Skocz do zawartości
Mr.Q

Taki gadget znalazłem!

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Co o tym myślicie?

http://allegro.pl/solar-engine-symulator-switu-zmierzchu-z-zegarem-i2036637102.html

Miał ktoś doświadczenie z takim czymś? Nada się pod T5?

Pozdrawiam, Jakub


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ale jest jedno ale. "Musisz posiadać statecznik z możliwością ściemniania każdym ściemniaczem (dostępne np. w ofercie firmy EMC"


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie szkoda kasy nic ci to nie da tylko kasa na produkt i na prad stracona ale twoj wybor oczywiscie


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybom by sie chyba spodobal naturalny cykl dobowy. ale ze moje stateczniki sa jednak "not dimmable" to mi sie to nie przyda ;/


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety na świetlówce tego nie zrobisz !!!

świetlówka potrzebuje sporego impulsa by zaczęła świecić, ten wynalazek tylko opóźni ci zapalanie lampki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PaweL nie zgadza się z Tobą, poczytaj o modułach ściemnianych.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale rybkom pewnie będzie milej jak będą miały wschód słońca nawet z jednej swietlówki- mniej stresu niż właczanie off/on.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PaweL nie zgadza się z Tobą, poczytaj o modułach ściemnianych.

to co kolega zaprezentował nie jest modułem ściemniającym świetlówki na stateczniku elektronicznym, tylko proste urządzenie podpięte do gniazdka w gniazdkiem wyjściowym, pewnie sterowane sygnałem PWM.

ja nie napisałem że świetlówki się nie da ściemnić, ale by świetlówkę odpalić, jest potrzebny mocny kop elektryczny i do tego służy statecznik !!

nie jestem elektrykiem ale tak mi intuicja podpowiada

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awietl%C3%B3wka lektura na temat świetlówek !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawiak mówił raczej o module z możliwością ściemnienia montowanym w ścianie który działa ze świetlówkami kompaktowymi, więc czemu z t5 ma nie działać ? Próbował ktoś ?


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się zgodzę z PawelL świetlówek tym nie ściemni

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawell mylisz się. Firma emc opracowała i opatentowała system ściemniania świetlówek t5 it8 za pomocą zewnętrznego ściemniacza, właśnie takiego jak z ibisa czy zwykłego ściemniacza we włączniku światła. Potrzebujesz tylko ich statecznika. Ściemnianie 1-100%


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat mam w koronie miejsce na jeszcze jedna T5, wiec chyba sie skusze na sciemnialny statecznik i ten gadgecik. jedna swietlowka na wschody i zachody slonca, potem kolejne zapalajace sie parami. Wydaje mi sie, ze warto jednak taki manewr zastosowac. Jak myslicie?


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawell mylisz się. Firma emc opracowała i opatentowała system ściemniania świetlówek t5 it8 za pomocą zewnętrznego ściemniacza, właśnie takiego jak z ibisa czy zwykłego ściemniacza we włączniku światła. Potrzebujesz tylko ich statecznika. Ściemnianie 1-100%

sory Tomasz, we wcześniejszym poście napisałem że da się sciemnić, tak jak napisałeś jest wymagany specjalny statecznik, który oprócz zasilania z włącznika ma oddzielne zasilanie ciągłe przy którym nie ma wyłącznika. chodzi o to że statecznik musi wytworzyć impuls startowy, dopiero po tym impulsie może być ściemnione światło, gdy przy zwykłym stateczniku dasz taki ściemniacz, to powinna świetlówka mrugać, o ile statecznik będzie próbował startować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat mam w koronie miejsce na jeszcze jedna T5, wiec chyba sie skusze na sciemnialny statecznik i ten gadgecik. jedna swietlowka na wschody i zachody slonca, potem kolejne zapalajace sie parami. Wydaje mi sie, ze warto jednak taki manewr zastosowac. Jak myslicie?

taki manewr jest łatwo na ledach zrobić lub na zwykłej żarówce "żarowej" do tej drugiej opcji możesz tego użyć gadzetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ściemnianie samo w sobie jest bardzo fajnym wynalazkiem i bardzo go wszystkim rekomenduje. Wspaniały widok, kiedy rano rafa budzi się powoli do życia, a wieczorem spokojnie zasypia...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może inne zastosowanie? Do falowników np - powolne wylaczenie czesci falownikow, bo w koncu woda w nocy sie "uspokaja". Jak jest Wasze zdanie?


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pojechałeś. Tak prosto się nie da.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

A będzie działało z chińską lampą LED? Jak tak to zamawiam od razu taki bajer :)

Widziałem jak je w USA przerabiają na przyciemnialne za pomocą jakiegoś gadżetu na kablu od zasilania, więc może to by też działało :w00t: ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu pojechalem? Byl kiedys poruszany temat cyrkulacji dziennej i nocnej


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co cyrkulacja dzienna i nocna ma wspòlnego z pierdòłką ktòrą znalazłeś?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powolne wyłączanie części pomp


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie pomp rozwiązuje się w inny sposòb. To ustrojstwo byłoby w tym celu równie pomocne jak silnik od malucha.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszę tak pracuję w hurtowni elektrycznej i są moduły do ściemniania świetlówek t8 t9 i w zasadzie każdej innej "świetlówki" np. philips o ile dobrze pamietam ma cosik takiego jak napisał ktoś wcześniej od 1-100% a nawet od 0-100% ale sa droższe.

ps. do sterowania ściemnianiem jest potrzebny specjalny sterownik steruje się napięciem od 0-10V o ile pamiętam i to działa :)

pozdrawiam

ps2. a to co kolega w linku dał to penie jakiś moduł elektroniczny który steruje napięciem na wyjściu i w ten spoób rozjaśnia lub ściemnia nam żarówe ew świetlówkę z gwintem e27 czyli taka jak żarówka ale do tego też są potrzebn specjalne świetlówki i są też takie :)


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roczek, to o czym piszesz w pierwszej części posta to powszechnie znane elektroniczne stateczniki sterowalne sygnałem 1-10v czyli większością komputeròw akwarystycznych. Natomiast druga część wypowiedzi jest zupełnie nie na temat. Rozmawiamy o wschodach i zachodach na normalnych świetlówkach akwarystycznych ale uzyskanych tym ustrojstwem. Kupujesz stateczniki o ktòrych pisałem wcześniej, podłaczasz ściemniacz, ustawiasz godzinę początku wschodu i zachodu oraz czas trwania. I gotowe. To takie trudne?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tomcio zakumałem co chodzi napiszcie tylko czy się mylę czy nie ten sterownik steruje X-230V przy rozjaśnianiu i odwrotnie przy ściemnianiu??


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.