Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ostatnio duży problem z syfieniem się szyb,nawet jak wieczorem wyczyszczę to rano są zasyfione.Już wszystko odstawiłem i nie ma poprawy i chyba pozostał wkład dołożony do reaktora,może to on ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marku, a co dokładałeś do reaktora ?

U mnie jest trochę inaczej, rano wyczyszczę szybę i wieczorem już jest zielona. Stawiam na słońce bo szyba nie jest równomiernie pokryta nalotem


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosypałem wkładu,ale nie ARM-a a Knopa.Przypomniałem sobie,że jeszcze jedną zmianę jaką zrobiłem to nowe mrożonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja majac knoppa nie podaje mikro i sladowych i wciaz mam sporo glonow na szybach w postaci pylu na szybach. Na opakowaniu napisano ze to ma mnostwo mikro wiec pewnie tak ma być.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARM też zawiera mikroelementy,ale widocznie nie aż tyle.Ja tego mało dosypałem to jeśli miałbym cały taki zasyp to ryb bym nigdy nie widział ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to jednak Knop jest temu winny


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a nie myślałeś że masz świetlówki do d...y . Mam zasyp knopa, 14świetlówek 80watowych Ati, FM i Kz i szyby czyszczę co 3-4 dni


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem też że to po nocy masz szyby brudne i tu być może nie swietlówki są przyczyną ale jakieś pierwotniaki Ci się namnożyły


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tylko zielony pył i to po dniu. po nocy raczej nic nie przybywa.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A biorąc pod uwagę że Knop jest bogatym zasypem, używasz też bogatej soli z AF i do tego lejesz z tego co pamiętam z osiem innych buteleczek z mikro z AF - może po prostu jest tego za dużo ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, chłopaki ze Śląska regularnie jeżdżą po pokarmy do Skrzydlicy więc nie ma problemu.

Poza tym też używam kilku mrożonek Aquatics więc to nie to


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jeszcze mało doświadczonym morszczakiem, ale u mnie problem z syfem na szybach znikł jak wymieniłem świetlówki aquablue special na actinic blue, teoretycznie światło jest mniej ostre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jeszcze mało doświadczonym morszczakiem, ale u mnie problem z syfem na szybach znikł jak wymieniłem świetlówki aquablue special na actinic blue, teoretycznie światło jest mniej ostre

Ja u siebie mam aquablue special i dokładnie ten sam problem co Inmar - będę musiał pomyśleć o zmianie tej świetlówki na inną na próbę :)


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie bo zaraz pół polski będzie wszytko zwalać na świetlówki. Jak by iść tym kierunkiem, to ci co mają HQI to chyba co pół dnia muszą czyścić szyby.

Według mnie za dużo mikro w wodzie, krótko mówiąc za bogato Marku pędzisz ten baniak.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez jestem zadnai ze osad na szybach to za duzo mikro. Skoro jedziesz na reaktorze to dozowanie czegokolwiek to juz przesada.

Moze jedynie Jod i mala ilosc strontu.

Co do swiatelka to z lampami T5 zawsze jest troche zabaway, kazdy postrzega kolory inaczej, rozmieszcenie korali w akwarium tez ma znaczenie, a Marka akwrium ogladane z dwoch stron. Przy lampie na 8 swietlowek proponuje dac miksa

4 niebieskie

2 pink

2 biale 14 000K

Kolejosc sprawa gustu


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie bo zaraz pół polski będzie wszytko zwalać na świetlówki. Jak by iść tym kierunkiem, to ci co mają HQI to chyba co pół dnia muszą czyścić szyby.

Według mnie za dużo mikro w wodzie, krótko mówiąc za bogato Marku pędzisz ten baniak.

Ja mam HQi i Blue Plus i też mam nalot na szybach ( zielony ). Wszytko zaczęło sie od zeszłego tygodnia i stawiam na światło słoneczne, ale tak se w nocy myślałem i wpadłem że może węgiel czas wymienić ...., albo coś jest w wodzie która sie dolewa do baniaka.

Jednak tak jak pozostali stawiam na dużą ilość Mikro.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.