Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

:thumbup: By nie mieć więcej przygód z wylewającym odpieniaczem zamówiłem w Aqua-Trendzie chyba prototypowe urządzenie.Po prostu zamontowałem w kubku odpieniacza pojedynczy pływak i ustawiłem na połowę kubka. Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pochwal się Marku tym zakupem. Napisz coś więcej. Jak działa i gdzie kupić itd..

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pochwal się Marku tym zakupem. Napisz coś więcej. Jak działa i gdzie kupić itd..

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

To prototyp,nie ma ceny na to i działa jak pływak w dolewce tylko ma odwrócone bieguny,jak jest opadnięty to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehe Marek żeby tylko się to wszystko kiedyś ci nie zacieło,te automaty


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pewnym sklepie na allegro sa o ile pamietam odpieniacze ktore maja takie cos w zestawie


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się prezentuje.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik!

Blików Tobie nie brakuje :)?

Szczerze to na bliki nigdy nie zwracałem uwagi dopóki ktoś mi na to nie zwrócił uwagi i by ł to chyba Waldi,hehe,ale patrząc na jego oświetlenie to mam ochotę jakieś dwie diody takie zamontować.

Dziękuję za uznanie,miło słyszeć,że się podoba.

Z czym mam problem to kolorystyka bo przechodząc z ledów na T5 brakuje mi tego i opinie,że kolory są tylko na T5 to już pisałem,że to nie jest prawda.Wiadomo,że w dużej mierze zależy to od świetlówek,ale ja mam niedosyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze za wcześnie na efekty pod T5?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ostatnio chodzą mi po głowie T5, ale chyba najpierw musiałbym zobaczyć fajny zbiornik SPS pod tym światłem na żywo, żeby się zdecydować.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest kwestia świetlówek pewnie.Ja mam Sylvanie,dziś dałem 6 niebieskich i 2 czerwone,była jedna biała zamiast czerwonej i było strasznie biało jak dla mnie i Ingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja świece hybrydą, kilka godzin praktycznie tylko T5 z odrobiną royalblue i kilka godzin samymi LEdami. Powiem tak: pod samymi LEdami akwarium i korale wyglądają lepjej :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliki to bliki, HQI +T5 to nadal niedościgniony wzór, w mojej opinii. Sam mam teraz same T5 i kolory może i są ale świetlówki dają trochę martwe światło. Na zdjeciach to jest super ale na żywo bez blików...to nie to. Cały urok znika.

Dojście do odpowiedniej proporcji niebieskich, białych i czerwonych...masakra + zgrać to z włączaniem poszczególnych kanałów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,może zastosować patent Waldka i dołożyć 2-3 takie diody ? Na marginesie,ta Twoja żółta acra ma super przyrosty i chyba koloru nie straciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 watowy chip daje juz fajne bliki :)

im mniejszy ruch tafli wody tym lepiej jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ,ale czy nie stłumisz tych blików tyloma świetlówkami tego nie wiem


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbować można,jakieś wda punkty,ale sam tego nie zrobię,Edi,będziemy musieli pogadać.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, a nie mówiłem :)

Dokup sobie diody Royal Blue i będziesz zadowolony


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nibieskie chipy nie robia takich fajnych blikow jak biale.

Marek, nie ma sprawy :) moglbys wpaść do mnie i zobaczyc jak to wyglada, tylko moje akwa nie wyglada jak twoje :blushing:

nie mam jeszcze szafki skonczonej i to psuje caly wyglad :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę sobie zrobić listwę powiedzmy 150cm jak najwęższą się da by nie zasłaniała światła z T5 a w niej zamontować jakieś 2-3 słabe diody jako nocne a reszta to specjalnie dla blików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał 2 chipy po 30 watt

twoja lampa zakrywa prawie cala powierzchnie, ile tam masz miejsca? mozna zrobic 2 takie lampki, po jednym chipie. wypaliło by sie na laserze odpowiednie obudowy, zeby to jakoś konkretnie wygladało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.