Skocz do zawartości
Waldi

mały i cichy agregat prądotwórczy

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie ,poszukuje małego przenosnego agregacika prądotwórczego na balkon

różne anomalia pogodowe sie słyszy ostatnio ludziom wyłączaja prąd i co wtedy panika

czy ktoś może ma i mógłby cos na ten temat powiedziec?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mały i cichy ..hmm i tu jest problem bo jeszcze zależy ile chcesz wydać.

Osobiście widziałem i słyszałem jak u kolegi pracował TEN agregacik inwertorowy.

Ale cena niestety bardzo wysoka - natomiast ZERO obsługi, kłopotów z odpalaniem i innych tego typu, do tego jest na prawde bardzo cichy.

Miałem pseudo agregat za 300 zł z makro. Porażka - przygasające światło, niestabilność, hałas i smród niosący się po całej okolicy (2sów).

Więc niestety znów cena dyktuje jaki sprzęt chcesz kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cena fajna :wallbash:

myślałem tak do 2000


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honda posiada bardzo dobre agregaty, niestety ceny mają porażające szczególnie dla osób które zamierzają korzystać sporadycznie.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukaj na allegro agregatu kipor.

Jest to tańszy odpowiednik hondy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi,

w zasadzie tylko ta Honda. Mialem na motorowce taki niebieski jak tu juz ktos dzisiaj na zdjeciu pokazal - to dwusow, glosny jak Syrenka bez tlumika i tak samo dymi. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czegoś używanego ze stabilizatorem napięcia, powinieneś się zmieścić w dobrej marce i modelu za te pieniądze.. Np ten


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Skapiec" :thumbup:

Wyglada ok.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak często z niego będziesz korzystał..?? może się zaraz okazać że agregat za 700 zł to będzie aż nad to...

Ile razy w ciągu roku wyłączyli Ci prąd... ?? na jaki czas..?? może wystarczył by dobry UPS za te pieniądze... albo i mniej bo dobry UPS to max 800 zł. Myślę tu o optymalnym do akwarium, podtrzymania życia przez np 40h.

Żyjemy w takich czasach gdzie "anomalia" z prądem zdarzają się stosunkowo rzadko.

Taki...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie raz może 2x w życiu skorzysta

ale co jak wyłączą prąd na pare dni?? przecież podają w radio co rusz to tam nie będzie prądu bo drzewa pozrywały linie energ.itd

to ma byc agregat w razie (W) na 2,3 ,4 dni

a nie ups na 3 godziny


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jak benzyny zabraknie... bo będzie np. klęska żywiołowa w PL i przydział wachy będzie ograniczony tak jak ma to miejsce za wielkim oceanem..??

A co będzie gdy...............

Gdybać można...

Twoje pieniądze... na te 3-4 dni od wielkiego święta wystarczył by agregat nie drogi.. nawet 2'sów prostej konstrukcji...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Najlepsza honda sam mam i działa rewelacyjnie, jak nie Honda to Kipor.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jak benzyny zabraknie... bo będzie np. klęska żywiołowa w PL i przydział wachy będzie ograniczony tak jak ma to miejsce za wielkim oceanem..??

A co będzie gdy...............

Gdybać można...

Twoje pieniądze... na te 3-4 dni od wielkiego święta wystarczył by agregat nie drogi.. nawet 2'sów prostej konstrukcji...

wtedy montujesz Coś takiego :harhar:


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi,

w zasadzie tylko ta Honda. Mialem na motorowce taki niebieski jak tu juz ktos dzisiaj na zdjeciu pokazal - to dwusow, glosny jak Syrenka bez tlumika i tak samo dymi. :welcome:

To ja dodam, ze taki dwusow rowniej pracuje jak jest mocniej obciazony (ktos wspominal o miganiu swiatla ;) ;) My dociazalismy np. 100W zarowka ;) Nie wiem gdzie mieszka Waldi - jak blok to kicha - jak wlasna posesja to sie powinno sprawdzic ;) Na glosna prace i dymienie mam .... dlugi przedluzacz ;) My uzywamy takiego podczas wyjazdow terenowych i daje sie zyc ;) Jak ma uzyc raz do roku albo i nie to pytanie czy jest sens kupowac cos lepszego :) No chyba ze to faktycznie blok i nie ma jak ulokowac w miejscu gdzie nie bedzie go slychac ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od bidy w razie długiej awarii agregat można wypożyczyć, ew. przy stosowaniu UPSa wesprzeć się pożyczony/dokupionym aku (ostatecznie wyciągniętym z auta). Na używany od święta albo wcale agregat szkoda kasy, jak go pierdykniesz do kąta na 3 lata, to kto wie czy po tym czasie bez problemu go odpalisz ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie i dlatego to tak kłopotliwa kwestia :wallbash:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.