Skocz do zawartości
Przemek

Czas świąt - czas prezentów...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy lamp Pacific Sun..

Z przyjemnością chciałbym Was wszystkich poinformować, że udało nam się jeszcze przed choinką przygotować dla Was najnowszą wersję firmware/software dla lamp w wersji 3 kanałowej(czyli wszystkie BP, Metis XM/CRP, Phobos/Deimos, IO etc) w wersji firmware(poprzedniej) od 1.6x w górę.

Niestety - nie udało się jeszcze zrobić polskiej lokalizacji - mam nadzieję ze zostanie to wybaczone - czas świąt to czas wybaczania podobnych "niedociągnięć" - i zapewniam że po świętach pojawi się również wersja polska.:)

Software i firmware do pobrania:

http://www.pacific-sun.eu/download/software2_1/

Ważne - najpierw proszę dokonać aktualizacji software - następnie ładujemy do lampy nowy firmware - klikamy Default Settings - i po chwili już możemy w pełni wykorzystać wszystkie zaimplementowane opcje - o których kilka słów niżej...

Przede wszystkim - najnowsze software wyposażone zostało w Live Studio Colour - czyli część aplikacji odpowiadającej za intuicyjne ustawianie temperatury barwowej(inaczej mówiąc - koloru światła) w poszczególnych przedziałach czasowych w ciągu dnia(tablica PAR). Teraz nie musimy opierać się na wykresach - czy nic nie mówiących cyferkach - wystarczy ustawić intersujące nas godziny - a następnie korzystając z opcji - Live Studio - wybrać odpowiednią barwę światła (która zmienia się dynamicznie podczas ustawiania - i możemy to ocenić na "żywo" nad akwarium) - a następnie kliknąć przycisk - Update row.

Następnie nowy przedział - nowy wybór - i przycisk Update row. Prawda że proste? :)

Pamiętajmy aby godzina wschodu i zachodu słońca(w zakładce Basic settings) była taka sama w jakiej zawierają się ustawienia tablicy PAR.

Po zakończeniu - wciskamy Stop Colour Studio - i to wszystko.

Użytkownik dodatkowo może wybrać sobie jaki kanał w lampie ma być kanałem moonlight - tu w zależności od preferencji - można ustawić sobie taki - pod jakim "najładniej" wygląda akwarium nocą.

W pełni działa również opcja symulacji pór roku - zmieniając natężenie poszczególnych kanałów - tak aby odzwierciedlić zmienne warunki w czasie pory suchej i mokrej.

Dodatkowo - możliwość ustawiania mocy 3 kanału(domyślnie moonlight) - w czasie dnia - szczególnie przydatne w lampach XM - gdzie jedna z sekcji stanowi sekcję moonlight - i zbudowane są z diod o innej barwie..

Eksport/import programów PAR - to także w pełni funkcjonujący dodatek - dzięki czemu możecie, Drodzy Użytkownicy - wymieniać się swoimi programami PAR - przetestowanymi przez siebie i pod którymi osiągacie najlepsze wzrosty/wybarwienie itd.

Na koniec - chciałbym osobiście wszystkim Wam podziękować - za cierpliwość, przeprosić za usterki które czasem się pojawiały - i za zrozumienie że kroczymy ścieżką która mimo że kręta i czasem trudna - dzięki Wam prowadzi nas w dobrym kierunku - a każda Wasza uwaga czy sugestia - jest przez nas uważnie słuchana - i staramy się zbudować lampy zaprojektowane pod Was.

Życzę Wam wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i szczęścia oraz pomyślności w życiu osobistym - no i oczywiście - niskich rachunków za prąd - do których mam nadzieję przyczynią się również produkowane przez nas lampy :)

Bez Was nie byłoby nas - jeszcze raz dziękuję w imieniu całego zespołu Pacific Sun.

Pozdrawiam serdecznie

Przemysław Cybulski


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie zmienione i wszystko ładnie śmiga.

Przyzwyczaiłem się jednak do wykresów i liczb K, a teraz to muszę tak jakoś na oko kombinować:)

Zauważyłem, że wyświetlacz na lampie inaczej pokazuje informacje.

Np. jak mamy ustawione symulacja pór roku to pokazuje moc w %.

Ogólnie wszystkie informacje jakieś takie bardziej czytelne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak latwo nie poszlo :(

Upgrade udalo sie zrobic za 99 razem chyba. A jak juz sie udalo, to lampa nie rreaguje na przycisk reset z tylu obudowy i NIE DZIALA wentylator!

Dobrze, ze mam wszystkie smieci to polozylem na lampie duzy wiatrak z kompa i temp utrzymuje sie na 32 st C


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam że tak późno - dopiero teraz zobaczyłem Twoją wypowiedź.

Napisz proszę - jaki soft miałeś wcześniej w lampie?

Czy był to na pewno 1.6x w górę?

Jeśli występują problemy przy upgradzie - zdecydowanie powinieneś użyć zewnętrznego modułu BT(nie wbudowanego do laptopa) -które zazwyczaj mają bardzo małą moc - i są po prostu kiepskiej jakości(działają doskonale jako sterownik mychy czy słuchawek) - ale kiepsko działają pod Serial Port Profile.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz jeszcze raz firmware:

http://www.pacific-sun.eu/download/software2_1/firmware_2_1_3ch_LS.bin

dodana została obsługa wiatraków - być może masz jeszcze wersję przejściową w której to komputer steruje pracą wentylatorów.

We wszystkich aktualnych wersjach(w zasadzie od roku) na każdym driverze elektronicznym jest oddzielny procesor zajmujący się tylko i wyłącznie pracą wentylatorów - zdublowane są czujniki temperatur, dzięki czemu - gdy np. procesor(na driverze) sterujący wentylatorami/czujnik/wentylator uszkodzi się - czujniki podpięte pod komputer wyłączą lampę gdy na drugim, awaryjnym czujniku(podpiętym pod główny komputer) temperatura wzrośnie ponad bezpieczną granicę.

Czyli - w niektórych lampach jest nawet 5 czujników temperaury i 5 procesorów zajmujących się niezależną kontrolą i pomiarem temperatury.

Daj proszę znać jak poszło - no i jak pracuje się pod nowym LS ;-)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Adam ze Ty masz IO - kupowałeś lampę używaną, od kogoś? Skoro nie działa przycisk MO -to znaczy ze komputer był w wersji niższej niż dopuszczała instrukcja(prawdopodobnie 1.5)

Akurat - w tej sytuacji miałeś trochę szczęścia, przy "niedopasowaniu" hardwarowym update softu mógł zablokować procesor.

Po dodanej obsłudze wentylatorów - wszystko powinno działać jak trzeba.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem bede to sprawdzal

Lampa byla u Was na wymianie felernego wyswietlacza (krzaczki) chyba wiosna b.r. i z tego co pamietam soft tez byl chyba wtedy zmieniany.

Po za problemem z resetem i wentylatorem pod nowym softem zachod slonca trwa kilkanascie min a nie tak jak to zaprogramowalem 100min, choc wyswietlacz lampy pokazuje prawidlowo.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Software i firmware do pobrania:

http://www.pacific-s...ad/software2_1/

Gubię się juz w tych wersjach ... do jakiej wersji softu jest ten link ??

ja tam widzę " ... Firmware download (2.1_3ch_Live_Studio): firmware_2_1_3ch_LS.bin

a instalator software wersji 2.2.0.5 ??

Co w takim razie jest nowe ... bo na stronie http://www.pacific-s...are/publish.htm

jest Soft w wersji 8.0.0.34 i Firmware v8.06 Firmware8_05.bin


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku,

porządkujemy nieco kwestie wersji - i już tłumaczę :)

Instalator automatycznie aktualizuje informacje o wersji softu - np. wersja 2.2.0.7 określa wersję oprogramowania w zależności od tego jakie zmiany zostały wprowadzone(major.minor.build.revision).

Do tej pory - firmware na lampy 3 kanałowe określany był 1.x a SOFTWARE - od wersji 5.x do 7.x(ostatnia beta)

W wersji 3ch zawierającej Live studio - firmware ma oznaczenie 2.x - a soft - 8.x(w oznaczeniu generacji oprogramowania) a 2.2 wersji "kodowej".

Czyli - soft ten jest kompatybilny z firmware 2.1 i następnym(wersja firmware!) - zaś wersja oprogramowania na PC - to 2.2.x.x - 8 generacja(jak użytkonicy PS zapewne pamiętają - wersja 5.6 była biała, 6.0 - już w skókach z grafikami - ostatni przed updatem - nowy wygląd i dodatkowe opcje - no i teraz 8.x)

Ponieważ soft na PC w ostatniej wersji jest oparty na jądrze przeznaczonym dla 8 kanałowych lamp - to w celu zachowania kompatybilności kodu - wewnętrznie nazywany jest 8 generacji - ale kodowo 2.2(podobnie jak 8 kanałowy).

Od następnej aktualizacji cały proces będzie przebiegał automatycznie - czyli uruchamiając aplikację soft będzie sprawdzał w jakiej wersji jest - i jeśli będzie aktualizacja - będzie ją pobierał.

Jeśli będzie nowszy firmware - to ta aktualizacja będzie robiona już ręcznie(to nieco zbyt skomplikowane aby robić to ręcznie - a komputer nie sprawdzi czy lampa jest blisko, czy daleko, czy jest po restarcie, czy też nie..._

Odnośnik do katalogu software 2_1 nie ma tu znaczenia - w podkatalogu software1 znajdują się wszystkie softy do Metis Hyprion 8 kanałowego - więc to ma w zasadzie tylko znaczenie porządkowe(dla nas - umiejscowienie pliów na serwerze)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że mam ściągnąć

http://www.pacific-s...re2_1/setup.exe

do tego http://www.pacific-s..._2_1_3ch_LS.bin

i to jest wersja o której Przemku piszesz ?

Bo to ściągałem w pierwszej kolejności ... ale instalator jak myślę instaluje .NET Frameworkw wersji 3.5 a następnie krzyczy że potrzebuje wersji 4.0


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem bede to sprawdzal

Lampa byla u Was na wymianie felernego wyswietlacza (krzaczki) chyba wiosna b.r. i z tego co pamietam soft tez byl chyba wtedy zmieniany.

Po za problemem z resetem i wentylatorem pod nowym softem zachod slonca trwa kilkanascie min a nie tak jak to zaprogramowalem 100min, choc wyswietlacz lampy pokazuje prawidlowo.

Dlatego proszę pobierz aktualny firmware - bo w tym pierwszym faktycznie mogło wszystko trwać cztery razy szybciej :)

Mimo że zaktualizowaliśmy na drugi dzien na poprawny - mógł zostać pobrany w wersji "turbo" ;)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sprawdzam.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego żądało od Ciebie Frameworka 3.5 - jaki system masz na komputerze?

4.0 tylko jest potrzebny - czy instalowało Ci poprawnie 3.5?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź proszę jeszcze raz teraz - czy chce Ci instalować FW 3.5

Co do reszty pytań - tak, musisz pobrac to firmware z linka gdzie jest instalator(na górze strony) i zainstalować oprogramowanie w wersji - teraz już 2.2.0.10 :)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ... teraz widzę jest inny instalator już wogóle bez .NET Framework'a

Poprzedni najpierw ściągał i instalował .NET Framework 3.5 SP1 Client Profile ... a następnie uruchamiał instalacje Softu lampy krzycząc że potrzebuje .NET Framework 4.0

ściągnę ręcznie .NET Framework 4.0 ... bo mam teraz niestety 3.5 i zobaczymy


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, potwierdzam to co pisze Jacek.

Odpaliłem instalatora, powiedział mi że najpierw wgra FW 3.5 potem 4.0 i na końcu aplikację PS.

Instalacje FW przeleciały w miarę zgrabnie a przy próbie instalacji PS wali komunikatem o problemie z FW 4.0

post-8473-0-46445100-1325016245_thumb.pn


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za upierdliwość :whistle:

To doklejcie do głównego instalatora Framework 4.0 i będzie ok ... mam już Live studio 8.1 wiec jest OK.

... a i poprawcie link do firmware na stronie http://www.pacific-sun.eu/download/software2_1/

bo niestety nie działa :welcome:

http://www.pacific-sun.eu/download/software2_1/firmware_2_1_3ch_LS.bin

Dzięki


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Jacek dziwne bo mi właśnie z tego instalatora ssało też 4.0 <_<


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już doklejam - proszę nie ściągaj ręcznie.

Nie wiem dlaczego nie działa - ale w manifescie dopisany jest update fw4.0

jak nie ma - powinien zassać


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę spróbować jeszcze raz.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest OK.

FW 4.0 dociągnęło do końca i aplikacja PS poszła bez problemu :coffee:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

No to ok - widać mimo ustawienia - nie skompilował tego poprawnie.

Jacku - u Ciebie też poszło?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I widzę że Adam też jest - czekam na update.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FW 4.0 ściągałem ręczenie teraz instalator go nie instaluje być może dlatego że już jest w dobrej wersji ... nie ważne

po upgradzie firmware lampa zgasła ... być może inna konfiguracja tablicy PAR albo coś się poszło nie tak ?

... muszę wklepać od nowa bo przy próbie pobrania z lampy wywala błąd

System.ArgumentOutOfRangeException: Wartość '666' nie jest prawidłową wartością dla 'Value'. Wartość 'Value' powinna znajdować się w zakresie od 'Minimum' do 'Maximum'.

Nazwa parametru: Value

... zabieram się więc za testy


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku - tak jest napisane - po upgradzie firmware - NIE ROZŁĄCZASZ SIĘ Z LAMPĄ - tylko klikasz Default Settings.

:)

Lampa będzie miała wgrane wszystkie ustawienia jak trzeba.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.