Skocz do zawartości
SkoczekPL

Plusy i minusy a....

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Wam powiem jak widze forum patrząc z boku: Skoczek odwala tutaj kawał dobrej roboty, odświeżył szate graficzna, główkuje jakie dodać nowe funkcje, usprawnienia by przyjemniej nam sie tutaj siedziało, gadało etc. Pomijając fakt, że nie wiem kiedy Rafał ma czas na sen, to widać jedynie niezadowolenie: a to komuś nie podoba się nazwa szlachta morska (nie zadając sobie trudu by poszukac z czego sie zrodziła grupa - zlot kaszubski - bezpodstawnie wytkya sie, że są podziały na lepszych i gorszych). To znowu punkty kolą w oczy i dają odczucie podziałów. Wydaje mi się czasami, że co by człowiek w zamyśle nie chciał dobrego zrobić to i tak zostanie skrytykowane.

Guziki są w Waszych rękach - plus/minus - nie ma bezpośredniego podpięcia ocen, kontroli do Waszych baniaków, na których powinniście się skupiać. Wymiana wiedzy na forum to środek do osiągnięcia celu, a nie cel sam w sobie. \

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U niektórych osób plusy mają bezpośredni wpływ na coś innego i nie są one za pisanie mądrości.

Za jakiś czas będą konkursy na ilość plusów dla mnie to dzielenie ludzi...

Luft nikt nie wątpi w prace włożone przez Kolegę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po postach więcej jest "minusów" reputacji niż plusów.

Akwarium jest również jakimś wykładnikiem wiarygodności piszącego. Może dodajcie do profilu rubrykę na link do tematu z akwarium danego forumowicza. Ktoś pozujący na eksperta ze słabym tankiem to sorry, ale akwarystyczny erotoman :) To jakby 14latek prawiczek doradzał jak postępować z kobietami :rofl:

Można być ekspertem w jednej dziedzinie, np. lampy led, a w drugiej może komuś nie iść, baniak ma średni, korale które mogą się komuś nie podobać bo są mniej wymagające ... i co nie będziesz go słuchał jak będzie dobrze pisał o lampach bo ma słabe korale ? a posłuchasz gościa który gdzieś coś przeczytał/zasłyszał bo ma większą reputację w formie plusów, a całe życie palił nad baniakiem HQI ? bo ma piękny baniak ?

Ja to zawsze mówię, pokaż mi baniak a powiem ci w czym mi możesz pomóc.

Każdy na forum jest równy !

Reputacja do profilu ! :rtfm:


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U niektórych osób plusy mają bezpośredni wpływ na coś innego i nie są one za pisanie mądrości.

Za jakiś czas będą konkursy na ilość plusów dla mnie to dzielenie ludzi...

Luft nikt nie wątpi w prace włożone przez Kolegę.

sorry za offa :)

ale @ben_sage wygladasz na awatarze jak ten wokalista z kaliber44 :)

nawet myslalem ze ty ten link dales :) pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A ja myślę, że trzeba oceniać nie po tym jak czyjś baniak wygląda tylko po tym ile zwierząt morskich rozmnożył. Myślę tu nie tylko o hodowli ryb czy krewetek ale tez o propagacji korali. Przeciez każdy czy chce czy nie rozmnaża koralowce w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luft nikt nie pisze, że Skoczek zrobił złą robotę...bo chyba każdy sobie zdaje sprawę z tego ile pracy trzeba w to włożyć aby to wszystko ogarnąć...

"szlachtę" pozostawię bez komenatarza...

...mnie osobiście chodzi o to, że po staremu było lepiej, bo było przejżyściej i czytelniej, wiadomo było kto komu i za co, a nie klikanie za posta...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor dobrze prawi więc ma ode mnie plusa :) . Sebastek również.

Luft jest dużo spotkań morszczaków może oni czują się urażeni tym opisem. Może chcą również opisu szlachta Warszawska , szlachta Ślaska itd :) .


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luft jest dużo spotkań morszczaków może oni czują się urażeni tym opisem. Może chcą również opisu szlachta Warszawska , szlachta Ślaska itd .

@ArT masz za to + ode mnie:D


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanokaczor dobrze prawi więc ma ode mnie plusa :) . Sebastek również.

Luft jest dużo spotkań morszczaków może oni czują się urażeni tym opisem. Może chcą również opisu szlachta Warszawska , szlachta Ślaska itd :) .

widze ArT ze chyba za bardzo do serca sobie bierzesz ta szlachte :)

moim zdaniem to jest tylko czarny podpis pod awatarem i juz , ja nie bylem jeszcze na duzym zlocie i si etym nie martwie , dla mnei najwazniejszy jest moj baniak , a ile jestem w stanie komus pomoc, to klikam :) zeby i on mial lepiej i wszystko bujalo , i napewno nie patrze czy mam za to + czy nie , to jest szczegol , zwykla "buzka" lub " dzieki" wystarczy :)

a tak jak pisze sebastek wszyscy jestesmy rowni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Równi jesteśmy tylko wobec śmierci. Równość w znaczeniu "społecznym" jest i zawsze będzie fikcją bo zawsze musi być przywódca, lub grupa przywódców, którzy podejmują ostateczną decyzję. Inaczej będzie anarchia i równy będzie tylko ten kto ma dużą maczugę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie ,przecież ,to fajna zabawa ,mi ,tam wisi ,czy dostanę + ,czy - ,a tu ludzie przeżywają ,nie macie ,co do roboty ,akwarium obserwować ,ogarnąć ,a nie problemy sami sobie stwarzacie ogólnie siedzę tu 2 lata ,prawie codziennie ,i co udzielam sie ,po co się ścierać ,jak tyle jest tu informacji ,że jeszcze 2 lata trzeba, żeby to wszystko przestudiować ,a problemy co trochę ,więcej luzu i do baniaków obserwować życie


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale duzo różnych opisów

@ArT - stworzenie grupy szlachta Warszawska czy Śląska to żaden problem... jeśli tylko bedzie przyświecać jakiejś miłej pozytywnej idei to czemu nie.

@NanoKaczor:

"A ja myślę, że trzeba oceniać nie po tym jak czyjś baniak wygląda tylko po tym ile zwierząt morskich rozmnożył. Myślę tu nie tylko o hodowli ryb czy krewetek ale tez o propagacji korali. Przeciez każdy czy chce czy nie rozmnaża koralowce w akwarium."

- akurat jesteś najlepszym przykładem, że nie trzeba pisać na ilość, a jakość - masz świetny bilans uznania do napisanych postów. I na tym skończe... bo nie zgadzam sie, że trzeba wg takiego i takiego kryterium oceniać, a co najwyżej można :) Każdy ocenia wg siebie... dla mnie jesteś mistrzem, ale nie oczekujmy, że zaraz bedziemy zawalać kotnikami mieszkania, czy szczepkowniami by mieć uznanie :smoke: Jak mówię, każdy niech ocenia wg własnych indywidualnych upodobań, byle z klasą.

@ Enigma 17

"...mnie osobiście chodzi o to, że po staremu było lepiej, bo było przejżyściej i czytelniej, wiadomo było kto komu i za co, a nie klikanie za posta... "

- mamy nowy silnik forum i docieramy sie wszyscy z nowymi bajerami. Pierwszy, czy kolejny post Skoczka chyba właśnie o tym głosi o co Ty postulujesz. Też jestem za. Wiec trzymajmy kciuki by to sie mogło udać zainstalować.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równi jesteśmy tylko wobec śmierci. Równość w znaczeniu "społecznym" jest i zawsze będzie fikcją bo zawsze musi być przywódca, lub grupa przywódców, którzy podejmują ostateczną decyzję. Inaczej będzie anarchia i równy będzie tylko ten kto ma dużą maczugę.

nie wiem czy zakumales o co chodzi ale piszac rownosc tzn kazdy z nas moze posiasc wiedze zwiazana z morszczyzna :) trzeba tylko chciec

czy ja , czy ty ,zaczynalismy kiedys od zera :) jak kazdy na forum , nie wiem o co ci chodzi o tym " przywodcy" ?? :(

odnosnie twojego wczesniejszego posta , jesli chodzi o rozmnazanie , jak najbardziej chyle czola , rozmnazasz krewecie i to sie cieszy bo nie musza isc z odlowu ,

ale moim zdaniem kazda pomoc , komus kto ma jakis problem , jest + , niewazne czy ktos go kliknie czy tez nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał - wywolales niezla dyskusje ;) ;) Panowie - cala ta reputacja jest o kant du... potluc. Mam tych punktow cos kolo 24 - wiecej niz niejeden forumowy wyjadacz czy wrecz guru akwarystyki morskiej - a ja poczatkujacy jestem :) :) Traktujcie to jako zabawe a nie wyznacznik wiedzy :) :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

tak naprawdę wisi mi ilość postów i plusy :evil: i czy tam jakaś szlachta morska

lepiej jak bym miał klubowicz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tych punktow cos kolo 24 - wiecej niz niejeden forumowy wyjadacz czy wrecz guru akwarystyki morskiej - a ja poczatkujacy jestem :) :)

Faktycznie,właśnie teraz luknełem na profil andrniew i ma 2 plusy a przeciez wiadomo ze to guru morszczyzny,zdziwiłem się nie miło


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę wisi mi ilość postów i plusy :evil: i czy tam jakaś szlachta morska

lepiej jak bym miał klubowicz :)

hehe coś w tym jest, ja w nagrodę dałem minusa Skoczkowi to się na mnie obraził :harhar:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

hehe coś w tym jest, ja w nagrodę dałem minusa Skoczkowi to się na mnie obraził :harhar:

PozdrT

tomioo :)

żeby łamać dalej zasady jakie dwie rybcie dziś do baniak zapodałem :whistle:

czekałem na nie chwile ale warto było :w00t:

tylko dalej czekam na obiecane nowe pienidło :wallbash::wallbash::wallbash:

dalej jadę na BK ale jeszcze daje rade przy tej obsadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,właśnie teraz luknełem na profil andrniew i ma 2 plusy a przeciez wiadomo ze to guru morszczyzny,zdziwiłem się nie miło

jak nie jest widoczny na forum to co sie dziwisz. Nowi pewnie pomyślą "a kto to taki"?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie jest widoczny na forum to co sie dziwisz. Nowi pewnie pomyślą "a kto to taki"?

Nowi niech czytają jego posty to się dużo nauczą,tak jak ja kiedyś :)


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@Luft podałem alternatywę dla oceny po wyglądzie akwarium. Wcale nie popieram takiego sposobu oceniania.

@qba25 Każdą wiedzę można posiąść. Trzeba popracować i wszystkiego można się nauczyć. Trudno jest się nauczyć czegoś co nas nie interesuje. Ja strasznie męczyłem się np przy nauce rachunku tensorowego i ogólnie wyższej matematyki bo poprostu okropnie mnie to nudzi.

Myślę, że wystarczy wprowadzić dzienny limit komentarzy np.: 3 plus obowiązek krótkiego skomentowania dlaczego jest taki a nie inny komentarz i po sprawie.

Popieram wyeliminowanie komentarzy w działach, które nie dotyczą akwarystyki.

Myślę, że komentarze komentarzami. Nie można na ich podstawie wyciągać wniosków o tym jaką dana osoba ma wiedzę. Ogólnie ocenianie ludzi nie ma sensu. Nawet jeśli zrobili byśmy coroczny test wiedzy to i tak uzyskana ocena nie była by miarodajna. Kto studiował ten wie jak jest z ocenami... Często ludzie, którzy nie wiedzą prawie nic na dany temat dostają 5 bo akurat trafili w pytania.

System ocenia nie wiedzę tylko to jak posty danej osoby są postrzegane przez innych użytkowników i ile "udziela się" dana osoba na forum. Ale trudno wprowadzić inny sposób oceniania. Ocenianie po litrażu lub liczbie postów tez nie ma sensu.

Ja przyznaję, że jestem początkującym akwarystą morskim. Tylko jakieś 6 lat w tym siedzę. Za 20 lat będę mógł powiedzieć, że jestem doświadczonym akwarystą morskim ale wtedy moja wiedza będzie i tak dużo dużo mniejsza od niewiedzy. Nowe informacje prowadzą do nowych niewiadomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i czy dochodzimy do jakiejś konkluzji? Z punktów przeszliśmy na ocenę wiedzy morszczaka na podstawie obrazu jego osoby na łamach forum. Przychodzą nowi, głodni wyników. Starzy wyjadacze nieco stają sie niewidoczni, po środku jesteśmy my, bo nas jeszcze widać w postach i chęciach pomocy innym.

Zawsze powtarzam, życze każdemu z nas tyle ochoty w udzielaniu sie co Stani: doświadczony i widoczny w postach. Mieszanka bezcenna :coffee:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, po za szlachtą dodam grupę "Obrażalscy i Płaksiki" bo zaraz będziemy się obrażać na siebie że ja mam ledy a kolega nie albo że kolega ma oryginalny odpieniacz BK a inny ma DIY.

Nie którzy to żeby im d*py za przeproszeniem całować na forum to będą płakać że za mało czułości w tym całowaniu.

Zabawa czy nie zabawa - zaraz pojawia się ktoś kto traktuje to śmiertelnie poważnie i zamiast udzielać się w postach o akwarystyce wali 100 postów żeby udowodnić że d*pa ma przedziałek.

Plusy i minusy zostaną, były od początku powstania forum i będą dalej (wrócą tylko opisy). Nikt nie karze nikomu ich używać. A każde ich nadużywanie będzie karane i tyle.

I jeszcze koment to reputacji Andrzeja lub Krzyśka. Każdy wie że jednym kiwnięciem palca są w stanie zawalić nas wiedzą i jak ktoś ma problem i ma GG albo koma do nich - to oni pomogą. Nie piszą na forum bo nie mają czasu i........... właśnie dla nowicjuszy są to osoby anonimowe.

Tyle ode mnie. Dajcie na wstrzymanie bo z tematu klasy pryszcz zrobiliście tragedię narodową.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ocenianie po litrażu lub liczbie postów tez nie ma sensu."

Czesc!

Zobaczcie, jak daleko juz mysli siegaja. Przeciez zadne ocenianie nie jest potrzebne.  :no Nanokaczor - tylko nie bierz prosze tego do siebie, za bardzo Cie cenie  :welcome:. Chodzi mi tu raczej o to, ze w sytuacjach kiedy sie kogos ocenia, i te oceny sa na "wieki wiekow" widoczne (w postaci plusow lub minusow), to normalnym zjawiskiem staje sie pewnego rodzaju konkurencja - kto jest dluzej, kto wiecej napisal, kto ma wiecej plosow niz minusow, kto byl na zjezdzie itp statystyki. A przy tym wszyscy wiemy, ze raczej powinnismy sie koncentrowac na udzieleniu w miare sensownej odpowiedzi na zadane pytania. Forum jest miejscem wymiany doswiadczen. 

Kilku osobom moze pomoglem, sam za to czerpie nieprzerwanie wiedze z wypowiedzi innych, poznalem kilkadziesiat znakomitych osob i to jest chyba najfajniejsza sprawa. 

A moze niech Skoczek rozdziela minusy, a tylko od czasu do czasu jakims plusem zredukuje wczesniej danego minusa?  :rambo:

Ps:

Rogalov, Luft, dziekuje za mile slowa  :welcome: Nie zasluzylem na takie zaufanie - mam jedynie 2 plusiki (za jakis dowcip). :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plusy i minusy zostaną, były od początku powstania forum i będą dalej (wrócą tylko opisy). Nikt nie karze nikomu ich używać. A każde ich nadużywanie będzie karane i tyle.

amen


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.