Skocz do zawartości
Muniek

czym karmicie swoje korale

Rekomendowane odpowiedzi

czy macie jaieś receptury na sporządzenie pokarmu dla koralowców ala coś takiego jak te w płynie kupowane w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja karmie "Korall Fluid firmy JBL" jest tani ale ja mam grzybki i miekke, nie mam twardych


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sera coraliquid + mrozonki


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miekkich mam malo, a tych co mam nie karmie :)

LPSy i SPSy mieszanka roznych proszkow od FM, SF, AF, DD, Cyklop-eeze, jaja artemii bez skorupek (suche) plus CoralA.

Do tego mrozone wrotki, CoralE na zmiane z CV.

Oczywiscie nie wszystko na raz :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 razy w tygoniu 4 ml jedzenia w plynie dla filtracyjnych korali nic pozatym :) wrzucajac mrozonki maja pod dostatkiem :D .

przy obserwacji paro miesiecznej niewynika zeby zle sie czuly czy brakowalo im pokarmu chociaz wiele filtratorow niemam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz na tydzień zupa: snow marine 1ml,krewetka koktailowa1/4 trochę-szczypta kalmara(krewetka i kalmar starta na tarce) pól kostki mrożonego żarcia.oczywiscie co dzień mrożonki 1/4 kostki na 2razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Fotosyntezujące koralowce żyją dzięki światłu i nie potrzebują żadnego pokarmu.”

Ktos Cie oklamal :D

Korale to zwierzeta i tak je trzeba traktowac


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczakem podchodzic do karmienia troche szerzej i swiadomiej.

Karmiac jednych nakrmiam cala reszte. Ogolnie karmie system . Pokarmami jak leci - jedza wszyscy bezposrednio lub posrednio

Zbelndowane swieże owoce morza, mrozony plankton, detrytus, NO3, bakterie, aminokwasy i inne bajery od AF

Zaniedbalem hodowle fito ale trzeba wrocic do dobrych nawykow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób karmisz NO3?

Pewnie tak samo jak detrytusem, po prostu jest nierozłącznym elementem systemu w którym podaje się jakikolwiek pokarm.


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem to pytanie celowo gdyż korale nie karmią się NO3, glony się nim karmią. Dozując NO3 odżywiamy zookanele przez co korale staja się ciemniejsze, odżywiamy oczywiście przy tym wszystkie inne glony w akwarium. Na rafie są bardzo niskie poziomy azotanów i takie powinniśmy utrzymywać i nie traktowac NO3 jako papu dla korali są lepsze pokarmy dostępne na rynku lub do własnego spożądenia, np miks mrożonek i owoców morza wspomnianych przez Grzegorza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie znam pokarmu ktory zawieralby NO3,odwrotnie natomiast jest z PO4.

Jak napisalem wyzej- karmie system, cokolwiek dodaje patrze na akwarium calosciowo.

Podbijanie NO3 w moim orzypadku pozytywnie wplywa na redukcje PO4.DSB pracuje bewzglednie i zaczyna sie luka dla makroglnow.

Poza tym przy zerowym No3 mam sprane pastele a lubie nasycenia.

Dolewane NO3 to dedykowany plyn do holendrow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masz problem z wysokim PO4 i zerowym NO3, nie miałem nigdy takiej sytuacji u mnie filtracja daje rade bez problemu utrzymać niewykrywalne te parametry, jak korale się za bardzo spiora z kolorów to daje większą dawkę amino i micro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz bo nie ma fotografii zamieszczonych na forum. Niestety nie jestem w stanie zrobić fotki która by się nadawała na publikacje. Jak dorwę lustrzankę to może coś cyknę, ale Ty akurat nie masz daleko ;p, nawet jedną acrę mam pośrednio od Ciebie ;p

Oczywiście poza amino i mikro używam różnych pokarmów: Reef Pearls, suchy SF, mrożony plankton zielony i wrotkę, Coral Vitalizer i pare dodatków do wody: wspomniane amino acid, Xtra, Sponge power, iodid complex, kjf, a jeżeli korale za bardzo się z koloru spierają to większą dawkę abcm. Wszystkie te dodatki,których jest sporo leje dużo mniej niż zaleca producent i dużo rzadziej.

Edytowane przez PokerFace (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak karmię Phytoplex Kenta korale ładnie się wybarwiają i mają duże przyrosty, karmię pipetą rozpylam płyn zaraz przy koralu dla każdego po troszeczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masz problem z wysokim PO4 i zerowym NO3, nie miałem nigdy takiej sytuacji u mnie filtracja daje rade bez problemu utrzymać niewykrywalne te parametry, jak korale się za bardzo spiora z kolorów to daje większą dawkę amino i micro.

Zle rozumiesz, nie mam problemow z wysokim PO4. Nie stosuje adsorberow czy wodki.

Dodajac NO3 ruszaja makroglony I dzieki temu PO4 jest na oczekiwanym poziomie.

Odpieniacz mam na sztuke.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dozując NO3 masz na "nieoczekiwanym" poziomie po4? Czyli jaki? Napisałem że wysokie bo dla mnie wysokie PO4 to od 0,06. Chyba zgadzamy się co do meritum ale nie możemy się dogadać, no chyba że się mylę ;p.

Ja też nie stosuje adsorberów, ani wódki, ani żadnych innych metod wspomagania bakteri do puki to nie bedzie konieczne, poziomy NO3 i PO4 mam niewykrywalne, za mnie pracuje odpieniacz, zastosowałem najprostrzą skuteczną metodę. Nie uznaj mojego postu za atak, poprostu jestem ciekawy całkiem innego podejścia do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koralfluid 3 razy w tygodniu w podwójnej dawce, cyclop, czasami zrobie jakiegos miksa z witaminkami od czasu do czasu żywą artemie wpuszcze do zbiornika :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś suchy pokarm którego wcześniej nie trzeba rozrabiać z wodą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hernio- a jak wyobrazasz sobie automatyczny karmnik?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wsypuje suchy delteca prosto do baniaka a zreszta reef perls tez utonie.

Kiedys nawet karmilem przez karmik zawieszony nad sumpem gdzie sypal do komory przed pompa abiegowa i bylo git


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.