkadza i tak mam koronę ,można nową zaślepkę wypalić na laserze tak aby łapała plexe tylko po co?

moim zdaniem tu o ilośc światła chodzi ,jak dla mnie lampa jest ok

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam na wprost wejścia i ciekawie nie wygląda a nie chcę lampy mieć w całości w koronie ze względu na temperaturę.Zaplanowałem sobie zrobić właśnie taką spinkę,ale trochę szpary trzeba zostawić na wentylację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek obróć lampę o 180 stopni i po kłopocie


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek obróć lampę o 180 stopni i po kłopocie

Kabel bym miał z przodu :whistle: Spoko,przyzwyczaję się,ważne,że świeci.Mi bardziej chodziło,że taki firmowy produkt takie buble wypuszcza i jeszcze ten przycisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mareczku,

jak zmiana zużycia baillinga po zmianie oświetlenia z LED na T5?

Edytowane przez tomiooo (wyświetl historię edycji)

zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj swoją Sunpawera 8X54 w nowego rozbierałem bo był mały problem.Jak zobaczyłem jak te lampy są zrobione i poskładane to osobiście gnoi z Ati bym pozabijał.Ati nawet nie ma kontroli jakościowej jak lampa jest gotowa.Realnie lampa warta max 1000 zł.Osobiście i tak pójdzie do tuningu.Pierwszy zakup i ostatni nawet gdyby złote linki montowali!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mareczku,

jak zmiana zużycia baillinga po zmianie oświetlenia z LED na T5?

Już wcześniej pisałem,bo świeciłem 3-4 tygodnie T5 DYI i w tym czasie rektor podbijałem kilka razy a teraz przy ATI kolejne razy.Zaczynam się bać czy mi on wyrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szyby to wygięła się w drugą stronę i jest to samo co wcześniej.Przy okazji wstawiam filmik dzisiejszy z nowego telefonu na oryginalnych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic się nie dzieje z niczym nie walczysz ,no chyba że wygięta plexi no to jednak coś się dzieje :dizzy:


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.