Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny baniak, jeden z piękniejszych na forum.

Puszkę z tego co pamiętam masz D5000, jaki obiektyw?

Kolejny baniak z pięknymi przyrostami na BK :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze Marek powinien dostac tytul Tank dekady, bo chyba nikt tak jak on opisywal na forum sowich watpliwosci i problemow. Wiele osob juz dawno temu pisalo Ci , ze szukasz dziury w calym, ze jest ok, ze tak ma byc, aTy wytrwale poprawiales. Sprzetu przewinelo sie bardzo duzo, ale w tej chwili akwarium i cale zycie wyglada rewelacyjnie. Gratuluje osiagnietego rezultatu i uporu, nie miales lekko, ale mysle, ze bylo warto. Teraz to juz chyba zaczynasz sie nudzic;)

Mysle, ze jestes naprawde nieoceniona wizytowka AF, i panowie powinni Ci zafundowac jakies dobre wakacje, bo mysle, ze Twoj baniak zrobil tysiac razy lepsza robote niz ich wypociny marketingowe na foruj, ktore mozna porownac do Amwaya, albo innej tego typu sekty.

Zdrowko zimnym JD;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze Marek powinien dostac tytul Tank dekady, bo chyba nikt tak jak on opisywal na forum sowich watpliwosci i problemow. Wiele osob juz dawno temu pisalo Ci , ze szukasz dziury w calym, ze jest ok, ze tak ma byc, aTy wytrwale poprawiales. Sprzetu przewinelo sie bardzo duzo, ale w tej chwili akwarium i cale zycie wyglada rewelacyjnie. Gratuluje osiagnietego rezultatu i uporu, nie miales lekko, ale mysle, ze bylo warto. Teraz to juz chyba zaczynasz sie nudzic;)

Mysle, ze jestes naprawde nieoceniona wizytowka AF, i panowie powinni Ci zafundowac jakies dobre wakacje, bo mysle, ze Twoj baniak zrobil tysiac razy lepsza robote niz ich wypociny marketingowe na foruj, ktore mozna porownac do Amwaya, albo innej tego typu sekty.

Zdrowko zimnym JD;)

Popieram piekny zbiornik gratuacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny baniak, jeden z piękniejszych na forum.

Puszkę z tego co pamiętam masz D5000, jaki obiektyw?

Kolejny baniak z pięknymi przyrostami na BK :)

Tak,mam D5000,obiektyw kitowy 18-55,ale przymierzam się do innego,chyba 18-200 Nikkora i mam upatrzony na allegro za 1600zł.

Dziękuję za gratulacje, ale mam smutną wiadomość,będzie przeprowadzka już na 100% i akwarium będzie rozbierane.Skała i życie ma już wstępnie nowego właściciela, ale akwaium, sump i stelaż też postanowiłem sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek powinien mieć zamiast "szlachta morska" pod avatarem "przodownik tytanicznej pracy nad zbiornikiem bez paprochów" hehe, serio ładny zbiornik. Pozdrawiam


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty,znając Marka to mnóstwo nocek nie przespał rozmyslając nad systemem....ale opłacało się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt zostaje?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie wymiary masz w planach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,jak zostanie sporo,to 3k,a jesli bedzie cienko z kasa,to jedynie "marne" 2k...:lol::lol::lol:

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień ten za miesiąc będzie jeszcze mniej podawał, tylko wcześniej sprawdz czy pompa sama bez podlaczenia do reaktora i zaworków, tylko pompa i 2 czyste wężyki również podaje tylko 2 litry.

Często przyczyną słabego przepływu jest zatkany zaworek przeciwzwrotny lub ujście z reaktora.

Wymieniłem dziś filterek oraz usunąłem zaworek przeciw zwrotny co po moich obliczeniach poprawiło wydajność pompy o 8 litrów na dobę.Sprawdziłem też wydajność pompy bez reaktora na nowym wężyku i różnicy brak.

Wymienić wężyk czy puki się nie przetarł nie warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie ma oznaków znacznego starcia ani pekniec to ja bym jechał na starym. Jesli tez pompa nie puszcza plynu podczas postoju to po co wymieniac, przesmarowac i niech pracuje


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy rok i nowe zmiany,przed świętami zakupiłem dom w którym będzie firma i mieszkanie więc w ciągu 2-3 miesięcy po remoncie będę się przeprowadzał.Z tego powodu całość idzie na sprzedaż.Skała i całość życia ma ustalonego nabywcę,idzie w dobre ręce z czego się cieszę,ale na sprzedaż będzie wystawiona część techniczna,czyli akwarium,stelaż i sump z hydrauliką.Odpieniacz zostaje i może lampa,choć jak się znajdzie kupiec na nią w dobrej cenie to też sprzedam.Zostawiam też sobie pompę obiegową i cyrkulację.Postaram się dziś lub w najbliższym czasie wystawić ogłoszenie w odpowiednim dziale.Zależało by mi by kupiec znalazł się przed sprzedażą życia by mógł ocenić jak to wszystko działa i w jakim jest stanie (szkło posiada rysy,które pewnie będą widoczne tylko przy zalanym akwarium).

Uspakajam,w nowym domu będzie nowe akwarium o przybliżonych wymiarach 200x70x60h,oświetlenie ledowe a w środku.........koralowce miękkie,ukwiały i sporo ryb.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..koralowce miękkie,ukwiały i sporo ryb. :)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dajesz do myslenia. Czemu tak? Znudzilo ci sie wojowanie z patykami?


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie większe z miękasami?

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200x70x60,ale czas pokaże,muszę wpierw wyremontować dom.

Tomek,nie da rady to od dawna ma nowego właściciela.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy rok i nowe zmiany,oświetlenie ledowe a w środku.........koralowce miękkie,ukwiały i sporo ryb.

nooo nareszcie :)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innar powiedz czemu tak jest ze po jakims czasie czlowiek pragnie miekasow i bujakow. Ja tez robie teraz banuak bujany a zawsze rylko patyki :)

Powodzenia :)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.