Skocz do zawartości
oskarbabiarz

Pomoc potrzebna od zaraz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni (8-9) pojawilo mi sie cos dziwnego w zasadzie stawialem ze sa to cyjano bakterie, ale nie jestem pewien do konca. Przed zapaleniem swiatla nie ma tego duzo natomiast po 12godz. swiecenia jest masakra, jest pelno jakiegos brazowawego nalotu na pisaku i zuzo babelkow. Od wczoraj nie swiece swiatla i narazie cisza. Chemiclean nie pomogl. Podaje parametry zbiornika

130x48x47 cm

odpieniacz Hydor slimskin 250

Pompy AquaEl 2x 2600 musze jeszcze 1 dolozyc

Oświetlenie 3x54w t5

Aktynica Philips

Aqua Medic 15 000k

Aqua Medic 10 000k

20kg LS

26kg LR

Parametry (salifert):

pH 8,2

kh 8,6

Mg 1380

Ca 490

NO2 0

NO3 0

PO4 0

SiO3 0

Obsada:

Amphiprion Ocellaris 2x

Zebrasoma Veliferum 1x

Chelmon Rostratus 1x

Dascyllus Aruanus 2x

Chrispitera Cyanea 1x

Chryspitera Parasema 2x

te 5 garbikow to byly testery akwa :) i tak juz narazie zostały

Gobiodon Okinawe 1x

Solarias Fasciatus 1x

Synchrinopus Picturatus 1x

L. Amboinensis 2x

lysmata kuekenthali 2x

E. Debelius 1x

x ślimaków turbo

Krab czerwononogi 2x

Krab Elegans 1x

i 2 rozgwiazdy pisakowe

A zapomnialbym Akwarium ma 5 miesiecy, zalanie bylo woda z ustabilizowanego akwa wraz ze skala

korali wiele nie ma bardziej inne zwierzaki mnie interesuja

Pomozcie mi co to moze byc pozdrawiam oskar

post-11132-0-65985700-1324407693_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrkulacja nie jest za bardzo w taflę???


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są bąble to ewidentne dino przy tym kolorze. Ale foto z bliska by się przydało. Chemiclean stosujemy gdy mamy pewność że mamy cyjano, a nie ot tak...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
Jeśli są bąble to ewidentne dino przy tym kolorze. Ale foto z bliska by się przydało. Chemiclean stosujemy gdy mamy pewność że mamy dino, a nie ot tak...

Chemiclean stosujemy gdy mamy "red slime" - cyjanobakterie. A nie dino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nicy jest ruch wody w całym akwa xenia ,,szpula'' we wszystkie strony w kazdym miejscu ale cos pomysle nad tym. A co do stosowania chemicleanu stosuje sie go na cyjano na poczatku byl tylko osad na dnie wygladalo jak cyjano wiec sie nie zastanawialem i nie czekalem na inwazje tylko dzialalem, ale jak widac nie skutecznie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zdjecia nie wynika aby po4 bylo 0 bo troszke zarosciku mamy w akwarium , i jak na moje oko to lustro wody jest nieruchome, podkrec cyrkulacje inne ustawienie napedzaczy bo masz martwe punkty w baniaku gdzie sie swinstwa zbieraja. ile karmisz na taka obsade ryb


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zdecydowanie za słabą cyrkulację. Nie wiem co to znaczy, że Xenia "szpula", ale Xenia ma to do siebie, że pulsuje nawet bez cyrkulacji, a na Twoim zdjęciu nie widać, żeby prąd wody ją kładł na którąś stronę. Na skale na pewno zalegają złogi detrytusu, na których chętnie rośnie dino. Masz też za słaby odpieniacz do takiej objętości i nie jest on w stanie sobie poradzić z wypluciem całej ilości syfu (którego zresztą cyrkulacja nie wydmuchuje). Jeżeli korale rzeczywiście Cię nie interesują, to światło może być, tylko co tam robią te SPSy (czy to może już tylko szkielety po SPSach)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrkulacje mam w planie zwiekszyc bo widze ze jest troche malo, xenia moze sie nie kladznie lae jest dosc ruchoma na skalach nie chodzi o pulsowanie, karmie kostke artemii dziennie plus troszke spiruliny ew. unimix morski co 2-3dzni kostka. A co do montipory digitaty dostalem ja za darmo to raz a 2 to rosnie i wcale nie ma w planie zdychac tak samo talerzowa, rownie dobrze ma sie eupylia ;D bardziej mysle ze tu jest problem z cyrkulacja co byscie mi zaproponowali jeszcze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zgadzam się z ejerzykiem bo cyrkulacji to tam wogóle nie ma przy tej długości akwa a odpieniacz nie przy tym litrażu i nie tej obsadzie.

Pozdrawiam Bogdan.


akwa 108 l,cyr.Boyu WM-4,Lr-25kg ,Ls-10kg,

Hqi 150w + 2x 24 t5 22000 blue ,dozowanie ABC grotech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytalem o karmienie bo znam takich co przy takiej obsadzie daja 5 kostek dziennie i maja dino i cyjano ale nie wiedza od czego ale w twoim przypadku to nie jest przyczyna bo karmisz rozsadnie - cyrkulacja tak jak wiekszosc z nas juz to podkreslila


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim najpierw oczyść te pompki z glonów, żeby miały siłę dmuchać. Tą po prawej skieruj w kierunku monti, a tą z lewej daj na szybę, ale nie pod takim radykalnym kątem, tylko np. 5 stopni do szyby i 5 stopni do góry. Postaraj się, żeby woda krążyła. Możesz też wcześniej użyć jednej z tych pompek i przedmuchać skały, żeby wzruszyć ten cały syf.

A jak dokupisz jeszcze jakiś cyrkulator - polecam od razu JVP-102, to wtedy pokombinuj ze skierowaniem ich na skałę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok juz sie biore za pompki dzieki. a co do odpieniacza to po nowym roku mam w planie dokupic drugiego hydora niestety nie mam mozliwosci zrobienia sumpa:/ ale mysle ze juz 2 dadza rade:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.