Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

I własnie o tym mówię.

PokerFace - zazdroszczę ci tej temperatury :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam 10x80 wisi 20cm nad wodą i nie bardzo widzę związek z nagrzewaniem wody, za to powietrze w pomieszczeniu jak dobry grzejnik elektryczny ale to w ryzach trzyma klima.

Edytowane przez Diabelss (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu wentylator dawał radę,ale wtedy były ledy.Z tym mocniejszym wietrzeniem jest trochę racji,okno lekko otwarte a w pokoju ciepło i jeszcze lampa dogrzewa.Duży zbiornik długo trzyma ciepło.

Debora,nie ma szans na wentylator w nocy,ale zwrócę szczególną uwagę na większe wietrzenie pokoju w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okno uchylone caly dzien, jak swieci ci do mieszkania w dzien slonce to tylko ROLETY 100% zaciemnienie daja bardzo duzo. W dodatku masz zabudowana calego sumpa wiec trzymac bedzie temperature jak TERMOS pomysl o wentylacji mocnej zabudowy sumpa wlot + wylot wentylator duzo da :)

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry efekt daje tez schładzanie wiatrakami nie tyle co tafle wody a samo szklo zbiornika :)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, a próbowałeś wrzucić do sumpa ze dwie butelki zamrożonej wody?? Jakby tak je wymieniać co jakiś czas, może by pomogło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to według praw fizyki trochę bez sensu hehe byś musiał "troche" więcej butelek wrzucić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie zamrozone butelki zbija temp. moze o 0,1°C i to tylko chwilowo.

W upaly, czesto na noc zostawiam otwarte drzwi balkonowe a jeszcze dlugo w nocy slysze, ze wiatraki dzialaja... Zawsze to rano o 1-2 °C chlodniejsza woda.

Pokoj jest b. cieply i to ma chyba najwiekszy wplyw na temp. wody.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry efekt daje tez schładzanie wiatrakami nie tyle co tafle wody a samo szklo zbiornika :)

Fizyki nie oszukasz, woda efektywnie zmniejsza temperaturę przez parowanie.

Znaczenie w użytkowaniu wentylatora ma też wilgotność powietrza, na pewno dużo da wietrzenie pomieszczenia. Dołożenie wiatraka będzie dużo bardziej efektywne ale pod warunkiem oddania "pary" na zewnątrz.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli intensywne przeciągi co jakiś czas.Rodzinka ma zadanie na dziś porządnie wietrzenie mieszkania.Mając ledy prawie całe życie nie miałem większych problemów z utrzymaniem temperatury do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ja nie wiem, taki stary koń morski i takie problemy. Od dawna wiadomo że jedynym tanim i skutecznym sposobem zbijania temperatury jest ruch tafli wody i wentylatory które dmuchają też na taflę wody. Butelki może i coś dają ale w reefmaksie bo w 400L próbowałem i to był idiotyzm :).

Stare akwa miałem na poddaszu, fatalnie zaizolowanym. Temperatura w lecie w ciągu dnia często przekraczała 30 stopni a jednak udawało mi się utrzymać ją w zbiorniku poniżej 30. Dwa porządne wiatraki komputerowe z allegro chłodziły 400L oświetlane 500W HQI + 4 x 54W T5. Rozwiązaniem znacznie ułatwiającym sprawę jest klima, chłodziarki nie miałem , kupiłem taką klimę stojącą i dawała radę. Raz że w salonie miałem chłodniej dwa że kosztowała tyle samo co chłodziarka do akwarium a wszyscy zadowoleni.

Ale, żeby nie było - musisz chłodzić wodę w nocy! Jak w nocy jej nie schłodzisz to zapomnij, że dociągniesz do końca wakacji.

Wiatraki w dzień zmniejszają wzrost temperatury, w nocy chłodzą. Możesz podnieść ciut lampę, skrócić ciut czas świecenia ale jak w nocy nie schłodzisz to przy większych upałach będzie kiepsko.

Chcesz to Ci tą klimę tanio sprzedam :) W nowym domku jej już nie potrzebuje. Lepsze to niż kupować całą obsadę SPS po wakacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale, żeby nie było - musisz chłodzić wodę w nocy! Jak w nocy jej nie schłodzisz to zapomnij, że dociągniesz do końca wakacji.

Wiatraki w dzień zmniejszają wzrost temperatury, w nocy chłodzą. Możesz podnieść ciut lampę, skrócić ciut czas świecenia ale jak w nocy nie schłodzisz to przy większych upałach będzie kiepsko.

No!

Jak mnie nie posłuchasz to chociaż MarcosaB posłuchaj bo mówimy o tym samym:)

Rano jakby Ci się udało mieć takie 24,8 to przy zapaleniu się lampy razem z wiatrakiem do wieczora powinieneś ładnie utrzymać 25stopni ewentualnie 25,5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraki w dzień zmniejszają wzrost temperatury, w nocy chłodzą.

Wszytko zależy ile będzie wiatraków.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość ilością, ale chłodzenie w nocy jest najbardziej efektowne, bo i raz że w nocy jest chłodniej, a dwa że T5-tki sa wyłączone i nie grzeją.

U mnie w nocy otwieram szafkę sumpa żeby porządnie się przewietrzyła i do tego balkon otwarty na maxa i okno w kuchni tak żeby był przepływ powietrza. Wiatraki nie chodzą w nocy bo bym nie zasnął, ale mój sposób działa.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek jak tam tempratura wody w akwarium? Fala ciepła nadciąga nad Polskę.

http://www.twojapogoda.pl/polska/slaskie/jastrzebie-zdroj/16dniowa

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć chłodne dni to wentylator w dzień chodzi i z dnia na dzień spada temperatura,teraz mam 26,5 stopnia.Lampa wisi wyżej,jest godzina świecenia krócej,tyle co mogłem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten lasek, oj ładny :clap:


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale słusznych rozmiarów ;) Widać ze zdrowe i ładnie wybarwione. Brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku korale super , widac ze baniak smiga jak nalezy a to cieszy :) nie myslales o zmianie czesci korali na inne spsy , trochu monotonne to akwa bo wszystkie korale zielone i niebieskie masz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.