Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Poziom około 26cm,teleskop na samym dole i reguluję tylko obracając rurą.Wlot pompy wykręcony jeden raz i kropki są razem.Odpieniacz pracuje chyba identycznie jak stary,pompy są identyczne,ale body niższe o 5-6cm.

post-8194-0-75140700-1378637624_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tle tej szafy widać jakie to wielkie bydle... :)


Akwarium 100x70x60 + 180l sump, APF600, AQLGALAXY 4x39wT5+200W LED z pełnym sterowaniem, cyrkulacja 2x MP40 + troszkę dodatkowych gratów w szafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek też swojego BK250DL miałem ustawionego tak jak Ty, chodzi mi o teleskop. Jednakże po przeczytaniu wątku na RC o BK zacząłem regulację tak jak producent opisuje i jest według mnie lepiej. Czyli najpierw teleskopem ustawiasz poziom piany w kubku, a drobne korekty za pomocą obrotu rury. Odpieniacz pracuje stabilniej i można sobie dokładnie ustawić pianę jaką się chce.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zgodnie z instrukcją mam podniesione jakieś 5-5.5 cm teleskop tak że linia "wody/bąbli" jest gdzieś w połowie stożka, tulejka wykręcona 1 obrót z groszami, a kropki na pionowej rurze się zgadzają,

Tylko u mnie jakby mniej wystaje niż u ciebie górna rurka z tłumika powietrza... sprawdziłem i ma 13mm

Poziom wody w sumpie też około 25-26 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku ,jak zerkam na te odpieniacze to... zamienił stryjek... nowy będzie lepszy ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy da na pewno większą satysfakcję , pewność, gwarancję i świadomość że jest dokładnie taki, jaki go producent wypuścił bez dywagacji (nawet niesłusznych) czy tulejka taka jak trzeba, czy kolor rurek się zgadza itp. Jest to swego rodzaju uczucie, którego nie da się wyjaśnić. To tak samo jak z kupnem nowego samochodu vs np roczny. Niby bez sensu (cena) ale odczucie zupełnie inne w nowym prosto z fabryki :)

Pienić pewnie będzie podobnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy da na pewno większą satysfakcję , pewność, gwarancję i świadomość że jest dokładnie taki, jaki go producent wypuścił bez dywagacji (nawet niesłusznych) czy tulejka taka jak trzeba, czy kolor rurek się zgadza itp. Jest to swego rodzaju uczucie, którego nie da się wyjaśnić. To tak samo jak z kupnem nowego samochodu vs np roczny. Niby bez sensu (cena) ale odczucie zupełnie inne w nowym prosto z fabryki :)

Pienić pewnie będzie podobnie :)

Podsumowałeś to dokładnie jak myślałem,ale to tylko o psychikę chodzi w tym przypadku.Ja akurat ustawiłem według instrukcji właściciela Acropory,ale też RobertK dobrze radził i jeszcze kilku kolegów.Ten odpieniacz chyba ma różne możliwości ustawień i każdy znajdzie coś dla siebie.Czy Royal ma jakąś firmową instrukcję ustawiania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest tu :

http://royalexclusiv.net/images/content/bk_deluxe/eng/bk_deLuxe_operating_maintenance_eng.pdf

Podsumowując w skrócie : (strona 3)

- podnieść tubę (poziom wody/bąbelki powinien być pomiędzy dołem rury reakcyjnej a stożkiem) - ale nie jest napisane dokładnie gdzie.. (The water level should be within the cone and the lower end of the skimmer head)

- idealna proporcja pomiędzy powietrzem a wodą powinna być gdzieś pomiędzy 1 a 1 i 1/2 wykręcenia tulejki

- obracanie pionowej rury jest do precyzyjnego ustawiania poziomu wody - ale polecane jest jednak podnoszenie i opuszczanie teleskopu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar przejrzałem i przeczytałem cały Twój topic.

Od samego początku, wg mnie to kawał dobrej historii, sporo się dowiedziałem ale też diametralnie skonfrontowałem swoje wyobrażenia o swoim przyszłym, a zarazem pierwszy zbiorniku ze słoną wodą.

Masz wiedzę, możliwości i samozaparcie tak jak ja z Malawi. Tak trzymać.

Takie pytanie, dlaczego nie zdecydowałeś się na jakiś odpieniacz ze stajni Deltec'a?

Życzę dalszych sukcesów i radości z utrzymania tak przepięknego i bajecznego baniaka.

Pozdrawiam,

Radek.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar przydały by się jakieś nowe zdjęcia Twojej rafy , od poprzednich(a raczej od filmu) minęły już 3 miesiące :smiling:


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy telefon i robi jeszcze gorsze fotki i filmy niż poprzednik.Robiłem w niedzielę filmy,ale nie nadają się do publikacji.Sam już nie wiem,ostatnio oglądałem stare filmy i fotki i wtedy jakoś nie miałem z tym problemu choć wtedy też były ledy i T5.

Dziękuję za pamięć i postaram się coś wykombinować.Akwarium ma się świetnie,korale rosną,sporo poszło do innych kolegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak Marek te pellety zaskoczyly Ci w koncu ? pisales ze trochu dlugo to trwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam nie wiem,może tak bo Rowę zmieniam rzadziej a PO4 i NO3 jak by w miejscu,chyba za wcześnie na wnioski,ale jest jak by w dobrą stronę.

Ostatnio przemyślałem kilka spraw,między innymi obieg bo jeśli BK ciągnie 6000 a obieg jest taki sam to jak każdemu wiadomo spada z góry 5000 lub nawet mniej stąd myślę,że odpieniacz przerabia część tej samej wody i stąd moje NO3-12.Moje stadko karmię raczej skromnie,od kilku tygodni rano i wieczorem tylko po 3 kostki a jednak parametry są nieciekawe.Zapodałem przedwczoraj na próbę pompę OR 9000 i poczekam czy coś się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo dużo ładniejszy !

Smyrofon kiflu


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajeczka jak dla mnie :thumbup:


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić jakieś ładne fotki,ale jak zwykle lipa,trzeba by chyba Debory u mnie.Ta wstawiona jest pomniejszona o 50% i straciła na ostrości.Wysłałem Konradowi kilka,może je jakoś obrobi bo zrobiłem w RAW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar jakich parametrów robisz i z jaką częstotliwością a widzę Twoje duże zaangażowanie od dawna , ja gdy miałem baniak też się nim zajmowałem lecz z jednym zawsze mam problem - cykliczne badanie parametrów w akwarium , robienie testów bardzo mnie nuży i musiałem się siłą zmuszać do nich , nawet mała hanka na PO4 mnie wqrzała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam nie wiem,może tak bo Rowę zmieniam rzadziej a PO4 i NO3 jak by w miejscu,chyba za wcześnie na wnioski,ale jest jak by w dobrą stronę.

Ostatnio przemyślałem kilka spraw,między innymi obieg bo jeśli BK ciągnie 6000 a obieg jest taki sam to jak każdemu wiadomo spada z góry 5000 lub nawet mniej stąd myślę,że odpieniacz przerabia część tej samej wody i stąd moje NO3-12.Moje stadko karmię raczej skromnie,od kilku tygodni rano i wieczorem tylko po 3 kostki a jednak parametry są nieciekawe.Zapodałem przedwczoraj na próbę pompę OR 9000 i poczekam czy coś się zmieni.

A co to za wersja BK300 co ciągnie 6000l wody? Chyba w sumie wody + powietrza..

Co prawda u mnie swego czasu pracował na obiegu NJ 6000 i jakoś się to kręciło ale też jestem zwolennikiem szybszego obiegu wody i stąd na 800l baniaka wylądowała u mnie obiegówka 12k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię robić testy i zazwyczaj je robię w każdą sobotę rano przy naturalnym oświetleniu,na przykład Kh prawie robię codziennie od kilkunastu miesięcy ze względu na reaktor.Jestem z niego bardzo zadowolony i nie wyobrażam sobie lania ballinga w tej chwili,ale miałem z nim trochę problemów o czym już pisałem.Przypomnę,że wpierw miałem lipny gaz w butli,potem ciągle opadały mi siatki blokując pływak a ostatnio przez zastępcze oświetlenie rozregulowało mi się całe akwarium i znów muszę od nowa ustalać odciek.

Inne parametry jakie badam to wapń,magnez,jod,potas,żelazo,azotany i fosforany.Mam zapiski od 2008 roku bo prowadzę prawdziwy pamiętnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za wersja BK300 co ciągnie 6000l wody? Chyba w sumie wody + powietrza..

Co prawda u mnie swego czasu pracował na obiegu NJ 6000 i jakoś się to kręciło ale też jestem zwolennikiem szybszego obiegu wody i stąd na 800l baniaka wylądowała u mnie obiegówka 12k.

Wydajniejsza pompa będzie na pewno,minimum 9000,ale też myślałem o większej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.