Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jeśli dobrze doczytałem opis rotametru i to co on wskazał, to przepływ powietrza kulka pokazuje 1. A więc dla tego modelu będzie to 60l/h powietrza. Rotametr ma zakres od 1 do 25l/min powietrza.

Marku odłącz pojemnik z węglem od przewodu z powietrzem i wówczas sprawdz ilość zasysanego powietrza.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa nominalnie powinna pobierać 300l powierza. A więc kulka powinna pokazać 5. Są dwie opcje, Albo rotometr padnięty, albo wlot powietrza na pompie przytkany.

Przytkany wlot, to byś widział różnicę w pracy odpieniacza. Stawiam na padnięty miernik.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś napisałem, ale powtórzę. Rotametry do argonu i CO2 nie nadają się do pomiaru powietrza. Inne są gęstości tych gazów. Zakupiłem taki i sprawdziłem. Teraz czekam na rotametr AquaMedic.

Edytowane przez Włodzimierz (wyświetl historię edycji)

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierniczek nowiutki i tam nie ma się co w nim zepsuć,ale inna sprawa czy on się nadaje do takiego mierzenia.Jak zdejmę rurkę doprowadzająca powietrze do pompy to słychać bulgotanie,zbytniego świstu powietrza nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar

3100 to przepływ wody nie powietrza :(

powietrza ledwie 300 litrów, strasznie cieniutko :(

gallery_9946_2303_20137.jpg

Niczego pewnie to nie zmieni,ale wkleiłeś info starszej pompy,w moim symbolu jest jeszcze II i podobno dużo więcej ciągnie powietrza,tyle może,że akurat nie u mnie chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak zapytam tych co czytają. Kto z was maił te paprochy i po jakim czasie sobie poszły rok 15 miesięcy,czy sa tacy co juz je maja 2 lata i nic? Ważne. Bo moze nie warto czekać aż sobie odejda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........ech przebrnalem przez ostatnie strony. Pierwsze co mnie uderzyło to tytuł.

Bardzej by paswalo: Tak sie nie zakłada akwarium morskiego.

Marku nie obraz sie ale zamiast przemyslec projekt od poczatku gdzie sluchales ludzi zrób to, kup to, sprawa znowu sie powtarza.

Nowa pompa obiegowa, nowa hydraulika, nowy sump, juz mowa o nowym odpieniaczu - nie kumam tego chaosu a Ty jak chorongiewka

I ile ludzi coś chce pomoc to taka powstaje składanka a na żywo zobaczyć gdzie przyczyna nie wiele osób ma okazję zobaczyć.

Trzymam kciuki i życzę byś problem rozwiązał sam.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz,taki dopisek zrobił mi kiedyś Seb,chciałem to dawno zmienić,ale ja tego nie mogę.

Daniel,chyba żaden,może zmienili nazwy,mój ma symbol Performer 1250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nim kupisz nowy odpieniac daj na wirniki w pompach mesha,to ilosc powietrza napewno sie zwiekszy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czyszczenie czestsze :-(

Przerabialem to - jednak szybko mesh sie brudzi :-(


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem odpieniacz zasysający 300l powietrza na godzinę daje radę w akwa o pojemności 1000 litrów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nikt nie wie ale daje - u mnie ciagnie 2300l/h i wcale za duzo nie jest


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300L/h mają stare pompy a nie moje no i są dwie pompy.Zasilę ten odpieniacz dziś pompą,którą dostałem w zestawie Hydor 2800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze to kwestia stlumionego obiegu.

Z drugiej strony nawet jak lepsze pompy czyli z 500l/h bierze jedna to nadal masz 1000l/h powietrza na 2 :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
300L/h mają stare pompy a nie moje no i są dwie pompy.Zasilę ten odpieniacz dziś pompą,którą dostałem w zestawie Hydor 2800.

nawet jesli Twoje pompy ciagna 10-15% wiecej powietrza to i tak za malo na Twoje akwarium

jedna pompa powinna pobierac tyle ile te dwie razem

zobacz sobie swoje wczesniejsze posty odnosnie tego odpieniacza

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jedno,skoro odpieniacz muszę skręcać bo za bardzo mi wyczyścił wodę sprowadzając NO3 i PO4 do zera to po co mi większy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek, swoja droga mamy zblizone akwaria, podobny litraż, niemalże identyczne oświetlenie, róznica tego typu że mam mocniejszy odpieniacz i mocną obiegówkę, skały 100kg świeżej z frachtu i u mnie nie widac takich 'paprochów' w wodzie, owszem coś tam zawsze się unosi w toni ale nie razi po oczach, woda wydaje sie być krystaliczna - są dwie opcje w twoim przypadku - albo za słaby obieg/odpieniacz albo coś się wytrąca do wody - przystopuj z chemią jak dobrze pamietam od samego początku sporo lałeś różnych rzeczy do akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, po to żebyś nie odstawał od reszty, musisz miec BK250 i koniec ;)

Najważniejsza jest jedność klasowa, jeden naród, jedna partia jeden przywódca.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znów niepotrzebnie kombinujesz z tym podłączeniem obiegu pod odpieniacz, później będziesz płakał że komina nie możesz wyregulować albo że odpieniacz przelewa przy każdym karmieniu :)... jak nic musisz mieć tego BK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.