Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

w przegrodzie widzialem w takiej przelewowej jesli masz 3 szyby robiace labirynt, ale ona jest za odpieniaczem, a woda z peletek powinna zasilac nie baniak a wlasnie odpieniacz


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś interesuje to ja używam ich od niecałego roku. Miałem je w siatce zawieszone na rurze spływu 25mm i pompie wcześniej 1700 a potem 3000l/h w pierwszej komorze wraz z odpieniaczem około100ml na 125l wody. Parametry na salifercie PO4<0,02 , NO3 - 0 i tak pracowały z pół roku, obecnie od 4 miesięcy mam znowu je włożone w nowym baniaku i też tak jak wcześniej w siatkę i na rurę spływu przy pompie 3000l/h i rurze 32mm( wczesniej około 300ml obecnie koło100). Ponieważ nie wierzyłem testom to sprawdziłem Hanką i PO4-0,00 a NO3 jak wcześniej salifert 0.

Rowa jest w przegrodzie miedzy gąbkami a nad nią wata, odpieniacz jest z przed naszej ery malutki, a jest tez filtr przepływowy z 2litrami Matrixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli krótko mówiąc - zbijasz po4 absorbentem


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie mam pewności. Jest go mało około150ml w takiej gęstej skarpecie i rozciągnięty i zbity. Ale napewno nigdy mi sie pelletki XL nie "zgluciły" są czyste szaro-białe. Karmię normalnie. Podmiany regularne i to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje kręcą się od tygodnia, wrzuciłem je do starego filtra po zeovicie, jak się przewinę przez sump to zawszę lekko je wstrząsnę. Do filtra wpiłem pompę 1500l skręconą do minimum, więc w mojej ocenie daje jakieś 600 / 800 l / h.

Na razie zaobserwowałem jedną fizyczną różnice, musiałem skręcić odpieniacz po zaczął mi fest na mokro wywalać.

W "chemii wody" różnic nie znam - jeszcze nie zdążyłem zrobić testu. Przed ruszeniem XLów PO4 - 0,15, NO3 ok 2.

Kiflu a ile masz tych polimerow w filtrze?

sent from my Jiayu G3S


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam co się dzieje , ciągle coś . I tu pada pytanie . Czy jest jeszcze czas na to by się cieszyć tą małą domową rafą ? obserwować jak korale rosną a ryby pływają i poznają właściciela prosząc o kolejną porcję spiruliny , czy tylko wieczna walka z czymś tam niedoskonałym i tak od jednego problemu do kolejnego . Marku , zdarza Ci się że siadasz przed zbiornikiem i patrzysz co się po drugiej stronie szyby dzieje a na twarzy pojawia się wesoły banan ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam czas i siadam sobie z kawką i pacze, pacze i pacze :) (oczywiście patrzę, to miał być taki żart)

Ostatnio baniaczek wychodzi chyba na prostą, własnie po uruchomieniu biopeletek. rozpoczecu dozowania mikro i ogólnie zadbaniu trochę o zbiornik, który sie lekko zapuścił.

Nawet woda stała się klarowna ze prawie jej nie widać, poza jakimiś śmietkami, które czasem jakaś ryba wzruszy z dna.

Edytowane przez jacek_1970 (wyświetl historię edycji)

 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie akwarium cały czas cieszy,nie mam chwil załamywania się bo co chwilę coś się dzieje.Z reaktorem miałem trochę zmian,ale teraz już chyba na pewno będzie dobrze i już go nie będę ruszał,choć mocno mi skoczyło Kh z 7,7 na 9,9 co korale odczuły.Jeśli wszystko było by cacy i nic nie trzeba by było robić to zlikwidował bym akwarium taj jak to zrobiłem z malawi.Pisząc o moich problemach raczej się nie żalę i nie szukam ostatniej deski ratunku a raczej różnych porad i różnego punktu widzenia innych Morszczaków.Pisanie tylko i wyłącznie o samych sukcesach może i pewnie zniechęciło wielu ludzi bo nie umieli sobie poradzić z swoim baniaczkiem i myśleli,że tylko im się przytrafiają katastrofy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiflu a ile masz tych polimerow w filtrze?

sent from my Jiayu G3S

Wmontowałem 1,5L.

W tym sporcie o to chodzi, że przy zbiorniku zawsze jest coś do zrobienia :smiling:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos biopeletek to moje 1000ml kreci sie tak i nie widac zadnego zbrylania po tygodniu:


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, piszesz że peletki masz bez ruchu ! dlaczego ? może coś nowego ? no i 40 ml ? na tak wielki zbiornik tylko tyle ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, pytałeś. Spokojnie możesz je umieścić w siatce w sumpie. Ja tak mam od roku a filterek stoi suchy. Nie wyjmuje ich bo traktuje je jako konkurencja do wszelakich cyjano i dino. A parametry jak pisałem zerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, piszesz że peletki masz bez ruchu ! dlaczego ? może coś nowego ? no i 40 ml ? na tak wielki zbiornik tylko tyle ?

Błąd,miało być 400ml.Polimery XL nie są do kręcenia,to jak gruby makaron o różnym kształcie.

@grzeniu,ale w opisie jest by wylot skierować do odpieniacza co w takim razie z tym ? Wczoraj zadzwoniłem do przedstawiciela firmy i poleca jednak filtr przepływowy do tego,natomiast w erybce powiedzieli,że ma być w siatce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam tych duzych od TM. w siatce (instrukcja mowi o filtrze).Przy wczorajszej podmianie postanowilem wyciagnac, no i zajechalo "jajami", wiec dzis bede kombinowal....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem jak pachną, ale u mnie działa to tak że jest w siatce naciągniętej na rure spływu a tuż przy niej jest zasys pompy od odpieniacza tak z 5cm. I tak hula rok, czy jest to mega wydajne czy nie to ni jak to sprawdzić bo parametry zerowe. U mnie działa i ulepszać tego nie będę bo nie mam potrzeby i nigdy nie zaszło glutem.

Sprawdziłem właśnie i mam NP Reducing BioPellets XL i pisze w instrukcji że należy je umieścic w filtrze kanistrowym o dużym przepływie. Czyli np. takim kubełkowym jak do słodkowodnego , gdzie się nie kręcą i nie ocierają. Wygladaja jak gruby makaron szaro biały.

Mam przed sobą drugie opakowanie tropic Marin NP -Bacto-Pellets i z tymi miałem na tyle duży problem ze przestałem je stosować. Nie mogłem przy nich wyregulować odpieniacza ale to była też wina jego samego i miałem nieodpowiedni filtr bo 70cm wysokości bez stożka na dole i pompa musiała pracować NJ2300l przy zasypie 700ml żeby tym kręcić. Jak popuściłem kleiły się, jak podniosłem to się szybko ścierały. Wyglądają jak takie małe chropowate walce koloru brązowo cielistego.

takie moje obserwacje

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem jak pachną, ale u mnie działa to tak że jest w siatce naciągniętej na rure spływu a tuż przy niej jest zasys pompy od odpieniacza tak z 5cm. I tak hula rok, czy jest to mega wydajne czy nie to ni jak to sprawdzić bo parametry zerowe. U mnie działa i ulepszać tego nie będę bo nie mam potrzeby i nigdy nie zaszło glutem.

Niestety nie mam rury od splywu - mam panel :harhar:

Ile Miesiecznie dosypujesz, aby uzupelnic objetosc ? - to bedzie Twoja wydajnosc.

Mam przed sobą drugie opakowanie tropic Marin NP -Bacto-Pellets i z tymi miałem na tyle duży problem ze przestałem je stosować. Nie mogłem przy nich wyregulować odpieniacza ale to była też wina jego samego i miałem nieodpowiedni filtr bo 70cm wysokości bez stożka na dole i pompa musiała pracować NJ2300l przy zasypie 700ml żeby tym kręcić. Jak popuściłem kleiły się, jak podniosłem to się szybko ścierały. Wyglądają jak takie małe chropowate walce koloru brązowo cielistego.

Rozumiem , ze Tropicowych nie polecasz....Ja jeszcze z nimi powalcze, chociaz zaczalem wspomagac sie wodka :whistle:

A lejesz jakies bakterie ? jak czesto i jak duzo ?

dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bakteriami kombinowałem ale nie mam żadnych sensownych wniosków. Kilka razy prodibio i w starym zbiorniku Bio-mate z KZ.

Co do TM to jak pisałem albo szły szybko albo kleiły się, umnie ale nie pamiętam ile sypałem. Przy tych XL jeszcze nie dosypywałem a w obecnym zbiorniku to nawet podebrałem około połowy bo były same 0 i nie pomagało przekarmianie ,ale nie sugerował bym sie tym co pisze i nie brał bym Biopellet jak lekarstwo na wszystkie plagi świata. Każdy zbiornik inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale nie sugerował bym sie tym co pisze i nie brał bym Biopellet jak lekarstwo na wszystkie plagi świata. Każdy zbiornik inny.

Dlaczego, kazda rada cenna! W moim przypadku chodzilo o bezobslugowosc w stosunku do wodka metod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek , czy zmieniasz oświetlenie ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda - lampka wystawiona na Targowisku.

Swoją drogą ciekawy jestem na co wymienisz Marku ? Czy tak jak inni zmieniasz na T5 ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, moda jakaś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, i jak się sprawuje?

btw - jaki masz poziom wody w komorze i jak poustawiany? (podniesienie teleskopu, wykręcenie tulejki itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.