Skocz do zawartości
Polok

Którą sól wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyborem nowej soli, która najlepsza?

-ATI

-Kent marine

-Instad Ocenan

a może jeszcze jakaś inna? :question:


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj się, bo dostaniesz tyle odpowiedzi, że niebędziesz wiedział co wybrać :lol:

Grotech- oczywiste :yes


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie obraź się ,ale tyle tego tu było, że wystarczy poszukać ,mogłeś sondaż zrobić lepiej to by wyszło pozdro


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po uzywaniu kenta mialem zawsze wysyp glonow, byla zbyt bogata.

teraz uzywam grotecha i zero problemow z glonami.

grotech jest uboga sola ale lepiej miec uboga a w miare potrzeb i obserwacji zbiornika dolewac suplementow podwyzszajacych jej wartosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z Red Sea Pro Coral??


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:unworthy: podziekowal...pozdro

Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

preis u mnie miał bardzo niskie KH ;) używałem IO i byłem zadowolony, teraz używam Kenta reef czyli tego bogatego i tez jestem zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak (jak ze wszystkim ;) ), że nie ma jednej najlepszej, tylko zależy od konkretnego akwarium, jego obsady i zużycia poszczególnych mikroelementów? Trzeba pewnie trafić ze składem soli w zapotrzebowanie naszego akwarium.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polok powinien byc minus za pytanie :) Dla mnie RedCoral Salt bo tania i dobrze zbilansowana, dla innego instant ocean, dla innego kent bo sa ostatnio promocje... Wiele zalezy od tego jak skonstruujesz pytanie, taka otrzymasz odpowiedz, mniej lub bardziej satysfakcjonujaca czy przydatna. pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakbyś pytał jakiej marki kupić samochód ???

Na początek lepiej kupić coś przyzwoitego, dopiero potem można się przesiąść na coś lepszego z lepszym wyposażeniem ala Audi Q7 - to tak obrazując.

Ja wystartowałem na dość ubogiej instant ocean, a potem stopniowo przesiadłem się na bogatszą reef crystals (tego samego producenta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób startowało na Instant Ocean. Ja wystartowałem z Red Sea Coral Pro i glony się trzymały ponad 2 miesiące, może z IO ten czas będzie mniejszy. Za to teraz Red Sea sprawuje się świetnie, akwarium stoi 4 miesiące i jakakolwiek podmianka czy dolewka solanki nie powoduje wyrzucenia nawet 1 najmniejszego glonika ;) Jeśli miałbym jeszcze raz startować to raczej z IO no albo ze 'słabszej' wersji Red Sea, bo nie zawiodłem się na tej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O starcie baniaka nic nie ma , o ballingu czy innych dozowaniach też , ja bym wziął bogatą sól jeśli lecisz na podmianach.

Jeśli masz trawnik to szedłbym w kierunku tańszych typu reef crystals.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem kenta,Dzięki za odpowiedzi.


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.