Skocz do zawartości
grzeniu

JAkiej firmy lampa HQI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wielka prośbę o pomoc zastanawiam sie jakiej lampy użyć przy oswietleniu 600l akwarium o wymiarze tafli 165x60 a głębokośc 65. Chodzi mi o firmę i na co zwrócić uwagę, statecznik musi być elektroniczny itp.? I gdzie takie lampy kupić najlepiej. Czas mnie nagli a ostatecznie rezygnuje z Ledów bo wszyscy odradzają.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x250+2x54 lub 2x80

3x150------II-------

np.

Aqua Medic Aquasunlight NG 2x250W + 2x54W

lub

Aqua Medic Aquasunlight NG 3x150W + 2x80W

Jest też jeden kolega na forum który ma do sprzedania 2 odbłysniki diy lumenark i do tego 2 balasty elektroniczne po 600pln sztuka + 2 razy 80w t5 i masz super swiatło za mniej niz połowe ceny gotowej lampy


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre lampy HQI robi giesemann oraz sfiligoi.

na taki zbiorniczek tak jak pisze Piotr-ek 2x250w + 2x54W lub 4x54w


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre lampy HQI robi giesemann oraz sfiligoi.

na taki zbiorniczek tak jak pisze Piotr-ek 2x250w + 2x54W lub 4x54w

To samo miałem napisać :)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne sam zastanawiam sie nad 2x250W plus akt, lub 3x150W plus akt, a pytanie brzmiało jakiej Firmy i gdzie kupić, i na jaki rodzaj osprzetu zwrócić uwagę. Proszę jeszcze o podpowiedzi.

pozdrawiam już dwie firmy mam dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Sunpower 8 x 80 W sciemniana :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu, napisałeś: ostatecznie rezygnuje z Ledów bo wszyscy odradzają.

A jak to motywują?


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu, napisałeś: ostatecznie rezygnuje z Ledów bo wszyscy odradzają.

A jak to motywują?

Stawiam że tak: Nie, bo nie. Wiesz, no ja nie miałem ale inni koledzy mówili że d*pa straszna........ itd. :whistle::coffee:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek może daj jakiś argumenty za żeby przekonać kolegę.

Myślę że jakiś TOTM w zupełności wystarczy ale może też być las acropor po 2 latach pod ledami.

W moim przekonaniu ledy są dobre w breloczku do kluczy a w akwarystyce co najwyżej jako doświetlenie ale z pewnością nie jako główne światło.

Wywalić na oświetlenie przyjmijmy 10k pln nie wiedząc co będzie za 2 czy 3 lata trzeba być idiotą.

Z ledami trzeba jeszcze poczekać.

Osobiście patrząc na ceny lamp HQI skłaniam się do ostatniego projektu Pacific Sun i w PW do kolegi poleciłem to oświetlenie. Do tego zamówił bym u jednego z forumowych kolegów (choć ja robił bym sam)lampę diy 1500mm długości i powiedzmy 100w mocy koszt całości nie powinien przekroczyc 4000-5000pln i eksploatacja 600pln rocznie

Myślę że to najlepsze rozwiązanie na dzisiejszy dzień 2x250w hqi i 100w led piękne i ekonomiczne rozwiązanie nad taki baniaczek.

Jednak idąc za tuzami polskiej akwarystyki morskiej, najlepszym rozwiązaniem zdaje się być 8x80w t5 barwa jaka chcesz choć bez blinków. Lampę kupisz za 2000-2500pln, eksploatacja 800-1000pln rocznie.

Pozdrawiam

Piotrek


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr-ek, nie wiem dlaczego od razu piszesz, że wywalić 10k pln i od razu strzelasz prównanie do idiotyzmu - troszkę tolerancji. Nie chcę podnosić ciśnienia bo nie o to chodzi. Forum jest w końcu po to aby pytać, dyskutować i odpowiadać. Inaczej nie ma swojego sensu istnienia :thumbsup: Nieprawdaż.

Do swojego szkła 250l mam już 120W LED'y, które zrobił mi Leszek(***)- postać chyba znana na forum i wcale to nie jest 10K plnów ;) i wiem, że 250 to nie 600l. Planuję ponadto dołożyć albo 2x24 albo 2x39W, ale decyzję podejmę później, tzn po odpaleniu systemu. Koszta roczne chyba nie trudno porównać :yes

Co będzie za 2, 3 lub więcej lat - myślę, że są osoby, które mają u siebie LED'y juz tak długo i mogłyby skrobnąć co nie co odnośnie ewentualnych spostrzeżeń ;)


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup HQI

Ostatnio miałem okazje widzieć 3 w 1.

Gdy zobaczyłem pod akwarium morskim hqi nie mam złudzeń ja i moja kobieta po cichu głośno tak hqi.

Światło pomimo tego że było lekko żółtawe jak na mój "gust"(taki żarnik) bardziej mi się podobało niż jakakolwiek kombinacja z t5 by dała efekt a przecież też jest szeroki wybór żarników.

Bliki są najlepsze pod hqi.

Światło pod hqi daje efekt super krystalicznie czystej wody, t5 jakby bardziej wychwytywały pył przez co woda wydawała się bardziej matowa mniej klarowna.

Wiele dylematów miałem ale do tej pory widziałem tylko hqi nad słodkim teraz nie mam wątpliwości i złudzeń pomimo kosztów które może są większe ale...

Wybieramy dobry żarnik i można delikatnie manewrować t5.

Wiele ludzi przecież doszukuje się tego jedynego żarnika i nawet rezygnują z t5 na rzecz lampy z samym hqi.Przykładem tego są google i żarniki popularne w takiej kombinacji np.phoenix,radium i hamilton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium oswietlone ledami ma swoj specyficzny klimat ktory nie kazdemu moze sie podobać,

to ze koszty eksploatacji nizsze,no i co z tego, akwa ma sie podobac a nie byc tansze.

Najlepszym rozwiazaniem jest obejzenia baniakow z 3 rodzajami oswietlenia,T5,HQI+T5 lub LED i dopiero podjecie ostatecznej dezyzji o zakupie lampy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o flagowy model Sfiligoi - lampkę Infinity, to do szerokości akwarium 60cm nie jest to specjalnie dobry pomysł. Lampa ma duży odbłyśnik i sporo światła uciekać będzie na boki. Można rozszerzyć propozycję Staniego i połączyć przyjemne z pożytecznym :)

http://www.sfiligoi.it/files/media/CATALOGHI%20INGLESE/STEALTH%20ING.pdf


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giesemann Infiniti HQI/T5 3x150 W/2x80 W 180 cm

Przy tej tez nie ma krzywdy, choc wolalbym przynajmniej 4 rury. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sfiligoi w Stealth`ie daje 8 rur i 2 lub 3 żarniki 70-150-250W. Na pewno odbłyśnik jest dużo mniejszy niż w Infinity, ale gdybym miał niższe akwarium to kto wie... 8 świetlówek dla koloru i dwa żarniki po 150W dla "efektu" :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sfiligoi ma też mini Stealth. mniej T5 a HQI tyle samo, Giesemann Infiniti HQI/T5 3x150 /4x80 też występuje:)

Dużego Stealth mam nad zbirnikiem 150x111 x65 bardzo dobrze doświetlone:)


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 8 swietlowek wybarwilyby korale a HQI dalyby wzrostu - niezle B)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 8 swietlowek wybarwilyby korale a HQI dalyby wzrostu - niezle B)

Właśnie to miałem na myśli B)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też sie wypowiem bo po pewnym czasie użytkowania róznych mocy HQI, HQI + T5, oglądania regularnie cudownie wybarwionych korali pod samymi T5 w ilości 12 rur mam pewną teorię.

LED - mamy na forum dwa piękne zbiorniki Tomasza i chyba Jacka, które chcąc nie chcąc

obalają teorię iż LED`y nie dzialają w zbiornikach SPS. Jeżeli oni potrafią te zbiorniki utrzymać pod LED to znaczy, ze cala reszta ma problemy z utrzymaniem parametrów a nie z LED`ami, chyba że stare lampy led są po prostu za słabe.

HQI - choć uwielbiam ten rodzaj światła, to wybarwienie korali pod samymi lampami HQI pozostawia jednak troche wątpliwości. Natomiast bliki są dla mnie BEZCENNE! Ożywiają cale akwarium i nadają prawdziwy morski klimat!

T5 - Zdecydowanie pod względem kolorów SPS`ów są po prostu nie do pobicia. Jeżeli chodzi o wzrost, nie byłbym do końca takim pewniakiem co do teori WZROST - HQI, barwa - T5, ponieważ

tak jak wcześniej napisałem regularnie oglądam zbiornik nad którym wisi 8 x T80W i 4 x 54W.

Co łącznie daje 1000W na szerokosci świetlówki 80W (150cm). Wzrost w tej konfiguracji jest doskonały!

Podsumowując - uważam iż najlepsza opcja to 2x 250W + 6 x T5 54W na szerokości 120cm.

Ewentualnie jak ktoś ma głębszy zbiornik ot 2 x 400W.

Sam własnie kombinuje jak dołożyć dwie świetlóweczki ;-).

Nie polecam samych HQI, ani lamp w kombinacji HQI + tylko dwie T5`tki.

I teraz na koniec, nie polecam podejmować decyzji bez oglądania na żywo wszystkich opcji, nie mówiąc już o wypowiadaniu się na ten temat.

PS. Ta lampa Sfiligoi to cudowny kompromis! Genialna!

2 x HQI + 8x T5 - kolor i wzrost jak marzenie + bliki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem wybarwiania jest 20k czyż nie?

Zarówno znajduje się 20k w hqi jak i t5.

Jeśli ktoś mówi że mało światła daje 20k hqi to to samo można powiedzieć o 20k t5 w porównaniu do 10 czy 15k.

Natomiast nie specjalnie wiele osób testuje żarniki 20k a w kombinacjach po 8 czy 10 t5 i tak przeważają blue plusy....

Marcos czemu nie polecasz kombinacji 2 hqi z 2 t5? przecież na rynku jest masa żarników od 10 do 20k i można znaleść coś idealnego dla siebie , nawet jak szczyptę za niebiesko to 2 swietlówki white sporo zmienią w drugą stronę oczywiście będzie trudniej.

Samo hqi może mieć tylko nie przyjemną pobudkę dla życia :(

Nie zmienia nic faktu że pod hqi nie musi być bardzo niebiesko żeby było ładnie w przypadku t5 troszkę inaczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zarniki HQI 20000 to raczej tylko te silniejsze niz 150W.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć panowie że jestem pod wrażeniem dostałem tyle odpowiedzi i wiadomości prywatnych że ułatwiliście mi wybór niesamowicie. Pozdrawiam można na was liczy - dzięki.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może takie coś?

Gieseman Infiniti 2x250 + 2x54 T5 :thumbsup: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zdecydowałem się na HQI plus T5. I teraz w gre wchodzą lampy Aqua Medica lub http://erybka.pl/product-pol-832-Blau-Lumina-Plus-150150-2x250W-HQI-4x54W-T5.html lub http://sklep.acropora.pl/Spectra_HQIT5_2x2504x54-746.html lub http://sklep.acropora.pl/Infiniti_HQIT5_2x2504x54-693.html

Może ktoś z was ma doświadczenie z tymi lampami i by mi nieco przybliżył różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.