Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie ma opcji by takie coś się znalazło,za duże to pewnie będzie z radiatorem i pewnie wentylatorem,to ma być coś na listwie góra 2-3cm szerokiej,ale może być długie.Inna opcja to zamontowanie ustrojstwa do korony akwarium po bokach.Drążę temat Tomasza,już mam przeczytanych 39 stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akra poszła trochę w zieleń. Co do blików , nie wiem czy przebijesz się z tymi ledami przez T5`tki. HQI tak ale Ledy chyba są za słabe dla naszego oka od T5. jeżeli ma to być widoczne to ledy musza być białe a świetlówki maksymalnie 1 biała reszta niebieskie i fiji. Jestem bardzo ciekaw efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak pisałem,mam 6 niebieskich i 2 różowe a ledy do blików będą białe.Z tym przebiciem się blikami to już ostatnio słyszałem,że nie będzie łatwo lub nawet nie możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przebijesz na bank,ile ty tam masz wat w tych świetlówkach?? 800 ? heheheh

jedyne wyjście tą lampę co masz umieścić na allegro

i robić nową :smiling: Marek

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ledy z soczewkami służącymi też za radiatory- może się przebiją .Przyjedź to dam ci wypróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ledy z soczewkami służącymi też za radiatory- może się przebiją .Przyjedź to dam ci wypróbować.

OK,przywiozę od razu łańcuszki do lampy bo znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać,że nigdy nie byłem tak zadowolony z swojego akwarium jak teraz,po części wpłynęła na to zmiana oświetlenia,do której chcę dołożyć jeszcze trochę led i powrót do produktów Aquaforest.Zmiana nastąpiła w połowie stycznia,zakupiłem wtedy sól z priobiotykami,do tego bakterie i pożywki czyli ProBios i ProF oraz ProBioF.Metoda ta jest bardzo tania i wydajna,wcześniej wydawana kasa na RowePhos przekraczała 150-200zł na miesiąc a i tak nie mogłem zejść z fosforanami niżej niż 0,06 a NO3 najczęściej przekraczało 10.Aktualnie podaję jeszcze z AF CoralE,MicroE,Iron,CoralA i pokarm CoralE i CoralFood.Podaję jeszcze Jod z Flourem który mam jeszcze z KZ i potas zakupiony w proszku na allegro.

Dziś podmianka 110l jak co dwa tygodnie,przy okazji czyszczenie sumpa,pompy obiegowej i pompy odpieniacza.Przed podmianą zrobiłem sobie testy i NO3-0,2 PO4-0,03 Ca-455 Mg-1335 zasolenie-1.025 K-400 Kh-7,1 Redox-450.Co mnie martwi to od jakiegoś czasu mam niskie Ph w granicach 7,7 do 7,9 ale na razie nic z tym nie kombinuję.W sumpie leżą stare woreczki Silicarbonu,250ml węgla od Rowy i dwutygodniowy adsorber fosforanów od AF.Zbadałem sobie też dziś wodę RO na PO4 i wynik 000 tak więc jestem ogólnie bardzo zadowolony.

Miałem małe uszkodzenie nowej lampy ATI,ale szybki serwis Acropory i wisi już nowiutka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miło słyszeć że u Marka 'zero' problemów,parametry wymienione super.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku ! Co się dzieje! Tego czytać się nie da! Jesteś zadowolony i nie masz żadnych plag ani problemów! :thumbsup:

PS . i tak trzymaj!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie dzieje? :shock: tu musiało się coś stać!!! milicja...milicjaaaaa hehehe

koniec świata :welcome:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek za dużo piwa od rana !

Mi po browarach też wszystko pasuje :-)

Ps> tez zacząłem przygodę z AF ale narazie za krótko na wnioski

Smyropad


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu powrot do t5 :) co bys tam nie lał bylo by dobrze :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ,,tez wróciłem do t5 i nie mogę uwierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mareczku mówiłeś kiedyś że zmieniłeś sól z AF na RS (chyba) bo na tej pierwszej Ci acry nie rosły. Teraz wracasz to AF + nowe światło i jesteś zadowolony z baniaka, Co Cię skłoniło do powrotu do AF skoro poprzednio została zdyskwalifikowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy Włodzimierz nam pokaze swoj powrot do t5. pewnie szczeki opadną :) ja jade na starych t5 i codziennie siedze przed baniakiem i paszcza mi sie smieje z radosci na widok koralików ktore wygladaja na przeszczesliwe :)

Edytowane przez jacek_1970 (wyświetl historię edycji)

 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mareczku mówiłeś kiedyś że zmieniłeś sól z AF na RS (chyba) bo na tej pierwszej Ci acry nie rosły. Teraz wracasz to AF + nowe światło i jesteś zadowolony z baniaka, Co Cię skłoniło do powrotu do AF skoro poprzednio została zdyskwalifikowana?

Głównym powodem do powrotu do AF to priobiotyka,która pozwala osiągnąć niskie wartości NO3 i PO4,niestety wszelkie próby VSV czy samej wódki nie dawały rezultatu przez kolejne miesiące,tak samo polimery nie chciały u mnie zaskoczyć.Dla przypomnienia startowałem na soli IO,ale następną solą była sól od AF i tak jechałem na niej jakiś czas,akwarium miało się świetnie i SPS-y miały przyrosty.Później przyszedł krach,acropory zaczęły umierać,a w wodzie pojawiły się słynne paprochy,które by wyeliminować usuwałem z akwarium po kolei różne rzeczy,typu piach,siporax i po kolei produkty AF.Mam swoją teorię,że winą prawdopodobnie był balling źle wykonany,który kupiłem gotowy w dużej ilości.Damian próbował mi wtedy pomóc,ale nie wyszło i nie znaleźliśmy wtedy przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to obyś teraz już odpoczywał od zmian w (s)pokoju :)

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że w końcu dograłeś do końca :) w końcu możesz siedzieć i pić piwko przed baniakiem bez wyszukiwania problemów :)

Czekamy na fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki nadal mi nie wychodzą,próbowałem dziś.Jako ciekawostkę wstawię dwa zdjęcia korala 31marca i z 27 kwietnia,czyli niecały miesiąc.Korala tego mam chyba od bardzo dawna i egzystował tylko do tej pory.

post-8194-0-52571200-1398625322_thumb.jpg

post-8194-0-62941000-1398625341_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał jak mam zabezpieczony kubek odpieniacza więc wstawiam fotki.Jest to prowizorka,ale tak chyba zostanie.Mam bardzo łatwą możliwość ustawienia poziomu bo kołek rozporowy ma wgłębienia i łatwo zaskakują kolejne schodki.Kołek dopasowałem do otworu w deklu.

post-8194-0-87053900-1398857809_thumb.jpg

post-8194-0-61283400-1398857810_thumb.jpg

post-8194-0-29865300-1398857812_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.